Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Sanse nije bilo da je uhvatimo na klopu. Usla je u nosiljku al se usput totalno istegla pa joj je uvek barem jedna noga bila napolje :)Cim sam poceo da prilazim sa vratancima momentalno je zbrisala. Kad je provalila da se nesto desava vise nije htela meni da pridje a ne da udje u nosiljku.Ovi ljudi sto su je sterilisali kazu da nisu imali posla sa vecom dilejom. Jedva joj dadose anesteziju. Sad smo morali da je ponovo ubacimo u transporter jer sve vise vileni kako se budi. Nadam se da komsije nece nocas imati koncert :)sto kaze ova na 2:21 "sing the song of my people"

Edited by katamaran
Link to comment

Vratila se snajka kuci :)Tamo je bila iznenadjuce mirna. Skoro da nije zamjaukala. Jedino smo se bas zabrinuli sto nije htela da jede i da pije vodu. Vodu je pocela pre dva dana a tada je i liznula malo neke junetine ali od tada nista...Veceras smo je doneli sa idejom da nocas prenoci zatvorena u supi gde se macila sa svojim momkom i sinom pa da ih ujutro sve pustimo. Na kraju smo u hodu odlucili da je pustimo odmah. Malo je unezverena ali ju je momak brzo opustio :)Jako brzo su se popeli na krov i odmah je pocela da pokazuje interesovanje za hranu. Podigao sam im jednu kesicu kitketa i razglavila se od klope :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Da li neko ima iskustva koliko daleko sterilisani mačori mogu da odlutaju? Preselili smo se nedavno i oba sterilisana mačora su izlazila lagano napolje i vraćala se na klopu, ali starijeg nema od petka uveče. On baš i nema iskustva sa spoljnim svetom, ali je dobrica, spreman da ušeta ljudima na gajbu i da se složi sa bilo kojim kerom ili mačkom. Tražili smo ga po komšiluku, ali ga nismo videli ni čuli nigde. Sve su nam mačke čipovane, šteta što nemaju GPS :-)

Link to comment
Da li neko ima iskustva koliko daleko sterilisani mačori mogu da odlutaju? Preselili smo se nedavno i oba sterilisana mačora su izlazila lagano napolje i vraćala se na klopu, ali starijeg nema od petka uveče. On baš i nema iskustva sa spoljnim svetom, ali je dobrica, spreman da ušeta ljudima na gajbu i da se složi sa bilo kojim kerom ili mačkom. Tražili smo ga po komšiluku, ali ga nismo videli ni čuli nigde. Sve su nam mačke čipovane, šteta što nemaju GPS :-)
Nije baš vezano za tvoje pitanje, ali je zanimljivo:Tajni život mačaka
Link to comment

Vec postavljao slicno pitanje i dobio odgovor, ali evo u praksi vec imam problem.Dobili bebca, izolovalii se od macaka (nocu potpuno, stavio mrezu) i evo vec cetiri dana macke (i Mik i Zivka) su promenile ponasanje - otudile se, po ceo dan provedu u nekom cosku (jedu doduse normalno) etc. Cesljamo, milujemo ali ne vredi, ubaksuzili su se (i nekako zbunili)E sad - ima li neko slicna iskustva, da li ce macke vremenom prestati da pate zato sto su vrata sobe sa nama i bebom zatvorena (ranije su dolazile da spavaju sa nama)?Zao mi je da ih gledam ovako.

Edited by CowBoy
Link to comment

Nece prestati da pate. Za mačke su zatvorena vrata užasna kazna. A zašto uopšte zatvarate? Mačke neće povrediti devojčicu nikakoПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

Uh, za Zivku garantujem ali za Mika ne mogu da budem siguran - uskocice u krevetac iz ciste radoznalosti. Prosto ne bih voleo macije dlake pored bebe. Svega sam se naslusao (najskorija prica je od babice koja nam dolazi)@Pixy: meni je Mik 25 dana bio van kuce, ni traga ni glasa. Sterilisan, isto sveze preseljeni. Ne brini unapred, daj im fore :)

Link to comment

Hvala! Citao i ranije slicne stvari, malo sam smireniji. Da budem popuno iskren, plasim se najvise fizikih povreda (nehoticnih, jakako) jer Mik voli da patrolira svuda gde moze da dohvati.

Link to comment

kauboju, moj macor i sin su zajedno od prvog dana. nikada ih nismo odvajali. previ dan samo ustili macora da onjusi bebca, pipnuo ga sapom, i vise ga nije dirao. dva puta bio u krevecu, dobio batine i nikada vise nije usao, to mu je prakticno jedina zabranjena zona.ja se od prvog dana trudila da se macor ne osseca zapostavljeno, a malisa ga sada obozava. crkava od smeha kad ga vidi, baca mu misa. jedno vreme ga je vukao, cupao, ali mi malo povisimo ton, viknemo ne, draga maca i sad je navikao da mazu maci. divno je gledati ih zajedno.

Link to comment
kauboju, moj macor i sin su zajedno od prvog dana. nikada ih nismo odvajali. previ dan samo ustili macora da onjusi bebca, pipnuo ga sapom, i vise ga nije dirao. dva puta bio u krevecu,
Samo me ovo poslednje plasi dok je bebac skroz mali. Ako se desi da mu upadne nocu dok spavamo. Znam da se svakako nista ne bi desilo ali bas imam otpor prema ovoj eventualiji. Dolazile su one i njusile bebu, zagledale je, nema tu ljubomore vec je vise zbunjenost. Edited by CowBoy
Link to comment

Sestrin kreten od mačke opet pao sa trećeg sprata, odmah smo je našli, ali celo veče sam morao da ležim pored nje kod nekog slivnika gde se zavukla ne bi li je namolio da izađe. I posle kupanja, ne zna se ko gore smrdi...Inače, moram da pitam vas iskusnije, koliko je normalno da mačka reži kao pas, onako iz stomaka, kad god čuje ulazna vrata? Prvih par meseci je provela u kući sa psima, ne znam da li se to uči...

IMG_20130531_125947.jpg

Link to comment

I macke umeju da reze samo sto ne praktikuju cesto :D ja sam se bas iznenadila prvi put kad sam to cula, narocito koliko glasno moze da rezi. Verovatno se oseca nesigurno iz nekog razloga pa pokusava da otera potencijalnog "napadaca" rezanjem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...