Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

Licno favorizujem GGGja ako ne bude catchweight nego full 160lbs limit. Canelo je jako dobar bokser ali po meni malo precenjen jer u isto vreme dok kritikuju GGGja zbog toga sto nije imao mec protiv ni jednog A-level boksera (sa cime se slazem, s' time sto mislim da to nije njegova greska sto ga najbolji bokseri vec godinama izbegavaju i ta lista je stvarno dugacka), sa druge strane Canelo je weight bully jer boksuje protiv manjih boksera i naduvanih velterasa i nikad ga nismo ni videli u ringu sa pravim srednjasem, kao sto je upravo GGG. Canelo je dobar bokser, opasan je kontras i ima mnogo dobar tajming, ali mu je footwork slaba strana, ljudi se s' pravom sprdaju da ima betonske cizme, a upravo GGG ima vrhunski footwork, bilo da mu je zadatak da skrati ring ili kontrola distance. U mecu protiv Lemieuxa se najbolje videlo kako se dobro krece, kontrolise distancu i kako moze da boksuje i na distanci i ima vrhunski jab koji je jak. U svakom slucaju to ne bi bio mismec, Canelo bi bio njegov najbolji protivnik do sada u svakom slucaju tako da ima sanse da ga iznenadi ali i dalje favorizujem GGGja.. Samo se nadam da ostane pri svojoj odluci i ne pristane na 155lbs catchweight na koji Canelo i De La Hoya pokusavaju da ga nagovore da bi ga iscedili, mislim da ceo boks svet s' pravom kritikuje Canela zbog toga. Gotivim oba boksera ali me Canelo vise nervira sa pricom da nije pravi middleweight dok redovno ulazi u ring tezi od GGGja, zbog toga vec 3. mec zaredom krije svoju tezinu na dan meca kao Floyd. Jos jedna stvar Canelo ne zna da boksuje u pokretu nego mora da stane da bi uputio kombinacije tako da ga svi sa dobrim footworkom resetuju i tako primoravaju da krene ispocetka.

Kakvo je tvoje misljenje?

 

Vesti iz Rusije: Nedelju dana pred mec Povetkin je pozitivan na meldonium, supstancu koja je tek pre nekoliko meseci oznacena nelegalnom. Ostaje da se vidi da li ju je uzimao u pripremi za mec sa Wilderom ili ju je uzimao ranije dok je bila legalna jer proizvodjac kaze da meldonium ostaje u organizmu mesecima posle uzimanja a i boks organizacije iz istog razloga dozvoljavaju nekim bokserima pozitivnim na meldonium ako procene da je uziman dok je bio legalna supstanca. Nadam se da mec nece biti otkazan.

 

Riabinsky (Povetkin's promoter) just issued a press statement: "After meldonium test fails became massive in numbers additional medical investigations are taken and it was found that meldonium traces can be found even after a year. WADA decided that if in tests conducted from 1st Jen to 1st march 2016 1-15 micrograms and after 1st March 1 microgram than it's not automatic disqualification of an athlete and governing body will decide to punish or not this athlete. In cas of Povetkin it is 0.07 microgramm so it's up to governing body to decide."
Edited by Staklena Brada
Link to comment

jebemu, vreme fakat radi za kanela, ali mislim da, ukoliko se borba dogodi u sledecih par godina, on nece biti bas konkurentan.

kao sto kazes, ggg se fenomenalno krece, plus ima sjajnu bradu, a necu ni da pricam kako bi bio verovatno najsuroviji udarac sa kojim se kanelo susreo.

ok, boks matematika ne radi, to svi znamo, ali zbilja mislim da bi ggg silovao kana vec u prvoj rundi. 

a kan se protiv kanela jos kako dobro drzao, sve do onog izuvanja.

svakako bih jako voleo videti borbu, a istorija nas je naucila da se meksikanci nikada ne smeju otpisati.

Link to comment

HAHA!

 

BREAKING NEWS: Canelo Alvarez VACATES the WBC Middleweight Title!

 

“After much consideration, today, I instructed my team at Golden Boy Promotions to continue negotiating a fight with Gennady ‘GGG’ Golovkin and to finalize a deal as quickly as possible.  I also informed the WBC that I will vacate its title.  For the entirety of my career, I have taken the fights that no one wanted because I fear no man. Never has that been more true than today. I will fight ‘GGG,’ and I will beat ‘GGG’ but I will not be forced into the ring by artificial deadlines. I am hopeful that by putting aside this ticking clock, the two teams can now negotiate this fight, and ‘GGG’ and I can get in the ring as soon as possible and give the fans the fight they want to see.”

Link to comment

MIKE TYSON SIZES UP THE FEARSOME NEW WAVE OF BOXERS FROM RUSSIA, THE UKRAINE AND KAZAKHSTAN

The former “Baddest Man on the Planet” faces off with Sergey Kovalev, Gennady Golovkin, Ruslan Provodnikov, Vasyl Lomachenko and Evgeny Gradovich.

http://www.maxim.com/entertainment/mike-tyson-sizes-fearsome-new-wave-boxers-russia-ukraine-and-kazakhstan

Edited by Staklena Brada
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pa dobro, treba da se slavi. Pošteno je zaradio pravo izazivača, sad sled srećnih okolnosti, po njega, mu je mnogo pomoglo

da uzme titulu na lakši način, pošto se nije borio protiv boksera koji je bio vlasnik pojasa. Linares, bokser u čijem je vlasništvu wbc pojas bio,

se povredio i wbc mu je uslovno skinula pojas i dozvolila Zlatičaninu da se bori za njega sa sledećim u wbc rangiranju za taj pojas.

To je trebao da bude Italijan Marsili, međutim i on se povredio, tako je praktično treći u redu izazivača izašao na megdan Zlatičaninu, Mamami.

A Mamami je trećerazredni bokser. Sve u svemu pojas će dobiti pravi sjaj kad i ako se Linares bude odlučio da brani/osvoji pojas, pošto ima pravo

da to zatraži čim se bude oporavio. Ne znam kakva je sad situacija sa njim, i ne znam ako on odustane ko bi mogao da bude sledeći protivnik

Zlatičaninu, nadam se neko mnogo ozbiljniji od ovoga što je sad boksovao.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...