Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

10 hours ago, Mil@n said:

Relativno brzo sam slistio Reservation Dogs 3 sezone.

 

Vidi se ovde pečat Vaititija za one koji ga vole (ja obožavam), ne treba očekivati ne znam šta jel serija ima ideju da se pozabavi modernim indijancima, njihovom tradicijom a i sadašnjicom, kroz uglavno zanimljive likove i njihove sudbine, a na momente je i solidno duhovito. Jedina mama je što je na momente poprilično slabo napisano u smislu dijaloga i slično, nekako banalno i površno, ali uglavnom je i to ok.

 

Preporučio bih. 

uh, pre par godina sam se prilicno namucio da izdrzim polovinu prve sezone, kada sam je i batalio s utiskom identicnom tvom u boldovanom delu.

poklopilo se da sam u isto vreme gledao dark winds, kao jos jedan slican projekat u smislu podrske, tj. priblizavanja indijanskoj kulturnoj manjini, a koja je (barem na mene) ostavila jednako jadan utisak poput reservation dogs.

glavni problem u obe serije je taj nedostatak materije (ili realno - smisla), cime su tika i redford naneli vise stete nego koristi - ako su vec nesto hteli da urade za indijansku zajednicu, trebalo je uloziti malo vise truda - novac, cini se po produkciji, i nije bio veliki problem, al' sve ostalo, pocevsi od scenarija, preko dijaloga, pa do glume, blago receno - pucketa na sve strane.

Link to comment
30 minutes ago, Nebojsa said:

uh, pre par godina sam se prilicno namucio da izdrzim polovinu prve sezone, kada sam je i batalio s utiskom identicnom tvom u boldovanom delu.

poklopilo se da sam u isto vreme gledao dark winds, kao jos jedan slican projekat u smislu podrske, tj. priblizavanja indijanskoj kulturnoj manjini, a koja je (barem na mene) ostavila jednako jadan utisak poput reservation dogs.

glavni problem u obe serije je taj nedostatak materije (ili realno - smisla), cime su tika i redford naneli vise stete nego koristi - ako su vec nesto hteli da urade za indijansku zajednicu, trebalo je uloziti malo vise truda - novac, cini se po produkciji, i nije bio veliki problem, al' sve ostalo, pocevsi od scenarija, preko dijaloga, pa do glume, blago receno - pucketa na sve strane.

 

Serija kulminira tek krajem druge sezone. Treća je kao lagani fade out. 

 

Prva sezona počinje kao klinački gang fajt i priča o delikventima, ali je sve to brzo doživelo zaokret i bacilo se na ozbiljnije teme. 

Link to comment

Veronika, vrlo dobar scandi noir, za ljubitelje žanra nešto što se ne treba propustiti. Poprilično je slow burn, treba pregurati prvu epizodu i veći deo druge, otud verujem i nešto niža ocena, ali sad kad je uhvatilo ritam, sve je bolje.

Ima na Showtime, po jedna nova epizoda petkom.

I samo jedno - ovako je trebalo da izgledaju natprirodni elementi u poslednjoj sezoni True Detective.

Edited by Halvard
Link to comment

krenuo Sugar  sa Kolin Farelom (klasika kida kolin mada ga cekam u Penguin sa maskom mislim da ce i tamo da se razmase) 


Sve izgleda brutalno dobro, kadrovi i fotografija - reziju rade Adam Arkin i Fernando Meirejes 

image.thumb.jpeg.c314fa79ec585d8aab9b708728bfbb41.jpeg

image.thumb.jpeg.3156137db05c236087a91032dea2c570.jpeg


Danas izasle 2 epizode onda standardno petkom po jedna... 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Na osnovu prethodnih radova ovaj sto je kreirao seriju ne uliva mi neko poverenje da je u stanju da napise nesto kvalitetno. Sacekacu ipak da se zavrsi pre nego sto eventualno dam sansu.

 

Monsieur Spade mi bio veliko razocaranje, a bas sam zeljan dobre neo noir price..

  • +1 1
Link to comment

The Gentleman vidim, bas diyu u nebesa,a 8 epizoda, to mi odgovara, razmislajm se, vredi li stavrno toliko..

Edited by Misko
Link to comment

Ok je za ubijanje vremena, ali nista narocito, kao i ovi poslednji Ricijevi filmovi. Zanimljivo pocne, posle postane prilicno repetitivno, a poslednja epizoda je totalni antiklimaks.

  • +1 2
Link to comment

Dzentlmen film je dovoljno bezveze, u seriji glavni lik (mi) je posebno iritantan, bezlican, scenesless... Pogledacu. 

Link to comment

Odgledala Riplija, meni je ovo baš leglo. Preporuka. Scott je redefinisao Toma Riplija kao pravog negativca za kojeg istovremeno navijaš i od čijeg creepy osmeha sa ekrana te žmarci podilaze. Ja volim noir i inače, ova verzija čak malo naglašeno ima tu estetiku, ali ja se sigurno neću buniti ... :heart:

 

 

  • +1 2
Link to comment

Ok da nastavim onda, odgledala sam prvu epizodu i estetika mi je kao Kirkov film u Gilmoricama. Probacu drugu, zao mi da ne gledam the svestenika kad god se ukaze prilika. 

Link to comment

Na pola sam (ukupno 6 epizoda) Aussie-Brit mini-serije North Shore (2023, "Severna obala" na Pickbox on demand), do sad vrlo dobro, drzi paznju, dobar ritam.

 

 

Edited by Lucia
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...