Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

sterilizacija zvuci surovo ali i ljudi joj pribegavaju pa zive srecni i veseli zato sto su sebi uskratili mogucnost za produzenjem vrste.moji macori nisu promenili karakter sterilizacijom, jos bolje ako ima neke promene - postali su pitomiji i mazniji. zaista, jedino sto posle sterilizacije gube je smrdljivi pis i mogucnost da se razmnoze, tako da ne kapiram zasto praviti tragediju od toga. njima fino i nikakva razlika u kvalitetu zivota posle toga. bice da mi, ljudi, dramimo previse.mislim, razumem vas koji kazete da vam je zao, i meni je bilo (sam cin 'ispravljanja prirode'), ali vidim da im nista ne fali..bili i ostali drski, zivahni, kradljivci hrane sa stola i pocinioci raznih drugih nepodobstina - osim glavne i neizdrzive - nevidjenog smrdljaka od supstance kojim se qrce gde stignu koji je veci baja u kraju. sterilisi ga, nista nece da mu fali.
odlucila sam sinoc da ga sterilishem. poprichala sa vetom i malo mi je razbio tu 'moralnu' dilemu. jos da skonta sta je pesak i super svima :)
Link to comment
odlucila sam sinoc da ga sterilishem. poprichala sa vetom i malo mi je razbio tu 'moralnu' dilemu. jos da skonta sta je pesak i super svima :)
Sterilizacijom ćeš mu i produžiti život i spasiti ga od raznih boleština urinarnog trakta. Sa druge strane, vodiš računa o daljem širenju populacije mačaka lutalica.Pre neki dan drug mi reče"Kako imaš srca da ga sterilišeš? Zamisli da to neko tebi uradi!" Odgovor je lak - mačke ne vode ljubav zadovoljstva radi, već isključivo radi produženja vrste. Kada moj Pedja D Cat stasa za sterilizaciju, jedini strah koji imam jeste da se ne ugoji preterano posle. Ali, šta da radim, izgleda da ćemo oboje od tada na dijetu. :D
Link to comment

doshlo do izmene. pokushala sam da ga zadrzim u kuci duze od 5-6 sati. nekoliko dana sam pokushavala i nije uspelo. ja ne mogu da izdrzim njegovo cvilkanje i tugu u ochima sto je zatvoren. kad istrchi napolje toliko je sretan da je to anbilivibl. jebesh ga :(.

Link to comment

steta, jer to nije toliko tesko. samo mu daj malo vremena.moja je prvih nedelju dana bila sva isprepadana. prvo je neprekidno boravila u onoj rupi ispod kade. provalila da je iza tog poklopca za nju sigurno, tamno skloniste.onda je nakon nekoliko dana izasla odatle da bi dane provodila zalepljena za jednu jedinu stolicu, obavezno uvucenu ispod stola, kako bi u tami mogla da se krije. najzad je odlucila da se opusti i istrazi ostale delove stana.od tada je sve kul. samo se sad mnogo vise igra, preverce, jurca i skace nego ranije, jer joj je to sad jedini vid fizicke aktivnosti. nekada je skakala po krovovima i lovila vrapce, a umorna i pospana dolazila kuci. sad se samo iz stare zelje zaleti za njima i tresne o zatvoren prozor. ali ne odustaje :)

Link to comment
moja je prvih nedelju dana bila sva isprepadana. prvo je neprekidno boravila u onoj rupi ispod kade. provalila da je iza tog poklopca za nju sigurno, tamno skloniste.
Isti slučaj:DDa nije zajednički mačji fetiš rupa ispod kade. Zatrčala se pravo tamo kao da je već znala raspored prostoija u novom stanu. Ali privikavanje je srećom trajalo samo 4-5 dana i onda kreće njuškanje i istraživanje nove teritorije.Jeste da je bila kućna mušica, ali vidim da joj sad u zatočeništvu nedostaje da povremeno prozuji po kraju. A i ove igračke nisu baš neka zamena za prave mišove :wicked:
Link to comment

moje 2 macke su nakon dvogodisnje navike da iskacu kroz (stalno) otvoren prozor u dvoriste selidbom u stan bez dvorista morale da se odviknu od toga..morala sam i sama da se naviknem prvih meseci i da prozore otvaram namestanjem samo na gornju stranu (jedna od opcija otvaranja) inace bi preletale samo tako sa 3 sprata.i navikle su se. zalim i ja slucaj uskracivanja, ali nije moglo drugacije.

Link to comment

ako se desi da macka (nezeljeno) iskoci kroz prozor, rekao veterinar da je 4. ili 5. sprat otprilike optimalna visina za iskakanje macke, uz njeno istovremeno prezivljavanje :ph34r:.doduse, ne testirati hipotezu.

Link to comment
hills light je besmisleno skupa navlaka - mi imamo home delivery italijanske hrane "nova foods" koja nema marketing kao royal kanin ili hills light pa samim tim ni tu cenu, ali je odlicna. doduse zbog monopola pomenutih tesko se nalazi, posto je ionako neki individualni uvoz, nemaju reklame na pink tv kao ovi. suva hrana ima procenat masnoce 9%, hills light ima 11% poredjenja radi - nasa veterinarka je priznala da ovo sto mi uzimamo (nova foods - "trainer", linea professionale:)). nase mace je obozavaju - a pritom mrze whiskas, friskies i slicno, ne prilaze tome sem u svrhu sumnjicavog a potom prezrivog njuskanja. nije placena reklama - ivan 063 854 9375 ili ga potrazi u zemunu u cara dusana (mislim) u pet shopu telefon 0112198687. OK home delivery je na kolicine (3 prozdrljive macke su u pitanju) ali mozda ti uspe.
mislim da sam tu hranu video u pet shopu u makenzijevoj, preko puta trandafilovica. nekoliko vrsta. druga je u pet shopu u onoj ulici gde je 14 gimnazija...uvek zaboravim ime (ulici, ne gimnaziji).
Link to comment

ajde opet malo slikePC290269.jpgPB100217.jpgmackama najvise zavidim na ovim nevidjenim pozicijama za kunt. sve, sve, ali ti polozaji...dzeronimo je isto prosao kroz tri dana paranoje kad smo se preselili. nije pio vodu 24 sata, a jeo je tek krajem drugog dana. nije da mu je nesto falilo, ali sam vec bila na ivici panike.ali onda kad je krenuo da vitla, nista ga ne moze zaustaviti, sem ako dodju gosti.onda se krije gde god moze.baksuz na mene

Link to comment

jao, zutajko, k'o moj Cakani :wub: da li vam je poznato da su svi zuti po difoltu muzjaci? do skora nisam ni ja znala. a propos sterilizacije, Caku i Konja smo "odradili" zbog moranja. ne izlaze nikud, imaju fobiju od spoljnog sveta i normalno su bezobrazni, drchni na hranu, zivahni i kvarni kao pre demudacije.ali, ali.... treca (zenska) persona macja ih ubi od batina kad joj doslo teranje a oni nist'.

Link to comment
ali, ali.... treca (zenska) persona macja ih ubi od batina kad joj doslo teranje a oni nist'.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: osvrt na odmetnika pericu. otkako je zamirisao februar, dolazi samo i iskljuchivo na hranjenje i nestaje u vidu lastinog repa, sve uredno zapishavajuci i mrnjauchuci. mozda je sad malo jasnije zasto sam odustala od uterivanja odmetnika nakon 6 godina slobodarskog zivota.al, ipak shmrc :(
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...