Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

On 28.4.2022. at 5:00, Nebojsa said:

slow horses - imho ponajbolja britanska mini serija u poslednjih 10ak godina, sve je tu: klasican spijunski zaplet, sjajan cast, dry english humour taman koliko treba i sveukupno bas dobra prica/voznja u prvih 5 epizoda. sutra vece je veliko finale, a izgleda ce biti i sledece sezone...

 

 

wow, Gary Oldman i KST zajedno, moram ovo gledati

Link to comment

Zavrsih Orange Is The New Black, zabavna i simpaticna serija, posebno su mi prve 2-3 sezone bas dobro legle. Posle ipak ide mali pad i sve vise dosadnjikavih sezona epizoda, pa sam malo razvukao gledanje, al ajd na kraju je korektno zaokruzeno i sve u svemu dosta solidno.

 

Sto se tice tematike zenskog zatvora, vidim ima jos i nekakav spanski "Vis a vis" i australijski "Wentworth". Valja li to cemu, ako je neko probao?

Link to comment
On 28.4.2022. at 11:00, Nebojsa said:

slow horses - imho ponajbolja britanska mini serija u poslednjih 10ak godina, sve je tu: klasican spijunski zaplet, sjajan cast, dry english humour taman koliko treba i sveukupno bas dobra prica/voznja u prvih 5 epizoda. sutra vece je veliko finale, a izgleda ce biti i sledece sezone...

Hvala za preporuku, ovo zvuči baš dobro.

Edited by mraki
Link to comment
2 hours ago, FPLS said:

Zavrsih Orange Is The New Black, zabavna i simpaticna serija, posebno su mi prve 2-3 sezone bas dobro legle. Posle ipak ide mali pad i sve vise dosadnjikavih sezona epizoda, pa sam malo razvukao gledanje, al ajd na kraju je korektno zaokruzeno i sve u svemu dosta solidno.

 

Sto se tice tematike zenskog zatvora, vidim ima jos i nekakav spanski "Vis a vis" i australijski "Wentworth". Valja li to cemu, ako je neko probao?

 

 

Pogledaj Caged Heat iz 1974

  • Hvala 1
Link to comment
On 25.4.2022. at 22:27, Hermetico said:

Better Things nova sezona okej, možda malo lošija od prethodnih ali ću da sačekam još malo pre nego što presudim

So gooood, so right.

Za mene super sezona.

Ostala mi je još poslednja epizoda. Nedostajaće mi jako...emocije i događaji su tako stvarni i tako bliski, mnogo se smejalo i plakalo uz nju. Ne znam da li uz neku drugu seriju vino paše kao uz ovu.

Pamela je prirasla srcu još u Louieu, klapci su super a Phil je carica.

Serija je trebala da se zove Najbolje namere, ko Bergmanova knjiga :)

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, maheem said:

So gooood, so right.

Za mene super sezona.

Ostala mi je još poslednja epizoda. Nedostajaće mi jako...emocije i događaji su tako stvarni i tako bliski, mnogo se smejalo i plakalo uz nju. Ne znam da li uz neku drugu seriju vino paše kao uz ovu.

Pamela je prirasla srcu još u Louieu, klapci su super a Phil je carica.

Serija je trebala da se zove Najbolje namere, ko Bergmanova knjiga :)

 

Da, da, mi retko nađemo nešto što oboje volimo ali ovo je next step ovo nam je baš grupno tripovanje. 

  • +1 1
Link to comment

Za ovaj produženi vikend/praznik, odgledah sf seriju Halo, tj. 6 epizoda koliko je do sada izašlo. Meni se dopalo, mom mužu nije , jer  nije kao igrica ili tako nešto. :D

Link to comment
On 3.5.2022. at 13:40, Arkadija said:

Za ovaj produženi vikend/praznik, odgledah sf seriju Halo, tj. 6 epizoda koliko je do sada izašlo. Meni se dopalo, mom mužu nije , jer  nije kao igrica ili tako nešto. :D

HALO na kojoj platformi?

Link to comment
3 hours ago, bags said:

Slow Horses je posle prve epizode bas opravdao ime. Nadam se da ce rapidno ubrzati od druge epizode inace nije vredno gledanja...

Ovo mi je omiljeni žanr ali ovakav hajp kao i dobre kritike od "profi kritičara" mi nije jasan. Batalio nakon treće epizode. 

  • +1 1
Link to comment
On 29.4.2022. at 13:01, FPLS said:

Sto se tice tematike zenskog zatvora, vidim ima jos i nekakav spanski "Vis a vis" i australijski "Wentworth". Valja li to cemu, ako je neko probao?

 

Bad Girls je verovatno najizuzetnija serija o ženama u zatvoru...

 

Meni se Wentworth nije dopao. Isuviše je to uhodano u političke šablone i prilično sterilno tupljenje, pa sam ga prekinuo da gledam posle izvesnog broja epizoda. Ako se popravio kasnije, to ne znam... Vis a vis nisam ni pokušao...

 

 

Bad Girls se brzo raspada u pokušajima raznoraznih viših ambicija, ali se raspada spektakularno i traje prilično dugo u raznoraznim vrstama ludila i jasnog foliranja u svesti da baš i ne uspevaju da dosegnu koliko bi hteli. Na svoj način je klasik, i to britanske televizije uopšteno, a ne samo tog žanra...

 

 

 

Edited by Ajant23
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...