Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Joj preslatki su... :wub: Nego sta da radim sa mojim demonom? LM, zivimo na prvom spratu, i ispod nase terase je neka vrsta nadstresnice komsijine terase na koju ona lako moze da sidje.... Vec je to jednom radila pa smo je jedva vratili , jer ne moze da skoci skroz dole jer joj je previsoko (mada me ne bi cudilo da samo nije imala dovoljno vremena da skoci)... Celu zimu je nismo pustali na terasu i odvikla se da trazi da izadje, ali evo juce sam je pustila da seta po njoj - 2,3 puta je odvracala polako rukom od silaska dole ali 3. je vec ozbiljno shishtala na mene.... Veterinar mi je najopustenije rekao pusti je vratice se, iako je nemoguce da se vrati na moju terasu jer je previsoko za skok nazad :rolleyes: Sada grebe svaki dan po 10 minuta po vratima terase ne bi li je neko pustio, a ne smemo to da radimo bez nadzora Dakle, ima li sanse da je naucim da ne sme da silazi dole ili ce mi se to neminovno desiti kada dodje lepo vreme i bude sve otvoreno? :(

Link to comment

meni to isto bila nocna mora, s jos gorim dodatkom sto je u pitanju sesti sprat, ali se spas pojavio u obliku ovog10824_w_1.jpgako ne mozes da nabavis iz spolja, moze sasvim fino da posluzi i mreza za fudbalski gol, jedino sto je malo cvrsca, pa tako i vidljivija.ova moja je skoro nevidljiva (bela je, jer u vreme kad sam nabavljala nije bilo bezbojnih), lako se prikaci, ostaje terasa otvorena, ne moze da je pocepa kandzama jer je elasticna, golubovi ga ne izazivaju, tako da je idealno resenje.

Link to comment

Meni je cak padalo na pamet da obavijem poprecne resetke koje su iznad betonskog dela terase providnim najlonom za krecenje ali mi to bi mnooogoo ruzno izgledalo verovatno....Ova mreza mi deluje idealno - ali gde to ima da se kupi?

Link to comment

ako imas nekog u inozemstvu da ti kupi, ima posvuda, kosta oko 15 eura dimenzija 5 sa 5m.mozda je moguce da se naruci preko pet shopova ovde, znam da firma trixie proizvodi to isto.fubdalska mreza je mogla da se kupi u onom sportu u cara dusana, ali ne znam da li to jos postoji.

Link to comment

E sada stvarno imam moralnu dilemu! Dakle pricam o istoj macki koju sam vec spominjala. Od kada je tu svi je obozavaju, ima sve zive igrackice, kucice,kadice iz pet shopa, nikada nije sama u stanu (sto je mene u pocetku brinulo), redovno je pregleda veterinar, sterilisana je, sve se igraju sa njom - dakle trudimo se da joj pruzimo sve moguce.... Problem je u tome sto je ona preterano ziva i prilicno prgava. Nema sanse da dozvoli da se mazi i ako pokusas nesto obicno te izgrebe i izujeda pa je i ne diramo dok ona sama ne pridje. Ima obicaj da samo kidise na nas jer je neko mahnuo rukom i cesto samo ako pruzis ruku skoci na tebe... Znaci imam utisak da nas nekada dozivljava kao najgore neprijatelje i uopste mi nije jasno da li je to stvar karaktera ili smo mi krivi. :((( Cak je i veterinar rekao da je jedna od najzivljih macaka koju je video. E sada, posle obimnog uvoda moja dilema je sledeca - posto smo na prvom spratu pre neki dan je skocila ili okliznula se - ne znamo tacno, i pala na travu ispod.... Na svu srecu drug je sve video i zvao nas i posle jedno pola sata smo je nasli i vratili je. Mislila sam da ce to da je nauci pameti medjutim od tada veoma cesto mjauce i grebe ispred vrata terase i nekada stvarno imam utisak da smo najgori zlotvori jer je ne pustamo napolje. Problem je u tome sto ako je pustim nema sanse da se vrati jer ne moze da se popne nazad na terasu. Dakle da li je bolje drzati je uprkos svemu u kuci jer je tu sigurna, nahranjena i sl. ili je pustiti napolje uz mogucnost da joj se nesto desi i da se nikada vise ne vrati? Samo da ponovim, bez obzira na karakter svi je u kuci mnogo vole i ne zele da je puste ali meni se licno srce cepa kad je cujem kako ponekad ocajno mjauce ispred terase :(

Link to comment

Postavi zaštitnu mrežu na terasu, kao što ti je Luba savetovala, a do tada dežuraj kada je mačka na terasi. Ne bih ti preporučila da je puštaš. Mojoj komšinici, kojoj je bilo žao da drži mačke u zatvoru na trećem spratu i puštala ih je da izlaze, već su tri prelepe mačke stradale, što od automobila što od pasa. Ona je čak uspela da ih dresira da na zvuk zveckanja ključevima dođu do zgrade i da je čekaju da otvori ulazna vrata. Pratile su je u prodavnicu, dolazile u određeno vreme da ih nahrani ili da ih odvede kući na spavanje. Bile su zdave, negovane i zadovoljne, ali ih više nema.

Link to comment

Stigla danas.Siva.Sada drema, prvi put jela malo pire krompira, ima oko 18 cm i naravno ogromne usi.Klima joj glava na ivici kreveta i pajki. Malo pre toga je zivela na mom ramenu i prela...Svi uzivamo. Smislili smo i ime.

Edited by angelfish
Link to comment
Problem je u tome sto je ona preterano ziva i prilicno prgava. Nema sanse da dozvoli da se mazi i ako pokusas nesto obicno te izgrebe i izujeda pa je i ne diramo dok ona sama ne pridje. Ima obicaj da samo kidise na nas jer je neko mahnuo rukom i cesto samo ako pruzis ruku skoci na tebe...
Ovako se ponašao i moj mačak u prvoj ili prve dve godine života, ne mogu tačno da se setim. Nikad se nije znalo na šta će da skoči i u šta će da zarije kandžice sledećeg trenutka. Kasnije se sam od sebe primirio i pripitomio, tako da nisam imala problema sa izgrebanim rukama. Posle je sve češće dolazio sam da se mazi dok nismo stigli do stadijuma da se ne buni kad neko drugi počne da ga gnjavi. Ipak, nikad nije postao tipična mazulja. Delovalo je kao da on nama čini uslugu što nam dopušta da ga mazimo, bukvalno je takvu facu slagao. Zaista ne znam šta drugo da ti preporučim osim da sačekaš da samo prodje.Za puštanje iz stana ne znam šta da kažem. Verovatno ti najbolje osećaš šta joj prija. Kod mog mačka je bila suprotna posledica pada sa prozora. Imao je 7-8 meseci kada je skliznuo sa simsa. Čitava drama se može napisati o potrazi. Kada se srećno vratio kući, posle 24h i hektolitara suza, nije mu padalo na pamet da napušta stan. Odnosno, izlazio je ispred vrata stana, ali kada ga nešto ponese da odskita, uvek je išao gore, ka višim spratovima, a ne dole :lol: . Bilo je (tragi)komično, ali bar sam bila sigurna.
Stigla danas.Siva.Sada drema, prvi put jela malo pire krompira, ima oko 18 cm i naravno ogromne usi.Klima joj glava na ivici kreveta i pajki. Malo pre toga je zivela na mom ramenu i prela...Svi uzivamo. Smislili smo i ime.
:wub: najsladji su
Link to comment

Joooj hvala -za mene je ovo vrlo utesno :)Moram priznati da sam i ja pocela da primecujem promenu na bolje u ponasanju..Poceli smo i da je pustamo na terasu, naravno ne konstatuje mrezu kojom sa zastitila samo je preskoci ili je odlepi i opet seta po ivici ali sad je pustamo i da je ne ureknem :lol: do sada nije bezala,.... I daleko je mirnija od kada je pustamo na terasu, jedino sto sada koristi zardinjeru umesto peska al prezivecemo :rolleyes::lol: ....

Edited by Redridinghood
Link to comment
Joooj hvala -za mene je ovo vrlo utesno :)Moram priznati da sam i ja pocela da primecujem promenu na bolje u ponasanju..Poceli smo i da je pustamo na terasu, naravno ne konstatuje mrezu kojom sa zastitila samo je preskoci ili je odlepi i opet seta po ivici ali sad je pustamo i da je ne ureknem :lol: do sada nije bezala,.... I daleko je mirnija od kada je pustamo na terasu, jedino sto sada koristi zardinjeru umesto peska al prezivecemo :rolleyes::lol: ....
Ne budi sitničava :lol: Biće sve ok, samo imaj na umu da su mačke pre svega hedonisti i da uvek nadju način da dodju do onoga što im odgovara. Nikakav pritisak i dresura tu ne pomažu.Zato ih i volimo. cool.gif
Link to comment

Ma ja sam panicar po prirodi a ona mi je prvi kucni ljubimac koji se zadrzao duze od mesec dana.... U jednoj od prvih poseta pitala sam veterinara sto joj srce toliko lupa kad se zatrci te da li je moguce da ima srcanu manu? :blush: Cudi me da jos nije trazio zabranu prilaska za nas sta smo ga sve ispitivali i cimali....

Link to comment

Imam novo mace kod mojih u kuci. Kako je sladak. Macor. Dusan Nesilni. Slike uskoro samo da provalim kako da ih izvadim iz mog jako nadrkanog telefona.

Link to comment
Imam novo mace kod mojih u kuci. Kako je sladak. Macor. Dusan Nesilni. Slike uskoro samo da provalim kako da ih izvadim iz mog jako nadrkanog telefona.
blago tebja, mi imamo prinova....counting.....8!1 četvorka ima već 3-4 nedelje, sve garavi, giljaju kroz otvor na garaži i ciljaju krekere u posudi.2 četvorka - desetak dana, 1 batica već progledao (inače im treba i 20ak dana). srećom te se već javljaju mušterije za preuzimanje, al sve muške traže. šta bre imaju protiv mačkica? pramajka svih ovih prinova, neuništiva i hrabra, pametna i verna do groba, musica naša, preminula prošle nedelje u 13. godini. i to je život :( .
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...