Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

uzela bih makar da ih sterilišem al ne daju se uhvatiti

btw ima jedna ista ko ona tvoja mala, sa onako plavim očima

ta je najviše siktala na mene

Edited by belch
Link to comment

uzela bih makar da ih sterilišem al ne daju se uhvatiti

 

А шта мислиш зашто имамо троје? Све мачиће досад смо лиферовали комшији са баште, држи човек стоку па око хране увек има мишева, треба му. Све, осим... оног Далтона смо задржали јер се свидео ћерци (а и симпатичан је, мршав мишићав и пречник репа му је тек нешто мањи од пречника стомака), а Црног зато што никад нисмо успели да га ухватимо.

Link to comment

dzeremaja survajver je juce dobio prvu hemioterapiju, sve je proslo kako treba posle sat i po borbe da se nadje odgovarajuca vena i kasapljenja dvoje vetova i mene. srecom tu je flugocid i jod.

 

kao i sve do sada, princ ima sve suprotne simptome od uobicajenih, te ce tako sigurno, zakljucuje medjunarodna veterinarska komisija, biti i u borbi sa statistikom. sledi jos pet komada citostatika pracenih prenizonom i nekim holistickim preparatima.

 

i dalje je glavni cilj jacanje apetita, sto je malo teze zbog vrucine i cinjenice da mu je odstranjeno vise od pola zeluca, ali i njegove razmazenosti oko hrane. mislim da nikad nikom necu priznati razmere opsesivnosti i kulinarsko-prehrambenih akcija.

 

odabran je i idealni prostor za oporavak, ovog leta nece biti urbano organskog ceri paradajza, ali boze moj.image.jpg

Link to comment

Drzimo sape Dzeremaji da se oporavi brzo :)

znam da nije jednostavna situacija ali verujem da je resiva, ima sigurno jos nekoliko zivota u steku

Link to comment

hvala :) tako nekako i ja sad razmisljam. sledim misao zvonka mihajlovskog da je statistika kao bikini i ne dam se omesti brojkama i stvarno se trudim da ne budem ono sto najvise mrzim i inace, gugl doktor, ali to nije nimalo lako. istina, gomila korisnih stvari i ideja je tako stigla, ali je uzasno tesko procistiti ih od sveznajucih guru saveta i nadobudnih sveznam i samo je moja istina prava. uostalom, kao i u svemu drugom.

par stvarno korisinih stvari, taurin je jedina zaista bitna materija koja se treba dodavati u hranu mackama koje nemaju pristup tzv prirodnoj ishrani (o kojoj sam, jebote, procitala toliko svega i svacega, a vrhunac je neka americanka koja posebno gaji miseve da bi joj se macke najzdravije hranile!).

kod nas ga, naravno, nema u tabletama ili prahu, ali postoje masti/gelovi koji ga sadrze, najbolje se pokazao calo-pet, ima ga u vet apotekama i pet centru, 1,200 din i daje se zdravim mackama dvaput godisnje. ako se nadje prah ili tableta, pozeljno je, narocito starijim, dodavati u hranu stalno.

drugo je cuveno moderno omega 3 ulje/tablete. dzeronimo to naravno nije hteo da jede, ali su upalile tablete ribljeg ulja za decu. zdravoj macki je dovoljno otprilike jednom u dva ili tri dana dati po jednu tabletu, a sve to zato sto u ovim "komercijalnim" hrana a nema dovoljno zivotinjske masti koja im je potrebna. takodje poteruje tzv lenja creva, sto je u vecini slucajeva uvod u onaj misteriozni ibs, koji se smatra zacetnikom svih nedaca vezanih za digestivni sistem.

guscija mast se takodje pokazala vrlo ok, kao i puter. minimalno naravno, otprilike vrh kasicice za kafu na hranu ili ako macka hoce da olize.

whiskas se pokazao u belom svetu kao najlosija hrana po sastavu, i po evenutalnim posledicama, jer navodno ima najvise zitarica, biljnih proteina i jos svaceg sto mackama uopste nije potrebno, samo ih podgoji. dzeronimo je nikad nije jeo pa je ipak nagrabusio.

iznenadjujuce je kvalitetna dm hrana, a i cena joj je dosta pristojna, a u pet centru ima neka brit hrana koja je vrlo ok.
naravno, sve ovo vazi za macke koje nemaju pristup primalnoj hrani (sto je eufemizam za miseve, ptice i gustere).

da ne gusim, naucila sam vise nego sto sam mogla da zamislim, pa ako nekom zatreba neka preporuka, draga saveta je tu :D

Link to comment

Dva pitanja za poznavaoce macjeg sveta:

 

1) Ima li smisla sterilisati macu koja zivi u kuci, ima 7-8god i nije se nikada macila?

 

2) Isto pitanje za vakcinaciju, nije nikada vakcinisana..

Link to comment

zju ubise macke a bobami i ubise se..nemam pojma watafak ali sam jutros nasla delove neke macke ili vise njih svuda po dvoristu..posebno od kad nocu zatvaram psa da ne laje pod prozorom i nema ko da ih vija kolo vode ..dokle to vise traje ako boba znaju?!?

Link to comment

Dva pitanja za poznavaoce macjeg sveta:

 

1) Ima li smisla sterilisati macu koja zivi u kuci, ima 7-8god i nije se nikada macila?

 

2) Isto pitanje za vakcinaciju, nije nikada vakcinisana..

 

Ja mislim da ima smisla sterilisati i stariju macku jer ona moze opusteno da pozivi jos deset godina. Ako se nikada nije parila narocito, jer mogu reproduktivni organi da se zagnoje (znam par slucajeva) i da izazovu sepsu.

Za vakcinaciju vec ne bih tvrdila. Ako ne izlazi iz kuce nije moranje ali je svakako bezbednije, to se vec posavetuj sa veterinarom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...