Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Juce na oficircu naletim na ove dve 'loptice'. Bile odmah pored puta, cini se sveze ostavljene. Nisu se nimalo plasile ni mene ni automobila i kamiona koju su prolazili, cisti i bez buva te procenih da mora da ih je neko tu ostavio. Nadam se da cu ih uskoro udomiti negde, ovaj moj macor ih nikako ne gotivi, po ceo dan se sunja i skriva po stanu ko izbezumljen.

14356615053_2c9462ba39_z.jpg

Link to comment

Joj kakve loptice lepotice :wub: macak ce svakako danima da ih obilazi kao cudo i da frkce, to je normalno. Kaci slike na Fb dok su ovako malene, najlakse se udome tako.

Link to comment

14333367041_cb5910f34c_z.jpg         14150039249_be5039719d_z.jpg


Nadam se da sam "joj kako su preslatke, ja njih zelim" efekat uspeo da ubodem sa ovim fotkama, samo im masnice fale :D  Inace obe su devojcice (cenim) pa ako ima zainteresovanih ppp-ovaca ili znaju nekog ko bi zeleo da udomi ova dva preslatka stvorenja nek' pisu u inbox :P

Edited by Barsa
Link to comment

Imam pitanje vezano za one tablete koje odlazu teranje kod macaka.

 

Imam macku mladju od godinu dana, pre jedno mesec-dva je krenulo teranje i apsolutno je nepodnosljivo (svake 2 nedelje ko sat, kukanje po 5-6 dana, spavanja bez). Ne zelim da je sterilisem ali je jos mlada da se pari i verovatno ne bi iznela trudnocu (tako su mi rekli), pa sam odlucio da joj dam te tablete da mogu da danem malo dusom dok ona ne odraste jos koji mesec pa da mogu da je pustim da radi sta joj priroda nalaze. Veterinar mi je dao 3 tablete (cijeg imena ne mogu sada da se setim jer sam bacio omot) i to davano macki 6 dana (polovina dnevno) i teranje je prestalo, ali je macka potpuno ubijena u pojam (inace je vrlo aktivna, trazi interakciju, voli da se igra itd. - a sada osim sto sedne pred vrata i mnjauce tiho da je pustim napolje ne radi nista, jede, spava, ide u wc i u ostatku vremena lezi otvorenih ociju, ili sedi i izgubljeno bulji u jednu tacku). To me brine, pa se pitam da li je jos neko imao iskustvo sa takvim tabletama - je li ovo "trajno" stanje koje traje dok ne prestane dejstvo tableta (pa se onda vracamo u stanje gde se teranje vraca tj. dolazi kad treba) ili ce se macka povratiti za koji dan sada kada ne uzima tablete vise (poslednju je uzela juce)?

 

Sad zalim sto sam joj ista dao :(

Link to comment

Tablete narušavaju hormonski balans i često imaju veoma neprijatne ali prolazne posledice. Steriliši ili nemoj, ali te tablete su, tako mi je rekao veterinar, veliko zlo.

 

Ne brini, nisi pokvario mačku.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Hvala, sad mi je lakse malo.

 

I meni je receno da je lose davati tablete (ili inekcije za istu svrhu) u kontinuitetu, ja sam i mislio samo jedanput da joj dam, da mogu, ono, da spavam nocu dok ona ne sazri potpuno.

 

Imas li ideju kada bi trebalo da se zabrinem ako ovakvo stanje potraje? Kapiram da je u sustini sve ok sve dok jede i ide u wc normalno...

Link to comment

Imas li ideju kada bi trebalo da se zabrinem ako ovakvo stanje potraje?

 

Iskreno nemam ideju pošto su to tablete za kontracepciju, inhibitori hormona. Ne vidim način da to stanje potraje, opasnosti od tih proizvoda leže u dugotrajnoj upotrebi.

 

Što se tiče metabolisanja hormona, veterinari kažu da mužjacima posle kastracije treba do mesec dana da očiste hormone iz sistema. 

 

Sve ovo što si opisao su klasične nuspojave tableta. Stvarno ne mislim da postoji bilo kakav razlog za brigu.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Mnogo volim macanke koje dežuraju ispred prodavnica ali neusiljeno, više kao posmatrači nego što očekuju da dobiju hranu. Juče sam prošla pored jedne filozofkinje ispred Univerexporta na Banjici, tu je i taksi stanica. Dopustila je i da je pomazim, a posle je rado prihvatila i ponuđenu hranu. Nekako svugde čopori pasa, čini mi se da nedostaju mačke na ulicama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...