Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

A u kakav tretman macaka spada pojava koju sam imao prilike da posmatram tokom odsluzenja obaveznog vojnog roka u JNA kada su strazari na strani kasarnske ograde kod pekare i kuhinje, gde je uvek bilo puno macaka, uveli obicaj da nocu namazu kurac marmeladom iz onih malih hotelskih pakovanja koja su se delila za uzinu, sednu i pripuste macku ili dve da tu marmeladu konzumiraju dok sede razgrnutih peseva sinjela i blazenog izraza lica.

Ono, jeste da se radilo o pesadiji, momci mladi i neskolovani, tako, 18 - 20 godina...

Link to comment

iako sve verujem mileramu, moram da pohvalim royal canin granule , barem tu "vederinarian diet" liniju (nemam pojma jel sva hrana kao veterinarska ili samo neka).

naše matoro krme je šećeraš i u jednom momentu su polidipsija i poliurija (kažem ovako samo zato što možda čita i mileramov batler. da se ne skandalizuje čovek   ^_^ ), krenule baš punim gasom. nekih godinu i po dana klopa taj royal za šećeraše i jako se lepo sredilo to lokanje vode i posledični upiš, tako da - za dijabetes sve preporuke.

 

postoji i vlažna hrana u kesici. to je na početku odbijala, a sad ždere ko blesava. ko će joj pogoditi ukuse...

 

osim toga joj dajemo i druge royale (niskokaloričniji za kućne i neki sa integratorima za matore mačke) i skroz se dovela u red, sredila kilažu i to - a mrcina je, sigurno nije postala aktivnija. 

Edited by Joshua
Link to comment

moju macku lakej crnac hrani iskljucivo kavijarom. jednom je pokusao da joj da taj royal canin fit, pa sam dao da ga bicuju. vodu joj dopremamo sa alpskih izvora, i to avionom, da bude sveza. uvece joj hor kastrata peva uspavanke, da bi lepo zaspala i ne bi celu noc grebala skupocene umetnicke predmete koje skupljam. to mi je hobi, jelte.

:lolol:

Link to comment

moju macku lakej crnac hrani iskljucivo kavijarom. jednom je pokusao da joj da taj royal canin fit, pa sam dao da ga bicuju. vodu joj dopremamo sa alpskih izvora, i to avionom, da bude sveza. uvece joj hor kastrata peva uspavanke, da bi lepo zaspala i ne bi celu noc grebala skupocene umetnicke predmete koje skupljam. to mi je hobi, jelte.

 

Haha, tek sad videh. Pa čoveče, zabole me za fensijanu, to je zbog zdravlja mačke. Šta me košta da li ću platiti 350 dinara za pola kila granula ili 90 dinara, kad nam dnevno ode 500 din na cigarete i kokakolu.

 

Ceo post sam napisala jer sam čitala da je i RC korporativni treš, pa bih da menjam. Problem mi je to što se od drugih granula lakše naguta jer nisu u obliku točka (prazne unutra) kao RC fit.

 

Probaću ono sa punom činijom stalno.

 

Link to comment

od noćas mi je život kraći za 10 godina, a maca je jedan istrošila, sad ima još 8.

ona obično sedi na prozoru od terase, inače je jako oprezna al noćas je padala kiša i da li se okliznula ili joj je pala velika kap na glavu pa se uplašila, u svakom slučaju, nekako sam čula da je pala, u panici ustala da proverim sve se nadajući da nije napolju. al u kući je nema nigde, a dole ne vidim ništa.

pretražila svaki kutak gde voli da se sakrije, ništa, nema je, šta ću obučem se i odem dole s lampom.

inače živimo na trećem spratu, a terasa gleda na dvorište koje je u nivou podruma.

i siđem dole očekujući crno crvenu mrlju, a nađem onih deset dvorištanskih okupljenih oko ove moje nesrećnice. ona živa (fijuuu), gleda me, hoda, malo šepa, nosi prednju šapu al živa. i neće kod mene, i pokušava da pobegne a ja izbezumljena, pokušavam da je uhvaitm, dok je ove dvorišne brane sve idući mi pod noge i sikćući na mene.

dovatim ludaču, otima se, no uspem da je unesem u lift pa posle i u stan bez frke. pa onda pravo u kadu, na tuširanje, sva je mokra, u blato se dočekala.

okupam je na silu, malo krvari prednja desna šapica (našla je na koga će da se ugleda :isuse:), umotam u peškir i šta ću, sedim tako s zamotuljkom, a ona više ne pokušava da pobegne nego se smirila skroz.

posle je malo šetala, nije htela da jede ni da pije vode. malo se bunila kad sam joj stavila hidrogen na šapicu al šta da joj radim.

pokušala sam da je uguram da spava pored mene al nije htela, nego othramljala do fotelje pa tamo spavala malo, posle se zavukla u orman, na kraju ipak došla kod mene. sva se tresla mukica.

ujutru je momak odneo kod veterinara dok sam ja bila na terapiji, i obradovao me porukom da joj nije ništa (NIŠTA!!), slomila je jedan očnjak, a šapica je cela, samo uganuta.

dobila je sedativ i antibiotik i sad spava ko nokautirana. ako bude jela danas, neće morati ni na kontrolu da ide. padobranac jbt.

prebiću je čim se oporavi :cry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...