Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

On 14.4.2022. at 20:02, igoraki said:

Evo preporuka i od mene, vaistinu odličan, jedna lepa kritika korporativnog kapitalizma zavijena u sf oblande, srećom pa nisam znao da ima veze sa Ben Stilerom pošto ga u tom slučaju verovatno ne bih pogledao. Prvih par epizoda jesu sporije ali ne dajte da vas to prevari.

baš sam hteo da pitam hoće li se nešto dogoditi, pošto se za tri epizode desilo jedno veliko ništa

 

 

 

ja sam ben stilera kao reditelja počeo da hailujem posle bekstva iz danemore, to mu je bilo odlično

ovo je za sada mućenje vode da dublje izgleda

Link to comment

Meni je baš dobra i sve je bolja kako odmiče. Sviđa mi se što je tako spora. Poslednja epizoda je odlična, ali se pitam kako će da izgleda druga sezona sa takvim krajem prve, jer nisam siguran da će biti moguće da uspešno nastave sa takvom tenzijom.

 

On 14.4.2022. at 22:18, kipo said:

Sve je besmisleno, kao realan ruzan san. Osjecaj neprijatnosti i besmisla kao u Kafkinom Procesu.

 

Meni bi ove dve rečenice bile odlična preporuka da nisam gledao. :D

 

 

 

 

In other news, Snowfall dobija i šestu sezonu. Mrzim kad se za neku seriju pred kraj sezone koja je trebalo da bude poslednja objavi da će biti još i da se ne završava kada je najavljeno.

Edited by napadaj
Link to comment

za one koji prate Winning Time, imate ovde fact checker iz epizode u epizodu: https://www.silverscreenandroll.com/2022/3/22/22979962/winning-time-fact-checking-hbo-series-showtime-lakers-jerry-buss-magic-johnson-jerry-west-pat-riley

 

jutros odgledah najnoviju epizodu, koja još nije pokrivena na ovom sajtu.

elem, spojleri:

 

ta ključna utakmica protiv Bostona uopšte nije u realnosti izgledala kao u seriji.

Spoiler

 prvo, što nije došla posle serije poraza.

drugo, što Westheadu nije visio otkaz ukoliko izgubi u toj utakmici.

treće, Lakersi jesu pobedili tesno ali ne kao u seriji, gde je to buzzerbeater od strane Coopera, već je Norm Nikson dao slobodna bacanja par sekundi pre kraja i još je Boston (ne Bird) imao šut za produžetke.

 

 

meni je ovo malo (više) bzvz.

kapiram da dijalozi i neka dešavanja iza kulisa su ok da budu u slobodnoj umetničkoj interpretaciji.

ali da će savijaju poznate istorijske/sportske činjenice kako bi pojačali narativ... to mi nije ok.

Edited by Svarog
  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Svarog said:

 

ali da će savijaju poznate istorijske/sportske činjenice kako bi pojačali narativ... to mi nije ok.

 

Apsolutno, još tokom prošle epizode sam poceo da se hladim jer se vidi da idu na neka šokiranja i fore koje spadaju u rubriku: 'nije se desilo'.

Link to comment

hoce li BCS sesta sezona ici na netflixu, vidim na trafikama su izasle prve dve epizode a u poslednje vreme me mrzi da kupujem ako mogu da gledam legalno?

Link to comment
23 hours ago, Svarog said:

za one koji prate Winning Time, imate ovde fact checker iz epizode u epizodu: https://www.silverscreenandroll.com/2022/3/22/22979962/winning-time-fact-checking-hbo-series-showtime-lakers-jerry-buss-magic-johnson-jerry-west-pat-riley

 

jutros odgledah najnoviju epizodu, koja još nije pokrivena na ovom sajtu.

elem, spojleri:

 

ta ključna utakmica protiv Bostona uopšte nije u realnosti izgledala kao u seriji.

  Reveal hidden contents

 prvo, što nije došla posle serije poraza.

drugo, što Westheadu nije visio otkaz ukoliko izgubi u toj utakmici.

treće, Lakersi jesu pobedili tesno ali ne kao u seriji, gde je to buzzerbeater od strane Coopera, već je Norm Nikson dao slobodna bacanja par sekundi pre kraja i još je Boston (ne Bird) imao šut za produžetke.

 

 

meni je ovo malo (više) bzvz.

kapiram da dijalozi i neka dešavanja iza kulisa su ok da budu u slobodnoj umetničkoj interpretaciji.

ali da će savijaju poznate istorijske/sportske činjenice kako bi pojačali narativ... to mi nije ok.

 

https://kareem.substack.com/p/winning-time-isnt-just-deliberately?s=r

Link to comment
22 minutes ago, Frank Pembleton said:

Nikako da se nakanim da odgledam...







... Shiit has hit the fan
 

Vredi baš, još ako su i knjige pročitane, užitak je zaista kompletan.

Link to comment

oduststao od severance. nabija mi mnogo veliku psihozu i zaista nema potrebe to sebi da radim

a malo je i dosadno

 

 

 

e

možda se nekad i vratim

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

oduststao od severance. nabija mi mnogo veliku psihozu i zaista nema potrebe to sebi da radim

a malo je i dosadno

 

 

 

e

možda se nekad i vratim

i ja sam mlitavio do 5-6 epizode i batalio

Link to comment

Gledam The Stand iz 1994-te, čisto da se psihički pripremim za neku novu pandemiju posle korone...

9 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

oduststao od severance. nabija mi mnogo veliku psihozu i zaista nema potrebe to sebi da radim

a malo je i dosadno

Pa žao mi je ako si se smorio na moju preporuku, ja sam imao sličan utisak kao ti na početku, da glume ludilo ne bi li izgledali pametno, ali me posle tih prvih par epizoda baš vuklo da gledam, što mi se ne dešava često.

Edited by igoraki
Link to comment
23 hours ago, Čutura said:

hoce li BCS sesta sezona ici na netflixu, vidim na trafikama su izasle prve dve epizode a u poslednje vreme me mrzi da kupujem ako mogu da gledam legalno?

Хоће. Мени се појавила.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...