Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Znači konsolidovali su se, čim su izašli na berzu.

 

To slupavanje kada je otkriveno da uopšte ne mogu da izadju na berzu je bilo 2019., pa je počela pandemija.

Pogledaću o Uberu.

  • +1 1
Link to comment

Evo završih The Last Kingdome.


Fina je poslednja epizoda, pa i rasplet. No pošto sam optužio seriju za B produkcijaštvo, evo koliko je vojske došlo (Mursije i Veseksa) na final batle da se ostvari san o Ujedinjenoj Engleskoj... 

 

Ne znam jel samo meni to smešno, al očekivao bi čovek koji ešalon više... :D Odprilike toliko Utred, son of Utred utepa po jednoj bitci...

 

 

LK.png

Edited by Mil@n
  • Haha 1
Link to comment
52 minutes ago, mustang said:

@mraki kako si dosao do zakljucka da je tesla precenjena?

Pa svi parametri ukazuju na to, trenutna cena akcija je više odraz EV hajpa.

Pogledaj samo PE ratio, ne mogu nikad opravdati ovu tržišnu vrednost proizvodnjom električnih automobila.

Što ne znači da neće još rasti i da ne možeš u narednom periodu zaraditi, otvorili su evo dve gigafabrike, samo nebo je granica. :D

Edited by mraki
Link to comment

Koji parametri? 

Ako gledas najbezazleniji RSI, vidis da je potcenjeno. Tesla je vise od EV, samo pogledaj njihov FSB razvoj, pred ocima kreiraju AI. To ni jedan auto maker nema.....i dugo ce drugima trebati da ih stignu. Ako ikad.  

Da nema ovih jebenih short sellers (nadam se da ce ih SEC zabraniti), cena bi bila preko 2k sto je i realno po meni. 

 

Btw PE ne koristim ni za reference. Po tome nikad ni jedan stock ne bih uzela

Edited by mustang
Link to comment

Jbg, necemo se tu složiti, ja mislim da je debelo precenjena i finansijski parametri ukazuju na to. Ostalo može voziti cenu neko vreme, ali ne doveka.

FSD i prednost u odnosu na druge sisteme je isto diskutabilan.

Istina je da su trenutno u dobroj prednosti nad ostalim EV proizvodjacima, pre svega u tehnologiji baterija ali igra se tek zahuktava i to se moze relativno brzo promeniti.

Prosto nije realno da vrede više nego 10 najvećih autokompanija zajedno.

pJwedZO.jpg

Link to comment
4 hours ago, Ptica trkacica said:

Cela firma je bila prevara, pa mi je neverovatno kako je moguće da tako nešto potraje skoro deset godina u Amerikama. Kao Poncijeva šema su bili, otprilike.

 

amateri, madoff je trajao pola veka

 

madoff

  • +1 2
Link to comment
On 12.4.2022. at 0:50, mraki said:

Jbg, necemo se tu složiti, ja mislim da je debelo precenjena i finansijski parametri ukazuju na to. Ostalo može voziti cenu neko vreme, ali ne doveka.

FSD i prednost u odnosu na druge sisteme je isto diskutabilan.

Istina je da su trenutno u dobroj prednosti nad ostalim EV proizvodjacima, pre svega u tehnologiji baterija ali igra se tek zahuktava i to se moze relativno brzo promeniti.

Prosto nije realno da vrede više nego 10 najvećih autokompanija zajedno.

pJwedZO.jpg

Osim u baterijama, Tesla ima još veću prednost u domenu EE tehnologija - Teslina glavna compute jedinica je godinama daleko od onoga što prave VW grupa ili Tojota, i to su sami priznali. A razlog je činjenica da je R&D u Tesli od početka zamišljen kao istovetni procesi u SW kompanijama, što nije bio slučaj sa automotive teškašima, kao što je VW npr. 

Ako uzmemo ostale takmace, mnogo kubure sa softverom, pa je zbog očajnog kvaliteta istog npr pre koju godinu leteo i CTO VW grupe zadužen za razvoj softvera. Sad isti VW taj problem pokušava da ispegla stvaranjem Cariada, kao zasebne kompanije unutar grupe, koja isključivo razvija softver na osnovama drugačijim nego do sada.  Pa ćemo videti koliko će se približiti Tesli makar u tom domenu, naravno prvo na modelima svojih premium kompanija, kao što su Porsche i Audi.

Link to comment

Porsche ne moze za leksusom npr lc500 da se poredi, od njega je samo ime ostalo. 

Tesla nije samo neki tamo proizvodjac automobila, sto bi elon rekao "it's not a car company"..nego je neophodan korak razvoja civilizacije. Slicno industrijskog revoluciji. 

Edited by mustang
  • +1 2
Link to comment

Porsche sa npr Tajkanom i te kako može da stane na crtu Leksusu, to je fakat.

Nije Tesla revolucija, više evolucija. Pokušaja da se napravi uspešni elektro auto je imao skoro svaki brend pre, samo je Elon uhvatio duh vremena i nahvatao vrhunsku ekipu inženjerije. I činjenica, da je Tesla okrenuo industriju naopačke, svaki auto OEM sada mora da uloži grdne pare ne bi li stigao tamo gde je Tesla relativno stabilna.

Link to comment

Pa to sam i rekla otprilike. 

A  za Porsche ce vreme reci. Za sada po svemu zaostaju od leksusa. Zive od stare slave

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
On 11.4.2022. at 7:41, napadaj said:

Evo preporuka i od mene, vaistinu odličan, jedna lepa kritika korporativnog kapitalizma zavijena u sf oblande, srećom pa nisam znao da ima veze sa Ben Stilerom pošto ga u tom slučaju verovatno ne bih pogledao. Prvih par epizoda jesu sporije ali ne dajte da vas to prevari.

Link to comment

Dao sam joj novu sansu na vase hvalospjeve, odgledao Severance. Jbg, meni je ovo bas bezveze. Sve je besmisleno, kao realan ruzan san. Osjecaj neprijatnosti i besmisla kao u Kafkinom Procesu. Kontam taj korporativni momenat ali to je toliko pretanko obradjeno da ne moze biti lajtmotiv. Likovi nikakvi, za 8 ep ih ne upoznas a svaki ima dvije licnosti cak, Torturo i Voken samo daju neku emociju svemu. Naposletku, citava ideja kompanije ostaje nejasna i ne pada mi na um nista sto bi moglo opravdati vidjeno. Poslednja epizoda tek ima neku dinamiku, karakteri se blago pomaljaju (Torturo) a kraj sezone im je ocajna fora. Cekacu da procitam negdje sta se desavalo na kraju druge. OK, ima i do ukusa, nepoznavanja filmske nauke i dr. ali ja bih ovo laicki sveo pod veoma neubjedljivo, jednako kao i Squid game.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...