Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

zivotinje na redu. ovde je spisak svih zivotinja koje su do sada evidentirane

 

danas na ulazu u baric dezuraju ekipe veterinarske inspekcije i veterine beograd, kao i nekoliko udruzenja, kojima vlasnici zivotinja koje su ostale u obrenovcu i selima mogu da ostave kljuceve, adresu i saglasnost da spasioci udju na posed i izvuku ljubimce.

 

punkt  se nalazi kod raskrsnice za mislođin. orijentir kafana mala kolubara.

 

mala ekipa upravo nosi 20 dzakova hrane za pse, 50 konzervi za macke i dosta zastitnih preparata u drazevac, kao i balone sa vodom za zivotinje.

Link to comment

zivotinje na redu. ovde je spisak svih zivotinja koje su do sada evidentirane

 

danas na ulazu u baric dezuraju ekipe veterinarske inspekcije i veterine beograd, kao i nekoliko udruzenja, kojima vlasnici zivotinja koje su ostale u obrenovcu i selima mogu da ostave kljuceve, adresu i saglasnost da spasioci udju na posed i izvuku ljubimce.

 

punkt  se nalazi kod raskrsnice za mislođin. orijentir kafana mala kolubara.

 

mala ekipa upravo nosi 20 dzakova hrane za pse, 50 konzervi za macke i dosta zastitnih preparata u drazevac, kao i balone sa vodom za zivotinje.

 

 

drazevac se forsira jer je najvise reklamiran na netu. ima gomila ljudi koji samostalno cuvaju zivotinje, njima sada najvise treba. covek sa suprugom iz nekog milcevog sela kod pozege, skupio je i spasao preko 30 zivotinja, salje mu se hrana sutra. treba traziti takve ljude, jer oni obicno i nisu na netu, ovako oni koji forsiraju fejsbuk dobijaju najvise. 

Link to comment

onoj mojoj macki oci vise nisu plave, prelaze u zeleno. ne treba mi takva, sad ce je sutnem napolje pa nek zivi u kontejneru.

molim lokaciju tog kontejnera, kad je vec nisam ukrala kad sam imala prilike :wub:

 

 

daj sliku zelenih okica?

 

 

btw

 

10305056_10152577368192580_3901665465460

Edited by belch
Link to comment

drazevac se forsira jer je najvise reklamiran na netu. ima gomila ljudi koji samostalno cuvaju zivotinje, njima sada najvise treba. covek sa suprugom iz nekog milcevog sela kod pozege, skupio je i spasao preko 30 zivotinja, salje mu se hrana sutra. treba traziti takve ljude, jer oni obicno i nisu na netu, ovako oni koji forsiraju fejsbuk dobijaju najvise. 

 

znam, jasno mi je. odneli smo hranu na avalu, u resnik i jos par mesta, ima jos cetvoro privatnih "cuvara" kod kojih ce se uskoro nositi. nazalost, ne moze za sve da se sazna.

Link to comment

Ako ima zainteresovanih provericu sa kumom gde sve moze da se prosledi hrana za ljubimce. Rece mi da se organizuju za vikend da nose u Krupanj, Ub, i mozda jos negde, uglavnom kod "cuvara" koji su prihvatili dobar broj zivotinja a nema ih na FB.

Link to comment

znam, jasno mi je. odneli smo hranu na avalu, u resnik i jos par mesta, ima jos cetvoro privatnih "cuvara" kod kojih ce se uskoro nositi. nazalost, ne moze za sve da se sazna.

 

ne moze, naravno. covek prvo nije mogao da veruje, a onda poceo da jeca, kada je pozvan.

 

recimo da je lakse doci do takvih ljudi preko lokalnih veterinara u ugrozenim mestima. 

 

 

nero, proveri, po mogucstvu te krajeve ispod save. beograd je solidno pokriven manje vise, i ta mesta koja su blizu.

Edited by Aće
Link to comment

nero, proveri, po mogucstvu te krajeve ispod save. beograd je solidno pokriven manje vise, i ta mesta koja su blizu.

 

Proveravaju sve bas da ne bi ispucali sve pomoci u Beogradu. Videcu popodne tacno sta su organizovali i kako pa cu da prosledim informaciju i ovde ako bude trebalo.

Link to comment

prosli smo pakao danas, macor je imao unutrasnje krvarenje i spasila ga je, za sada, transfuzija. veterinari su nam rekli da za svaki slucaj pokusamo da nadjemo jednu ili dve macke za slucaj da transfuzija bude potrebna i sutra

 

jedini uslovi su da macka bude kucna, zdrava i bez problema sa jetrom, jer tada ne sme da daje krv da ne bi njoj naskodilo.

ako bude potrebno, transfuzija ce se davati u zdravka celara 12, malo iznad hale pionir, u petak u 4 popodne. 

 

proces traje 15-ak minuta, vadi se krv iz one vene na vratu i odmah daje drugoj macki. nema nikakvih posledica na zdravu macku, dzeronimov brat koji ima 12 godina je jeo pola sata po povratku kuci.

 

ako neko moze da pomogne ukoliko bude bilo potrebe, neka mi se javi na pp. hvala svima puno.

Link to comment

hvala ti :)

 

evo proslo je vise od tri sata od transfuzije, slab je, ali je liznuo malo vode, sam isao u pesak i konacno poceo da se cisti. spava, ne skroz opusteno, ali je bar u normalnom polozaju.

nadam se da ce noc proci mirno, a od ujutru u nove male pobede, korak po korak.

Link to comment

prosla noc kako treba, cak sam ga jutros zatekla na terasi kako se sunca. znacajno je bolje, ali ce ipak morati transfuzija jos jedna, samo su sad opcije jos suzenije, ne moze macka koja izlazi napolje jer ce morati da se radi operacija najverovatnije odmah veceras ili sutra ujutru.

 

hvala vam svima u dzeronimovo ime :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...