Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

btw, tako je moju lobeliju ujela pcela za sapicu a ja sam zvao veterinara da pitam da li ce mozda pasti u neki alergijski sok. covek mi je naredio da napustim kucu i sklonim se od psa.
:D kakav car.
Link to comment

Sauron je dobio ime zbog plahog karaktera. :lolol:Uvek slozi neku nadrndanu facu i samo cekas kakvu ce glupost da napravi.Navescu primer svakodnevnih desavanja. Sauron lezi negde u dvoristu. Na terasi spava zenka retrivera. On se prikrada, protrcava pored nje, ulazi u kuhinju, gde ga cekaju posude sa hranom. Strbne par granula i krene lenjo nazad. Parkira se na 10-20 cm od glave pse i pocne da mjauce i frkce. U fazonu, lezi tamo gde sam ja hteo da prodjem. :0.6:Inace, pas ima fetis. :lolol:Cim se neko od macora priblizi, ona ustaje i nabija im njusku pod rep. :isuse:

Edited by Miljenko
Link to comment
Sauron je dobio ime zbog plahog karaktera. :lolol:Uvek slozi neku nadrndanu facu i samo cekas kakvu ce glupost da napravi.Navescu primer svakodnevnih desavanja. Sauron lezi negde u dvoristu. Na terasi spava zenka retrivera. On se prikrada, protrcava pored nje, ulazi u kuhinju, gde ga cekaju posude sa hranom. Strbne par granula i krene lenjo nazad. Parkira se na 10-20 cm od glave pse i pocne da mjauce i frkce. U fazonu, lezi tamo gde sam ja hteo da prodjem. :0.6:Inace, pas ima fetis. :lolol:Cim se neko od macora priblizi, ona ustaje i nabija im njusku pod rep. :isuse:
tako je lobelija dobila jednom batine od macka gandalfa. btw, gandalf je takodje lema svaki put kada se uvalja u neku crkotinu u parku. valjda, kao jela si a nisi nama donela ili taj neki fazon.
Link to comment
tako je lobelija dobila jednom batine od macka gandalfa. btw, gandalf je takodje lema svaki put kada se uvalja u neku crkotinu u parku. valjda, kao jela si a nisi nama donela ili taj neki fazon.
I ti onda uzmeš pa vičeš na Lobeliju.
Link to comment

Kako najlakse uloviti (polu) divlju macku? Verovatno ce devojka od mog macora u petak na sterilizaciju.Jedna od ideja je da je nekako klopom namamimo u onu nosiljku za macke pa da je na kvarno zatvorimo. Druga varijanta je da je nakako uhvatim dok spava pa da je na brzinu zatvorim u tu nosiljku.Ona nas pusta da joj pridjemo ali dobija nervni slom ako pokusamo da je dotaknemo.

Link to comment
Jedna od ideja je da je nekako klopom namamimo u onu nosiljku za macke pa da je na kvarno zatvorimo. Druga varijanta je da je nakako uhvatim dok spava pa da je na brzinu zatvorim u tu nosiljku.Ona nas pusta da joj pridjemo ali dobija nervni slom ako pokusamo da je dotaknemo.
Najpre bih pokušala sa namamljivanjem hranom u nosiljku.Ne bih nikako pokušavala varijantu sa prepadanjem na spavanju.Trik sa ćebetom možda uspe, ali nije tako jednostavno kao što zvuči na prvi pogled. Koristila sam jednom kad je trebalo da držim mače dok je primalo vakcinu u kućnim uslovima, jedva uspelo.
Link to comment

Kod hrane je problem sto izgleda da ne sme nista da jede ni pije nekih 12 sati pre operacije. Onda bih morao dosta ranije da je hvatam.Sa cebetom bih je verovatno lako uhvatio ali nisam siguran kako bih je posle prebacio u nosiljku.U svakom slucaju sumnjam da ce cela prica proci bez grebanja :cry:Do skoro je ulazila u kucu ali odmah dobijala napade panike ako se zatvore vrata. Pola zime mi proslo sa odskrinutim vratima :)Sada je prilicno opustena unutra dok jedino ne dozvoljava da je dodirujemo.

Link to comment

Sterilisana je gospodja :)Prvo smo je namamili u nosiljku ali mi je zglajzala pre nego sto smo uspeli da stavimo vratanca.Posle je nekako sateram u cosak i uhvatim uz pomoc cebeta i jedne kozne rukavice ali mi opet pobegne iz nosiljke pre nego sto smo uspeli da je zatvorimo :isuse:Kod treceg puta je vec bila tolko uznemirena da mi je klizala iz cebeta pa sam morao goloruk da je hvatam. Za divno cudo nemam ni najmanju ogrebotinu a bio sam ubedjen da ce me iskasapiti :)Trenutno je na postoperativnom oporavku kod moje prijateljice. Ima sobicak od 7-8 kvadrata sa prozorom samo za sebe. Prozor je otvoren tako da ima vazduha a ima neku metalnu mrezicu tako da je 100% bezbedan. Dosta brzo se probudila i polako dolazi sebi (iako je naravno jos uvek sva slogirana od narkoze)Dok se gospodja oporavlja njen decko se ovde dernja po krovovima u pokusaju da je pronadje :)

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...