Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

aro hranu za metro pravi valjda premil iz vrsca. ista firma pravi i za tempo onu koja se prodaje pod njihovim market imenom. pokusaj da zaobidjes tu hranu ako mozes, kao i pet centrov brend.

 

brit za pse je odvratan.

Link to comment

Jeste Premil al iz Kovina. Lako cu da je preskocim al nisam ubedjen da su gore od ostalih granula. Znam samo da se njima vise svidjaju sto naravno ne mora da znaci da su i dobre za njih.

 

Ali ovaj mladji macor mi je neopevan olos. Cesto iskulira granule u posudici da bi krao te iste granule iz kese :)

 

Sad je prezreo sipanu piletinu i sunku da bi pokusao da corne suhomesnato sa pice.

 

edit: koliko ja guglam svi hvale Premil

Edited by katamaran
Link to comment

hvale zato sto je jeftina. tako hvale i petcentrove hrane za koje bih gonio zbog zlostavljanja one koji ih daju zivotinjama (psima konkretno jer za tu znam koliko je losa, btw 10 kila za 700 dinara, za to se realno moze dobiti samo dzak peska). keva je jednom kupila macki koja inace jede viskas taj premil, namucilo joj je stomak. to naravno ne znaci da ce sve macke reagovati isto. 

Link to comment

Mojima su granule prilicnoo mali deo ishrane a inace samo Viskas jedu. Ova im se svidela vise od Viskasa i nikakvih problema nisu imali. Cak mi stariji macak ponekad povrati od Viskasa al to vise pripisujem njegovoj alavosti nego problemu sa hranom.

 

Al kolko su mi se podgojili...

 

Pre neko vece gledam mladjeg macora kako pokusava da se provuce izmedju sipki na kapijici. Uspeo je tek iz treceg puta da ubode gde moze da prodje :) Ovaj stariji legao na sims i uspeo je da smesti otprilike 30% tela dok je ostatak visio. Ni zenska ne zaostaje za ovom dvojicom.

Edited by katamaran
Link to comment

naš mačak uglavnom jede royal canin fit, kupujemo na meru u lokalnom pet shopu plus svaki put isprobavamo i druge granule, uglavnom u višem cenovnom rangu, plus ako ima neka akcija sa npr. gratis 400g onda uzmemo u pakovanju. sad, mi bismo rado prešli na drugu hranu, kapiram da ima jeftinijih a boljih (organskijih :p) od rojala, ali fora je što ove fit granule imaju savršen oblik, kružni pa rupa unutra, i onda kreten od mačke kad krene da se nagutava, da jede halapljivo skoro nikad ne povraća od fita, dok od drugih, koje nemaju rupu, odmah povrati jer ih pojede u celom komadu bez krckanja. i paštetice, kesice, sosiće i slično mu dajemo iz nekoliko navrata, pa i malu konzervu protegnemo na 3-4 obroka po malo, naizmenično sa granulama.

 

razmišljamo o varijanti da mu činija bude uvek puna, čula sam mnoge priče da onda mačke smanje unos hrane i posle određenog vremena dovedu se u red, možda i ovo što radimo nije dobro jer postaje opsednut hranom i kad će je dobiti.... ali mislim da bi u varijanti stalno pune činije usledilo nedelju dana svakodnevnog prožderavanja i bljuckanja dok se ne nauči (ovako mu dajemo 4-5 puta po malo), malo mi je to sve rizično i mučno. jel imao neko slične probleme?

Link to comment

Stiglo mi na naplatu sto sam pre 4-5 dana pruzio utociste macetu koje je bezalo od divljih zveri (moj komsiluk) Za tih 24h kolko je bio kod mene stigao je da mi pregrize kabl od misa koji je naravno cekao nedelju da pocne da zeza :)

 

Inace je malisa sjajno udomljen na Belim vodama. Ogromno dvoriste plus ce imati i drustvo.

 

Neki skot uhvatio i ostavio potpuno pitomo mace (to sam utvrdio tek kad je uleteo kod mene) Jos vecim skotovima je smetao da lalaju jednu noc pa su se organizovali da ga teraju na ulicu. Srecom je malisa umesto na ulicu utrcao kod mene :)

 

Skroz me je sredio za taj jedan dan. Jedva ga dadoh. Ova zena sto ga je uzela je planirala da ga prosledi dalje pa ostade kod nje :)

 

mnogo blentavo mace.

 

lep ovaj rusolovac gore

Edited by katamaran
Link to comment

naš mačak uglavnom jede royal canin fit, kupujemo na meru u lokalnom pet shopu plus svaki put isprobavamo i druge granule, uglavnom u višem cenovnom rangu

moju macku lakej crnac hrani iskljucivo kavijarom. jednom je pokusao da joj da taj royal canin fit, pa sam dao da ga bicuju. vodu joj dopremamo sa alpskih izvora, i to avionom, da bude sveza. uvece joj hor kastrata peva uspavanke, da bi lepo zaspala i ne bi celu noc grebala skupocene umetnicke predmete koje skupljam. to mi je hobi, jelte.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...