Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Imala sam zenku, cetiri godine staru, pre dolaska prve bebe.Nisam primetila ljubomoru, prosto su se prihvatile, ali macka je bila neobicno blage naravi i fino vaspitana.Kad je beba pocela da puzi, malo sam cesce uklanjala dlake, prala podove, ali ih nalazila i zagrljene pored pecke kako spavaju, ako nisam obracala paznju na niih pet minuta. Uglavnom se podmetala kao jastuk.Prosto, upoznajte se, vidite reakciju.Mislim da je osobnost i macke, nas i bebe u pitanju. Oprezno se proveri, pazi, ali nikad bas ne ispusta kontroli.Ta ista macka je samo par meseci pre toga motala klopicu, u njenoj posudi, sa puzecim sinom moje komsinice. E sad...Druga iskustva nemam. Mislim da je ljubav i odnos prema obema nekako presudna ( pocinjem da zvucim kao Dare), pa se tu odnosi nekako iskristalizujuNisu Maza i Lunja tek tako bili toliko popularan crtac ( mada su sajamiz tamo grozne, ali to samo zarad pogresne gospodarice :P )

Link to comment

Priznajem da mi je sada lakše. Znači da to sa bebama i macama uspeva, samo ako budem malo vrednija po kući. :D Iksreno, uplašila me je neka nadri priča neke devojke u kozmetičkom salonu u fazonu "Zone sumraka" i "Trećeg oka" i iako sam u trenutku bila svesna da je potpuno glupo opterećivati se pričama i nagađanjima u kozmetičkom ili frizerskom salonu, počela sam da razmišljam da li i kako će to ići.Mada, ja sam kao klinka imala mačku ženskog pola i Sara nikada nije bila ljubomorna. Međutim, ovde se radi o pravom razmaženku kog sam gledala otkako se rodio. Mislim, on svaki put kada odem na put pa ga paze komšije proguta pertlu ili tako nešto, kao malo dete kom nedostaje pažnje i neće da jede. To mi je malo twisted za mačku, malo nesamostalno. :unsure: Ali, i pored svega, veliki je :wub:

Link to comment

Da, sigurno si cula vec sve o dlakama, bolestima ili kako je macka ugusila bebu u kreveticu jer je legla na nju i sl.Verovatno ces uskoro pred porodjas slusati i sve grozote o porodjaju, u smisli svih nesreca sveta koje su se "jednoj mojoj poznanici" desile.Ne znam zasto ljudi imaju potrebu da to rade, ali to stalno rade.Tvoje je da naucis da te to ne pogadja. Meni je trebalo neko vreme da savladam ignore. Ufi sad ponekad pobesnim kad se svega setim.Ne treba ih ostavljati bez nadzora, ali svakako ne verujem da ce se ispoljavati neka veca ljubomora. Zelim vam da se fino druzite. :D

Link to comment
Da, sigurno si cula vec sve o dlakama, bolestima ili kako je macka ugusila bebu u kreveticu jer je legla na nju i sl.Verovatno ces uskoro pred porodjas slusati i sve grozote o porodjaju, u smisli svih nesreca sveta koje su se "jednoj mojoj poznanici" desile.Ne znam zasto ljudi imaju potrebu da to rade, ali to stalno rade.Tvoje je da naucis da te to ne pogadja. Meni je trebalo neko vreme da savladam ignore. Ufi sad ponekad pobesnim kad se svega setim.Ne treba ih ostavljati bez nadzora, ali svakako ne verujem da ce se ispoljavati neka veca ljubomora. Zelim vam da se fino druzite. :D
Džizs, pročita mi misli skroz! :blink: Samo, ja još uvek nisam u expecting fazi. Ali me već brine. :huh: Hvala na lepim željam, svakako...
Link to comment
Mačka glavu čuva Cetvrtak, 28. februar 2008. 03:50 Studija američkih naučnika s Univerziteta u Minesoti sugeriše da vlasnici mačaka imaju manje izgleda za smrt od srčanog udara. U istraživanju je učestvovalo 4.435 ispitanika u dobi od 30 do 75 godina, čije je zdravlje praćeno u razdoblju dužem od dve decenije. Pokazalo se da osobe koje nikad nisu imale mačku imaju 40 odsto veće izglede za smrt od srčanog udara i 30 odsto veće šanse za smrt prouzrokovanu nekim drugim oblikom kardiovaskularnih bolesti. Istraživači ne znaju uzrok tog fenomena, ali pretpostavljaju da se radi o sposobnosti mačaka da umanje stres i anksioznost kod svojih vlasnika, a samim tim i povišen krvni pritisak (hipertenziju). (Tanjug)
Lepe naše. :wub:
Link to comment

Update - Pedja D Cat (sada već star 10 meseci)Pedja i njegova nova igračka - Imlek odmah da isplati veliku sumu na ime reklame...15y746.jpgMonitor mu je omiljena stvar u kući... i dalje...200b9xf.jpgUšuškan u duks. :wub:237234.jpg

Link to comment
angry.gif moju milu, neznu bumbicu i njenog brata garu otrovali. preminuli u mukama juce u garazi.osnovano sumnjamo da je zlotvor komsija od prekoputa (lekar, anesteziolog ej!) jer je moj muz dan pre nemilog dogadjaja video bumbu kako usetava u njihovo dvoriste a sin skota povikao "ej tata, evo macke, ocemo li da je ubijemo?" na sta je brizni tata odgovorio "evo, idem, sredicemo mi to"....sad, tuga me drzi, jako, ali nista manje me nije porazilo to da u okruzenju imamo ovakve bastarde za komsije. bumbicu su pre 2 godine vec sredjivali nitkovi, prebili joj nogu vratima od garaze (neki nazovi majstori), pa je bila operisana, stavljena sina i sad - ovakav kraj. bedak, bedak....
Link to comment

Joj! Pa ne sedi skrstenih ruku, prijavljuj to! Em okrutnost prema zivotinjama, em bacanje otrova naokolo... :rant: PRIJAVLJUJ TO!

Link to comment

Pa dobro da li je moguce da takvi skotovi postoje??? angry.gifangry.gifangry.gif I jos je to djubre lekar - i vaspitava jos jedno takvo da postane djubre kad poraste.... Ufffffff!!!! :fur: :fur: :rant:

Link to comment
Joj! Pa ne sedi skrstenih ruku, prijavljuj to! Em okrutnost prema zivotinjama, em bacanje otrova naokolo... :rant: PRIJAVLJUJ TO!
ma nema vajde od toga. otrov su pre godinu dana bacali i ovi iz sinteraja (otrovane virsle) i potrovali grdne zivuljke, pse uglavnom. prijavili inspekciji, sa sve fotkama i - nista. jos ce da pohvale te bastarde.da uzas bude kompletan, juce pucali malokalibarkom u nase dvoriste iz zgrade 50ak metara udaljene, na macke naravno. ovaj moj nadrkan, kibicuje da vidi sa kog prozora se puca, da im se mile majke *******. a onaj skot od komsije ima prelepog retrivera i redovno ga trenira da juri i davi macke. fuj!muka mi da pricam vise o tome u kakvom svetu\drzavi zivimo.
Link to comment
angry.gif moju milu, neznu bumbicu i njenog brata garu otrovali. preminuli u mukama juce u garazi.osnovano sumnjamo da je zlotvor komsija od prekoputa (lekar, anesteziolog ej!) jer je moj muz dan pre nemilog dogadjaja video bumbu kako usetava u njihovo dvoriste a sin skota povikao "ej tata, evo macke, ocemo li da je ubijemo?" na sta je brizni tata odgovorio "evo, idem, sredicemo mi to"....sad, tuga me drzi, jako, ali nista manje me nije porazilo to da u okruzenju imamo ovakve bastarde za komsije. bumbicu su pre 2 godine vec sredjivali nitkovi, prebili joj nogu vratima od garaze (neki nazovi majstori), pa je bila operisana, stavljena sina i sad - ovakav kraj. bedak, bedak....
:cry: To nisu ljudi, to je stoka. Iživljavanje na životinjama pokazatelj je ozbiljnog duševnog poremećaja. Ali, ja bi ih prijavila i napravila haos. I, posle kažu pusti Pedjolina napolje, siroma stalno unutra. A ja ga gledala od prvog dana, hranila ga i na špric, spavao sa mnom u krevetu još kao bebca, pa me sve bilo strah da ga ne zgnječim dok spavam. Imam i ja komšiju zlotvora. Pedjinu braću Đanija i Gligorija zgazio još kao bebe, tek prohodali. I dan-danas jedva procedim "Zdravo", a on me zaobilazi u širokom luku. Mrzim ga. Bila tri dana na sredstvima za smirenje. A komšiluk - "Pobogu šta ti je, šta ćeš kad budeš imala decu?". Ali, to su bile moje bebe. :cry:
Link to comment
boris se omacio :)t9urec.jpg
E, ovo je yaslu\ilo da bude utisak nedelje. :wub: Joj, kakav je samo šućmurast među ovim belim princezama. Zna li se broj malih slatkiša i pol? Još jednom :wub:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...