Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Јохана јуче најзад кренула да се маци... Нисмо могли на миру да ручамо колико је њавркала да је пустимо унутра. Видели смо је нешто касније још једном, као да је била негде на пола посла. Јако је избирљива са местом, и уме и добро да се пређе - једном се омацила у неком буџаку на крову, и наравно сутрадан увече нека олуја, доносила је маче по маче доле. Оно прво је добро покисло, па док смо га сушили феном, она донела преостала три, уз један одлазак кад није донела ништа. Као да смо чули хук сове, тако да их је можда било и петоро, нећемо никад знати.

 

Оно што је омацила у априлу није пазила уопште, донела једно да нам покаже и опет га однела, полуживо, опет нека кишурина била. Није се много једила, одмах је кренула да прави нове... Овог пута је ваљда, као некад, изабрала кутију од косилице, оно у шта се хвата трава. Видећемо.

 

Прексиноћ је дошло неко кученце на терасу да види је ли остало шта од костију, не да га је изгребала, то је скарликало ко да га је неко шутнуо.

Link to comment

Mik se nesto ucutao pre nekoliko dana, prestao da jede, kunjao po ceo dan u cosku. Odveo ga kod veterinara, zena kaze "moze da bude bilo sta, nadajmo se da nije virus".

 

Dala mu je onako metiljavom terapiju i rekla da ga donesem sutra na jos koktelcica i infuzije. Baraba se oporavila potpuno, evo ga mjauce mi pod stolom, prosi hranu, ne mogu da veceram od njega.

 

Zakljucak: otrovao se majmun nekim sranjem koje je pojeo van kuce. Ovog puta je pretekao, nadam se da je izvukao neku pouku.

 

edit: tek sad videh Dzeremaju. Drz se Lubo.

Edited by Caligula
Link to comment

Ove africke domace macke me belo gledaju kad im kazem "mac mac". Sledeci put, ako opet budu ispred bungalova, pokusacu sa "mau", malo su im usiljenije i vece usi nego kod nasih.

Link to comment

Ove africke domace macke me belo gledaju kad im kazem "mac mac". Sledeci put, ako opet budu ispred bungalova, pokusacu sa "mau", malo su im usiljenije i vece usi nego kod nasih.

ovako nešto?

 

iz lične kolekcije

 

macaav6.jpg

Link to comment

Takve usi bas i oblik glave, samo sto su sivo- ridje, bile su na pristojnoj distanci i stopljene sa okolinom, pa nije najbolja fotka. Nisu gluve, cule su 100% macka i 4 maceta, nepomicno gledaju u mene, samo se jedno ridje odvazilo i malo dosunjalo.

Link to comment

Ove africke domace macke me belo gledaju kad im kazem "mac mac". Sledeci put, ako opet budu ispred bungalova, pokusacu sa "mau", malo su im usiljenije i vece usi nego kod nasih.

ne znam koje su to afričke i gde su bungalovi, al se sećam kad sam bila u americi da tamo kontejnerke nisu jebavale nikakvo vabljenje sa c, mac cic... onda sam privalila da reaguju na ć, pa sam ih vabila sa ću ću ću i to je palilo. probaj :D

Link to comment

IMG_20140625_183056.jpg

Evo ga maleni tunizanski macak, domacini kazu da se macke dozivaju sa пшпш. Pokusala sam i dozvala jednu ludu crnobelu sto vreba da ulovi Ruse po plazi pa ih izgrebe na kraju, a spava u tirkiznom glinenom cupu.

Edited by halloween
Link to comment

 

 

iznenadjujuce je kvalitetna dm hrana, a i cena joj je dosta pristojna, a u pet centru ima neka brit hrana koja je vrlo ok.

Bas razmisljam da predjem sa royalcanin na nesto jeftinije.

 

Da li neko ima direktno iskustvo, kako su se pokazali DM i Brit?

Link to comment

Moj macak je (dok se nije vratio u dvoriste medju ptice i miseve), obozavao DM hranu, narocito onu u foliji, tecnu. Da je mogao da prica, mislim da bi mi rekao" ne vracaj se kuci bez DM govedine u sosu". Nikad nije imao problema za razliku od Whiskasa, koju je povracao i zamalo umro.

Link to comment

Moji su se odusevili nekim prejeftinim Aro granulama za macke iz Metroa. 2kg - 420 kinti. Cak i od viskas granula im se vise svidjaju.

 

 

 

Inace su zesce razmazena banda i cesto im ni bifteci nisu po volji

Edited by katamaran
Link to comment

Hranio sam je whiskasom, onda nekom hranom iz maxija (2kg-400din), zatim nekom domacom 1.5kg za 400din.

 

Zelim ipak da jede nesto sto koliko toliko nike sumnjivog kvaliteta.

Probacemo i DM i Brit.

Link to comment

I ja sam vrlo podozriv prema jeftinoj klopi. Slucajno sam naleteo na ovu u Metrou i uzeo da probam ocekujuci da ce je samo prezreti. Na moje iznenadjenje sve tri su odusevljene. 

 

Ovi moji imaju vrlo skup ukus i zato se obicno ni ne zezamo sa bilo cim jeftinijim.

 

Aro marka je generalno jako dobra. Nesto kao Premia kod Maksija ali daleko kvalitetniji proizvodi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...