Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

tek sad gledam drugu sezonu rome - iz epizode u epizodu sve bolja, a ova, sa svim epskim i simbolicnim scenama smrti, fascinantna.
Slazem se, sjajna serija...Druga sezona mozda i bolja od prve. Uzbudljivija u svakom slucaju! Steta sto je ostala na samo 2 sezone.
Link to comment

Nisam skidao nista u vreme kad si postavio pitanje ali izgleda da su imali neke probleme sa serverom... Meni sada radi normalno.Nego, o cemu je ta serija Veronica Mars?

Link to comment

O Veroniki, devojci sa Marsa. Tamo upoznaje jednog Zemljanina koji je stigao kao kolonizator, pa se zaljubljuje u njega iako je članica pokreta otpora protiv brutalnog iskorišćavanja resursa od strane Zemlje. Ne znam da li da kvarim, ali...

...negde na pola serije se u igru uključuje i stara civilizacija na koju nailaze na Marsu...od tada je baš super, mada je bedak što su naglo prekinuli seriju, iako je prošla super kod kritičara...

Link to comment
Nisam skidao nista u vreme kad si postavio pitanje ali izgleda da su imali neke probleme sa serverom... Meni sada radi normalno.
Sad je sve OK. Za razliku od prethodnih problema koje su imali, pomislio sam da su ih sad zatvorili (redirektovao se na hosting sajt i pisalo je "ovaj domen je slobodan, bla bla...")Filipenko, ne zajebavaj coveka <_<
Link to comment
Aha... Zbunio me gervasius sa onim "krivo mi je sto nisam tinejdzer" pa sam pomislio da je serija na fazon k'o Felisiti :D
serija je u principu tinejdzerska. ukratko, o srednjoshkolki koja je u slobodno vrijeme privatni detektiv. to sto je tinejdzerska ne znachi da je nekvalitetna, ali ipak ima i poneki cheesy momenat. da sam tinejdzer, dakle, to bi mi manje smetalo i veronica bi mi sigurno bila omiljena serija ever.... otprilike :)elem, pogledao i tri epizode fringe, doima se vrlodobro.
Link to comment

rome ima da se kupi u taku po relativno pristojnoj ceni, sa prevodom, i iznenadjujuce dobrim kvalitetom slike. naravno, nema puno dodataka itd, ali vredi ga imati.iz dokonosti se navukla na sons of anarchybajkeri, radio jedan od pisaca the shielda sto se i moze osetiti u seriji.prvih pet epizoda za preporuku.

Link to comment
btw, rome su najavili uskoro na erteesu...
Serija "Rim" od novembra na RTS-uVišestruko nagrađivana istorijska drama "Rim" nastala u koprodukciji američkog kanala HBO i britanskog BBC-ja, trenutno dve najveće TV kuće, postaće deo programske šeme Javnog servisa već početkom novembra.Seriju, koja će se na našim kanalima prikazivati u udarnom terminu, potpisuju čuveni autori Džon Milijus ("Apokalipsa danas", "Konan varvarin"), Vilijam Džej Makdonald i Bruno Heler, koji je napisao većinu epizoda.Zahvaljujući ovoj seriji gledaoci će biti u prilici da se vrate u turbulentan istorijski period transofrmacije Rimske republike u Rimsko carstvo. Promene koja je inicirana sukobom između radikalnih popularesa i konzervativnih optimatesa, ali i propadanjem političkih institucija i preduzimljivošću ambicioznih ljudi. Videćemo građanski rat koji je Julije Cezar predvodio protiv konzervativne frakcije rimske države, njegov politički uspon do mesta apsolutnog vladara Rima i njegov pad. Pored ovih događaja, serija prati i odrastanje Oktaviana, čoveka koji je predodređen da postane Avgust, prvi vladar Rima. Pored toga što beleži živote i dela bogatih, moćnih i istorijski značajnih ljudi, serija, takođe, u centru pažnje ima živote i sudbine porodica i poznanika dvojice dobro poznatih ratnika: Luciusa Vorenusa i Titusa Pula.Posebno je zanimljivo da je ovo jedna od najskupljih televizijskih serija ikada napravljenih sa budžetom od 100 miliona dolara. Na kraju se produkciji serije pridružila i italijanska RAI, s obzirom na to da je kompletna serija snimana u rimskim "Ćinećita" studijima, na površini od gotovo pet hektara."Rim" u brojkama- Budžet serije iznosio je 100 miliona dolara.- Prva sezona serije pokriva period od osam godina (od 52. PNE do 44. PNE)- Ejpril Feri, kostimograf, dizajnirala je više od 4.000 komada garderobe za potrebe snimanja. U te svrhe korišćeni su vuna, pamuk i svila, koje su uvezene iz Indije, Tunisa i Maroka. Tkanine su kupovane u sirovom obliku, a bojene su na lokacijama snimanja.- Na snimanju je korišćeno od 1.250 pari cipela i sandala koje su napravljene u Bugarskoj.- U jednoj od scena u kadru se našlo više od 40 konja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...