Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Pazte sad! Planiram da transportujem mače staro 3 meseca (u daljem tekstu M) iz UE do Bgd. Odraslo je u dvorištu, znači već zna 100 jada. Pozajmila sam transportnu korpu, vraćam se autobusom. Prvi put unosim životinju u prevoz, a i prvi put ću imati mačku u stanu. Dileme su sledeće: Da li treba nešto posebno da uradim ( osim da zatvorim M u korpu i držim ga u krilu tokom putovanja), šta ako krene da mjauče a putnici da se bune? Na šta treba da obratim pažnju po smeštaju u stan?
Ako se putnici u busu bune, reci im da gledaju svoja posla. Možeš i da ih mršekneš onako ovlaš.
Link to comment

Pomagajte ljudi, moj Micko ( znate ga sa slika) već jedno nedelju dana samo leži, ko da je sva živost isisana iz njega. Normalno jede, piški, kaki, ali nema brzine, lova, radoznalosti. Ko da je stondiran. Prgledala sam ga uzduž i popreko, nema povreda, otoka, njuška je uredno mokra, oči su bistre.Ja to pripisujem ovoj nenormalnoj vrućini,mada mi obe klime rade skoro neprekidno, pa je u stanu prijatna temperatura.Moji su već u fazonu, da bi trebalo da ga vodimo kod veterinara, sigurno je imao moždani udar (moja mama), ili mu je nešto fatalno (moj tata).Sad i ja polako počinjem da se brinem.Da li je neko imao sličnu situaciju?

Link to comment
Najnormalniji domaći mačak, narandžasto- beli, sa tabby šarom. Kad se useli slikam, pa kačim na ljubimce. Nekako mi je bez veze da pored mačića u dvorištu (2 legla) kod tate, kupujem rasnu mačku.
jaaaaao, i ja imam narandžasto-belog! :heart: hocu reći, ima moja mama, to je tehnicki njen mačak.imali sam donedavno jednu sivu četvroročlanu mačeću porodicu koja je kampovala u dvorištu, i koja se, kada su krenule ove vrućinčine, samo jednog dana odselila bez pozdrava (!?!).onda je moja mama nabavila novo mače:Photo2091b.jpgPhoto2093.jpg... mesec dana star, rodom iz velike plane, zove se ljubiša. :blush:@Arkadijamoj stari mačor se tako ponašao non-stop, totalni depresivac, samo se premeštao s mesta na mesto da kunja.(doduše tek kada je izašao iz puberteta, do tada je bio prilično aktivan i to sve)
Link to comment

I Senka ovih dana samo leži, kunja, ništa ne lovi. A poznajete je svi da je najveći ubica. To je do vremena I vrućine, biće sve OK kad se vreme popravi. Ne brini

Link to comment

@Arkadija: +1 ovo gore. Mačke umeju da se obeznane i dok radi klima, ja ih potpuno razumem jer se i meni isto po ceo dan spava (nema ni kod mene brzine, lova, radoznalosti) iako je prijatno sveže. Valjda ima neke veze sa neprirodnim načinom na koji vazduh cirkuliše, šta li...

Link to comment

Ne pije ništa. Ali ne jede granule nikada. Samo tečnu hranu. Ali danas navalila na vodu kao bkesava. Sedi u sudoperi i čeka...Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 4

Link to comment

Muka mi je od dlakavog prekrivaca gospodinove rezidencije. Srecna sam sto se makar drzi te jedne fotelje.. Svaki put mi treba 1h da ga ocetkam pre nego sto ga stavim u masinu i shvatam da je verovatno pocetna greska u izboru materijala - to je neki prekrivac kupljen u Orient Emporiumu, pamucan i dosta tvrd. Kakva su vasa iskustva, sta je najbolje, tj sa cega se lakse skidaju dlake? Imam neki sinteticki ~stoljnjak kojim pokrivam TA pec kada se ne koristi i cini mi se da je tu stanje mnogo bolje, e sad nesto ne volim sintetiku u bilo koje svrhe ali ako jos ko misli da je ona bolja za dlake, mozda mu mogu uzeti takvo nesto za njegovu fotelju..FilmofilMita_spavauzfilm.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...