Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Belzebub... pokusavam vec 10 godina da je se resim :Dn8077342914369386174kt6.jpg
Btw, pre neki dan saznao da su macke te boje obavezno zenske, dok su zuti tigrasti obavezno muski. Zna neko zasto?
Link to comment
Btw, pre neki dan saznao da su macke te boje obavezno zenske, dok su zuti tigrasti obavezno muski. Zna neko zasto?
maceca genetika. kod nekih kombinacija ne moras da gledas pod rep:zuti - muskizuto beli - muskicrno zute - zenkecrno zuto bele - zenkemislim da su kod ostalih kombinacija moguce i M i Z.
Link to comment
Btw, pre neki dan saznao da su macke te boje obavezno zenske, dok su zuti tigrasti obavezno muski. Zna neko zasto?
Te šarene "kaliko" mačke su takve zato što hromozom X određuje da li će mačka biti žuta ili crna. ženke imaju dva hromozoma X, tako da može da poseduje na jednom hromozomu informaciju o žutoj dlaci, a na drugom - o crnoj dlaci. Informacija o beloj dlaci, trećoj u ovoj trikolor varijanti, nalazi se na sasvim drugom genu. Iz posledičnog konflikta genetskih informacija nastaju ova čudovištanca.žuti tigrasti imaju takođe veze sa time što Y hromozom nema informaciju o boji, tako da muškarci imaju info o boji samo na jednom hromozomu. Nije mi ovo najjasnije, ali, kako ja to shvatam, pošto je žuta - dominantna boja, kada ženka ima na oba hromozoma informaciju o žutoj dlaci, boja postaje toliko dominantna da potpuno priguši belu boju.
Link to comment

ja bih rekla da je lotrek izgrickao vrhove listova. Moja cica je pojela dve minđušice, desetkovala hibiskus, slistila petunije koje su tek iznikle iz prošlogodišnjeg semena. povremeno joj posejem pšenicu i nju obrsti kao jare. svojevremeno je pojela mojoj ćerki ćošak od grafičkog rada noć uoči predaje.

Link to comment
ja bih rekla da je lotrek izgrickao vrhove listova. Moja cica je pojela dve minđušice, desetkovala hibiskus, slistila petunije koje su tek iznikle iz prošlogodišnjeg semena. povremeno joj posejem pšenicu i nju obrsti kao jare. svojevremeno je pojela mojoj ćerki ćošak od grafičkog rada noć uoči predaje.
Vole oni da grickaju biljke. Mi smo našem mačku donosili onu travu u narodu poznatu kao mačja. Nekada je baš jeo, a nekada samo grickao, izvalačio sokove, ili šta mu je iz toga trebalo. Uglavnom, trudili smo se da toga uvek ima.Ipak, nije ostavljao kućne biljke na miru. Dešavalo se da pojedine izgricka, neke je samo njuškao, a na neke se opasno nameračio i kidao delove i bacao. Znao je da sedi kraj saksije, kida listiće ili delove listića pojedinih cvećki i baca oko sebe uz prkosan pogled ako se neko usudi da ga opomene.Sve biljke su bile golostabjikaste do odredjene visine, ali na vrhu su bujale, pa mu niko nije previše zamerao što se bavio negom sobnog bilja. :)
Link to comment

Mačka moje devojke jede zelenu salatu i čokoladne bombonice. Moja obožava čajne kolutiće i pastu sa sirom. Velika zabluda je da su mačke mesojedi, one su zapravo omnivori i mutirani prasići, sve jedu!

Edited by vasudeva418
Link to comment

tako je, lotrek voli tikvice, cveklu, boraniju i kukuruz. majka mu olga obozava ljuti kari i cizkejk. jedino je anubis zaostao po pitanju hrane. slicni su i pitanju sobnog bilja. lotrek brsti lisce. anubis ima jak rad da izvadi biljku s korenom iz saksije, onda iskopa preostalu zemlju napolje, i vrati biljku nazad u saksiju praveci se blesav kao da se nista nije dogodilo (sem sto je na sred sobe raskopana zemlja). jedino majku olgu cvece i bilje ne tangira.

Link to comment

ako ćemo da ih otrcavamo (a mora se), ovi moji vremenom postaju sve agresivniji: ode kožna garnitura, sundjer viri na sve strane, dilema dal da kupujem novu njima za plaisir i zabavu stoji, trojka targetuje sve šta stigne, omatoreli a pamet stekli nisu. zadnji podvig im da se popnu na veliku saksiju juke, popiške uinat i razbacaju zemlju po podu. u ratu nema milosti: obavila saksije plastikom i posula mlevenim biberom (na šta li sam spala!?), nekoliko dana dumali pakosnici, zaebali biber i nastavili po starom. počela da kupujem biber (bogami i ljutu tucanu) na rinfuz, imam ohoho zaliha, bar sam neko vreme mirna.e da, bar jednom nedeljno ih nagradjujem za počinjenu štetu osminom bureka sa sirom, abažavaju ga, kreteni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...