Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Samo me ovo poslednje plasi dok je bebac skroz mali. Ako se desi da mu upadne nocu dok spavamo. Znam da se svakako nista ne bi desilo ali bas imam otpor prema ovoj eventualiji. Dolazile su one i njusile bebu, zagledale je, nema tu ljubomore vec je vise zbunjenost.
A šta da ti kažem, onda ih odvajajte još malo, dok ne napuni par meseci. Mi smo ga na krevetac navikavali još dok je bio prazan, da ne sme da ulazi, a i kupili smo baldahin, da ga kao zatvorimo, da zna da je no no. Jednom je ušao i legao na dno bebinog ćebenceta i tad dobio batine, i još samo jednom kad beba nije bila u njemu. Od tada više nikad.Samo sad da ga vidiš, kad mu čistimo nos, što mrzi iz dna duše, vrišti kao da mu kožu deremo, a Pino stane pored i mauče do besvesti. Jednom je čak skočio na mene dok sam mu to radila, valjda da me natera da prestanem. Baš se obožavaju.
Link to comment

jel neko ko ima macku ima poslednjih nedelja/meseci problema sa povracanjem? vec sam pisao da mi je najstarija (12) povracala sto netom pojedenu nesvarenu hranu ali i svarenu, nekoliko sati posle obroka. sto nije uticalo na njeno dobro raspolozenje, iz cega sam zakljucio da nije nista opasno. u medjuvremenu se problem preneo na najmladju (10) koja povraca svareno, u manjim kolicinama od ove druge macke, ali sada vec praceno depresijom i neuzimanjem ili smanjenim uzimanjem hrane, sto me vec ozbiljno brine. pomislio bih da su razmenile neki virus ali u stanu je i treca maca (11) kojoj apsolutno nista ne fali.

Link to comment

mamin sin dzeronimo isto povraca, nekad par puta dnevno, nekad na dva-tri dana, nekad kad se nazdere nekog polutrulog zelenisa, nekad iz cistog mira, ali sve vreme jede normalno. jedino sto sam primetila, ali nisam sto posto sigurna, da je povracanje cesce kad uvece jede konzervu, tako da sam ih sad po vrucincini izbacila, pa dobija samo granule. lokalni vet kaze da to moze da ima veze i sa hrpom buba koje pozdere posle uspesnog ulova.ne znam za depresiju, ali smanjeno uzimanje hrane je kod njega uobicajena stvar leti i uvek mu se radujem, jer se preko zime pretvori u debelu svinju.photo-8_zps1f7226dc.jpg

Link to comment

Senka je danas povraćala dva puta, ali to je zato što se nažderala trave kao nezdrava. Posle je naravno sve to izbacila nesvareno. A evo je sada ždere krilca, kao da ništa nije ni bilo

Link to comment
fala falamislim, mogu da bljuju koliko hoce dok se ponasaju normalnoali kad krenu da kunjaju i da se depresiraju, onda nije fino
sacekaj dan pa ako se nastavi pravac vet. to je moja logika.
Link to comment

Hajde i ovde da pitam. Sinoc nadjeni u Zemunu, baceni u kontejner vezani u kesu, jedno od pet je odneto (na sigurno nadam se), cetiri su odneta na privremeni smestaj, dva dana. Imaju jedva nedelju dana sto komplikuje pricu jer im je potrebno hranjenje na 3-4 sata, masiranje, i sve sto ide uz to. Ako znate slucajno nekog ko bi mogao da prihvati bar jedno ili koliko god na smestaj dok ne ojacaju, ili dok se ne udome, bar neku sansu da dobiju.

943269_10200821726578738_637938918_n.jpg

Link to comment

Naravno, vec je sherovano uzduz i popreko, ne moze da skodi. Obezbedjena je hrana, flasice i cucle, kao i grejaci. "Samo" treba neko ko ima vremena da ih cuva dok su ovako mali, posto hranjenje ide na 3-4 sata, a mi smo odsutnio od kuce minimum 10 sati. Hvala svakako. :)

Link to comment

Kako mi se gade ljudi koji bacaju mačiće u kontejnere :isuse:Jedan posebno odvratan primerak ih je nedavno gurnuo u jedan od onih za reciklažu, da ne može čovek nikako da posegne unutra da ih izvadi (pokušao sam da ga prevrnem ali ne vredi, ima 300 kila). Satima su cijukali...

Link to comment

Receno mi je da mogu da izdrze 48h sati tako, tj. to je zapravo agonija, bolje da ih je odmah podavio :(U medjuvremenu se javio jedan zainteresovan da pricuva 2 komada, nadam se da ce ostati pri tome, znaci jos dva da smestimo negde dok ne ojacaju, a idu za udomljavanje naravno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...