Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Pedja D Cat (4. decembra punim 7 meseci) :rolleyes:89gt8xd.jpgJedna od najlepših stvari kod mačaka jeste što vas ne doživljavaju kao vlasnike, već kao cimere, kao drage ljude sa kojima delite životni prostor.A ovaj slatkiš na slici se samo tako uvukao u taj životni prostor i srce...
Mislim da je ovo najlepsi macor kog sam ikada video :wub:
Link to comment

machkoljupci, treba mi vasha pomoc!naime, uskoro moram da se preselim iz stanchica u kuci u stan. hocu da povedem i svog machora, ne mogu ga ostaviti na ulici.machak je star (koliko se secam :D ) 5 godina i navikao je na slobodarski pristup zivotu. klopa redovna u kuci, dremka takodje, vidanje rana iz tucha se podrazumeva. ali i redovno dnevno obilazenje teritorije se takodje podrazumeva, tuche, zavodjenja itd. e sad, (skoro) nikad nije pravio higijenski belaj u kuci, uvek trazio da izadje napolje. ja vec nekoliko dana pokusavam da ga zadrzim u kuci, ne bi li se navikao. pesak je spremljen, ali iako je izuzetno 'telegentan :D, ni nekonstatuje ga. i tako svako veche ja pokushavam a on me onako molecivim pogledom gleda i ja ga na kraju pustim napolje. kako da ga uteram u kucu???????????????????nema shaje da ga ostavim na ulici, a opet obvijusli ne mogu da izdrzim onaj njegov molecivi pogled da ga pustim napolje. :( help, pls

Link to comment

imala sam slican problem, posle selidbe iz stana bez terase u stan sa terasom. tokom leta nije bilo nikakvih problema, macor (jedina razlika je sto je kucna muva, nikada nije izlazio nigde) je normalno isao na terasu u svoj pesak, ali negde u septembru, shvatim da je vreme da ga naucim da prolazi kroz onu klapnu na vratima da ne bih imala minus pet u stanu. ucenje je trajalo nedeljama, uz keksice, kobasice i sve ostalo, i nije donelo nikakvog rezultata.onda sam jedne veceri zaboravila da otvorim vrata od terase, culo se plop, i shvatih da je sam izasao, kad je on zakljucio da treba i mora.poenta: ne vredi ucenje. sam ce ukapirati kad bude trebalo.

Link to comment
imala sam slican problem, posle selidbe iz stana bez terase u stan sa terasom. tokom leta nije bilo nikakvih problema, macor (jedina razlika je sto je kucna muva, nikada nije izlazio nigde) je normalno isao na terasu u svoj pesak, ali negde u septembru, shvatim da je vreme da ga naucim da prolazi kroz onu klapnu na vratima da ne bih imala minus pet u stanu. ucenje je trajalo nedeljama, uz keksice, kobasice i sve ostalo, i nije donelo nikakvog rezultata.onda sam jedne veceri zaboravila da otvorim vrata od terase, culo se plop, i shvatih da je sam izasao, kad je on zakljucio da treba i mora.poenta: ne vredi ucenje. sam ce ukapirati kad bude trebalo.
ma, njegov izlazak iz kuce nije samo zarad higijene, vec taj zov ulice. TO je problem :( .
Link to comment

Sterilizacija :( A bez toga život u zatvorenom sa njim može da postane nemoguća misija kad počne da markira teritoriju sa jednom od najsmrdljivijih supstanci koje postoje.Sa druge strane, promeniće karakter, izgubiće identitet, više neće biti isti :(Imam i ja jedno pitanje. Slična je situacija, ali drugi problem: Postoji li neka light ili dijetalna hrana za sterilisane mace koja se preporučuje? Zadnji put sam uzeo Royal Canin light, ali ona je jednostavno više pojede. Dok je imala dvorište to nije bio toliki problem jer je imala svakodnevno istrčavanje po dvorištu, ali otkako smo u stanu u zgradi sve je punačkija.

Link to comment
Sterilizacija :( A bez toga život u zatvorenom sa njim može da postane nemoguća misija kad počne da markira teritoriju sa jednom od najsmrdljivijih supstanci koje postoje.Sa druge strane, promeniće karakter, izgubiće identitet, više neće biti isti :(Imam i ja jedno pitanje. Slična je situacija, ali drugi problem: Postoji li neka light ili dijetalna hrana za sterilisane mace koja se preporučuje? Zadnji put sam uzeo Royal Canin light, ali ona je jednostavno više pojede. Dok je imala dvorište to nije bio toliki problem jer je imala svakodnevno istrčavanje po dvorištu, ali otkako smo u stanu u zgradi sve je punačkija.
moj macor je sterilisan sa sedam meseci a od karaktera i identiteta me vrlo boli glava bez obzira na to. sumnjam da bi bio "veca" licnost da nije sterilisan. a prednosti su, kad mu je sudbina odredila da zivi u stanu, ogromne.sto se tice light hrane, povremeno mu dajem hill's light u granulama, ima i u konzervama, ali cvrsta srca, ne dodajem vise nego sto mu je obrok.
Link to comment
moj macor je sterilisan sa sedam meseci a od karaktera i identiteta me vrlo boli glava bez obzira na to. sumnjam da bi bio "veca" licnost da nije sterilisan. a prednosti su, kad mu je sudbina odredila da zivi u stanu, ogromne.
Slažem se da je to najbolje i najhumanije rešenje. Ali jeste bedak...
sto se tice light hrane, povremeno mu dajem hill's light u granulama, ima i u konzervama, ali cvrsta srca, ne dodajem vise nego sto mu je obrok.
Pokušao sam da smanjim obroke, ali ona čim vidi da je prazna činija vodi me ispred špajza i tamo pravi galamu angry.gif Opet mi žao da joj uskratim to kad još traje prilagođavanje na aps.
Link to comment

hills light je besmisleno skupa navlaka - mi imamo home delivery italijanske hrane "nova foods" koja nema marketing kao royal kanin ili hills light pa samim tim ni tu cenu, ali je odlicna. doduse zbog monopola pomenutih tesko se nalazi, posto je ionako neki individualni uvoz, nemaju reklame na pink tv kao ovi. suva hrana ima procenat masnoce 9%, hills light ima 11% poredjenja radi - nasa veterinarka je priznala da ovo sto mi uzimamo (nova foods - "trainer", linea professionale:)). nase mace je obozavaju - a pritom mrze whiskas, friskies i slicno, ne prilaze tome sem u svrhu sumnjicavog a potom prezrivog njuskanja. nije placena reklama - ivan 063 854 9375 ili ga potrazi u zemunu u cara dusana (mislim) u pet shopu telefon 0112198687. OK home delivery je na kolicine (3 prozdrljive macke su u pitanju) ali mozda ti uspe.

Link to comment

Dušanova kod Novogradske pretpostavljam. Tu sam do skoro uzimao baš Nova Foods i imam sličen preporuke. Ali od kako sam (smo :)) prmenili lokaciju Zemun-->Borča malo mi je teže da dođem tu. Vidiš nisam znao da rade delivery.Hint: juče nađoh u Ruzveltovoj ali ima mnogo manji izbor. Nemaju Hairball i Light koje sam tražio

Link to comment
moj macor je sterilisan sa sedam meseci a od karaktera i identiteta me vrlo boli glava bez obzira na to. sumnjam da bi bio "veca" licnost da nije sterilisan. a prednosti su, kad mu je sudbina odredila da zivi u stanu, ogromne.sto se tice light hrane, povremeno mu dajem hill's light u granulama, ima i u konzervama, ali cvrsta srca, ne dodajem vise nego sto mu je obrok.
hvala svima na odgovorima. znam da je sterilizacija resenje, ali nisam sigurna dal mogu to da mu uradim. naime, on je star 5 godina. nije isto sterilisati machku pre nego napuni godinu dana i postane polno aktivna, i sad kad ima ovoliko godina. nemam pojma sta cu da uradim. vet mi je isto to preporucio, sterilizaciju, al meni je to mnogo heavy :(. a opet da ga ostavim na ulici, sebi to ne bih oprostila. dno.za light hranu imam isti problem sa drugom machkom (koja je mlada sterilisana). ova moja nista sem cannina nece da jede. al ona redovno samu sebe istrchava po kuci, pa nije frka :D.
Link to comment

sterilizacija zvuci surovo ali i ljudi joj pribegavaju pa zive srecni i veseli zato sto su sebi uskratili mogucnost za produzenjem vrste.moji macori nisu promenili karakter sterilizacijom, jos bolje ako ima neke promene - postali su pitomiji i mazniji. zaista, jedino sto posle sterilizacije gube je smrdljivi pis i mogucnost da se razmnoze, tako da ne kapiram zasto praviti tragediju od toga. njima fino i nikakva razlika u kvalitetu zivota posle toga. bice da mi, ljudi, dramimo previse.mislim, razumem vas koji kazete da vam je zao, i meni je bilo (sam cin 'ispravljanja prirode'), ali vidim da im nista ne fali..bili i ostali drski, zivahni, kradljivci hrane sa stola i pocinioci raznih drugih nepodobstina - osim glavne i neizdrzive - nevidjenog smrdljaka od supstance kojim se qrce gde stignu koji je veci baja u kraju. sterilisi ga, nista nece da mu fali.

Edited by Auster
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...