Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Ладно нема теме о Рику и Мортију, заклео бих се да има..

 

Како год, покидао лик

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

jos jedno britansko super-simpaticno izdanje - trying

 

par, oboje u 30im, nakon nekoliko bezuspesnih pokusaja da zatrudne, odluci da pokusa s usvajanjem. oboje prilicno duhoviti, iz (naravno) disfunkcionalnih porodica, s pregrst sjajnih sporednih likova.

 

cijenim da ce vecini mid-aged ppp ekipe biti prilicno zabavno i na kraju - bas dobro. u prvoj sezoni ima nekoliko klisea, no kako se prica razvijala, od komedije, vise ka drami, postajalo je sve bolje - druga sezona je briljantna, a vidim da je u toku i treca...

 

trivia - u glavnoj muskoj ulozi sin timothy spall-a - lep covek, al izgleda smotan - na caleta.

  • Hvala 1
Link to comment

Odgledao Get Back

Prvo, Piter Džekson je megaloman - kad sam krenuo, nisam ukapirao da se radi o trodelnoj miniseriji u kojoj svaki deo traje po tri sata(?!)

Tako da, kad krenete, opremite se sa jedno 2L Koka kole i kutijom cigara. :D

Realno ovolika dužina je relativno nepotrebna pošto najveći deo satnice otpada na improvizovanje i polupesme što neopisivo smara, osim ako niste baš dajhard fan. 

Ono što je interesantno je da se iz (ne)montiranih snimaka podcrtavaju svi oni aberi koji su se vezivali za Bitlse.

Da je Joko Ono je neopisiva smaračica koja je imala ogroman uticaj na Lenona. Da je Lenon introvertni britanski budak kome je bog dao talenat. Da je Džordž Harison siroti teško patio u Bitlsima, što je negde razumljivo kad treba da se proguraš izmedju dve gromade kao što su Lenon i Makartni i to ni manje ni više nego kao - gitarista.

Da zlo bude veće ovi ga uopšte nisu zarezivali dva posto - ima scena gde ga nemilosrdno podjebavaju za Kleptona /izgleda je je još tada bila aktuelna priča o švaleraciji/. 

Legendarna je i scena kad panduri dolaze da im zaustave konecert na krovu - to izgleda kao Monti Pajton :D Neću da prepričavam da ne kvarim, ali to stvarno morate da vidite. Ja i dalje mislim da je ono sve bilo namešteno. / da im je The menadžer bio živ u vreme snimanja, gotovo bi se kladio na to/ .

 

 

Dva utiska su mi glavna iz celog dokumentarca - prvo, koliko su oni bili smoreni - imaju po 28 godina, i bukvalno su najpoznatiji muzičari /a verovatno/ i ljudi na svetu, koji su prošli sve što su mogli da prodju u životu - i sad moraju da izbace album, i kapiraju da su ušli u onaj procep karijere kad im prva popularnost opada a druga još nije počela. 

Drugo, koliko su bili genijalni u sviranju i kreacijama - bukvalno gledate kako prave album od nule, ceo proces rada - što je nešto što nikad do sad nisam video / a bukvalno decenijama gledam sve moguće i nemoguće dokumentarce posvećene popularnoj muzici/ 

Posmatranje tog stvaranja pesama koje su postale legendarne je meni bilo neopisivo iskustvo, do tačke da sam morao pojedine delove da vraćam jer nisam na keca ukapirao šta se uopšte dešava. 

Kao bonus sam naleteo na dokumentarnu seriju o Makarniju koju je kreirao ni manje ni više nego - Rik Rubin, u kojoj ovaj objašnjava u tančine proces pravljenja pesama i način na koji je on radio sa sve preslušavanjem i analizom najvećih hitova, što mi je samo pojačalo utisak gledanja Get Back. 

 

Iz ove dve serije je jasna jedna stvar - Pol Makarni je bio, uz svo poštovanje prema Lenonu, alfa i omega Bitlsa. 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Zbindžovali We own this city...
Po uzorku nije loše, mnogo je bolje legla onom ko nije gledao Wire ili H:LOTS...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Nisam neki veliki ljubitelj mokumentari koncepta ali iz potrebe da mi treba nešto što je smešno i zabavno (a obožavam engleske serije sa zajebancijama na temu njihove administracije još od Program plus dana Yes, (prime)minister) skinula Twenty Twelve (i posle "nastavak" W1A) koji sam propustila još pre 10 godina. Odlična ako imate vremena ... Plus, neverovatno koliko su još uvek aktuelna podjebavanja Borisa Džonsona :D, sad više nego onda. Pre svega odlična ekipa glumaca što čini bar 50 posto uspeha serije, ostatak su dijalozi. 

 

 

Edited by hansolo
Link to comment

kakvo urnebesno finale druge sezone only murders in the building :D

btw, posto ga odavno nisam negde drugo gledao zaboravio sam koliki je majstor glume 1 martin short - fe-no-me-na-lan u ovoj seriji.

  • +1 3
Link to comment
On 5.8.2022. at 20:54, Blojler said:

Paul Walter Hauser - AKA bucko iz Richard Jewella ponovo kida, sad kad razmislim gde god da sam ga gledao bio je odlican. 

 

gledao sam prvi put u I, Tonya, od tad mi je njegovo ime preporuka. počeo sam i black bird da gledam zbog njega, pa posle još vidim da je režirao michael roskam (bullhead, the drop)...posle tri epizode bih definitivno rekao da je za preoporuku.

Link to comment
21 minutes ago, Lezilebovich said:

Koliko je to samo dobra serija ... 

 

Jeste. 

Ja sam bila zaljubljena u glumu jonathan tuckera (jay kulina). Onaj komplikovani sin, ne jonas brat. 

Iskreno ga mrzis pa onda volis. 

Tako mala serija, skroman budzet a mocna. I verodostojna.  

 

 

 

I sretnem jednom takera ispred pizerije kasno uvece na Holivud bulevaru sa zenom ...morala sam da mu pridjem i kazem da je sjajan. A on mi predstavlja ženu i njene roditelje :D.

Inace ne prilazim ljudima kad provalim ko su, al on me bas bio odusevio (sa glumom)

Edited by mustang
  • +1 2
Link to comment

tucker je snimio jedan od najvecih treseva u istoriji kinematografije - love comes to executioner, gde igra srpskog serijskog ubicu hecka prigusivaca. od tada ga izuzetno cenim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...