Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Probao da gledam taj From, ali sam odustao vrlo brzo, baš loše.

 

Gledam trenutno Resident Alien, nisao oduševljen uopšte, ok, simpatično se Alan Tudyk krevelji, ali to je zabavno prvih par epizoda, nažalost ne vidim da imaju nešto drugo da ponude sem toga. Kao da je u pitanju serija za decu, koliko su dobri likovi i zaplet...šteta, baš sam očekivao nešto bolje.

Link to comment
On 7.5.2022. at 16:17, Halvard said:

 

 

Džilijen je inače carica i naravno da je bitna.

i ja mnogo volim skaliku. 

 

od, uslovno rečeno, novijih uradaka svidela mi se u the great. jeste epizodna uloga pred kraj duge sezone, ali je upečatljiva. 

 

btw, serija mi je bila zabavna. 

dinamična, uvrnut humor, značajne prosvetiteljske ideje, borba za humano društvo kombinovane sa bizarnim dijalozima. 

epoha odlično prikazana na osnovu vremena katarine velike i ruskih vladara oko nje. 

https://m.imdb.com/title/tt2235759/?ref_=ext_shr_lnk

 

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

Završila se prva sezona "Winning Time".

 

Poslednja epizoda je prilično verodostojna stvarnim događajima, a cela epizoda se vrti oko poslednje utakmice finalne serije. Odstupanja su i par sitnijih detalja u samoj  utakmici i to što Jerry Westa i dalje predstavljaju kao potpuno odlepljenog od nervoze :D Btw, Jerry West je nedavno izjavio da ima problema sa spavanjem od kada je serija počela sa emitovanjem, zbog toga kako je predstavljen u istoj. Ima i ta scena gde Jabbar odlazi kod Spencera Haywooda i pomaže mu da savlada svoju zavisnost od droga, koja se možda desila ali nema nikakvih potvrda. U realnosti Haywood je još dugo bio junkie i to je išlo dotle da nije mogao da drži loptu pa je za to koristio skrivene žvake (!?) pa ga je čak na jednoj utakmici sam Jabbar napao zbog toga jer se on ulepio.

 

Meni je serija sasvim korektna bila. Dobra i lagana zabava. Zanimljivo snimljeno. Ništa više od toga.

 

Ne znam šta će biti tema druge sezone. Sezona 1979/80 je luda priča na toliko nivoa da je to bilo lako napakovati u filmski format. Al videćemo.

  • +1 1
Link to comment

Ja isto završio juče Lejkerse, meni bila baš zabavna. Svidelo mi se kao period piece, kamera/fotografija je odlična, gotivno mi i kako sporadično ubacuju cameo celebrities tu i tamo, utakmice su vraški dobro uradjene za jedan TV show. Verovatno je i to što me najviše vuče seriji, vintage utakmice. Casting je odličan, Brody je Pat Riley second coming.

 

Naravno, neophodno je napraviti jak otklon od realnih dogadjaja, sto meni nije bio problem. Nekako mislim da niko ne bi gledao seriju gde su svi dobri i pozitivni i gde je sve tip topić. 
Potrebno je malo drame da začini sve to. Kapiram i što je Westu teško palo, sad će svi da ga gledaju kao neurotičnog drkoša, mada je meni on najzabavniji lik u seriji. Šta tek treba da kažu ovi iz Bostona, likovi su najčistiji negativci u sezoni.

 

Ne znam šta će dalje snimati, hoće li preskakati sezone kada Lejkersi nisu bili šampioni. Voleo bih da vidim ono čuveno pomirenje kad je Magic išao kod Birdove familije na ručak, ali to je čini mi se dosta kasnije bilo.

 

 

Link to comment

ko za inat ne mogu sad da nađem, ali odgleao sam video sa snimanja sekvenci iz utakmica. baš je zabavno i zanimljivo kako su radili rekonstrukcije akcija i poteza.

zaboravih ime čoveka koji je bio zadužen za to. svakako je Rick Fox, jedna od legendi Lakersa, bio tu i zadužen za košarkaški trening glumaca.

 

ovaj klip dole je zanimljiv, i ima u njemu jedna vau! trivia koju nisam znao: Norm Nixona u seriji glumi njegov sin!!! 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Top :) ajd još malo trivie, Nixon Jr je jedini zaista glumac od ove trojice, a krenuo je vrlo rano - kao klinac onog crnje Dajsona iz T2.

 

Kareem/Solomon je zavrsio doktorat iz filozofije (!!) i igrao basket u Globetrottersima. Inace je visok 2.11m, sto je doslovno džin za holivudske prilike. Po imdbu - nikad glumio pre ovoga.

 

Magic/Quincy takodje nema neko glumačko iskustvo iza sebe. Ljudi nemaju ni svoju wiki stranicu. 
 

Ne bih rekao da se primecuje, odlicno nose uloge.

Link to comment

Quincy je planirao da ode u vojsku jer nije imao nikakav posao. Ima na YT intervju s njim kad kaže da se vratio iz LA nakon stotinak neuspešnih audicija. Nakon što je dobio ovu ulogu zvali su ga iz vojske da kažu da je primljen :D :D Igrao je američki fudbal na koledžu, ako ne grešim.

Link to comment
1 hour ago, Bogotac said:

Gledam ovu seriju o mormonima sa Garfildom.

 

Koja sekta i ispiranje mozga,pakao.

 

oni su prava inteligencija u poredjenju sa trumpistima

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...