Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

15 minutes ago, precog said:

verovatno nesto divlje, neku new age zajebanciju za mlade. 


Al brt ne moš biti divljiji i luđi od ovoga što jesi. Ajde reci nekom da je gmaz pa da se svi smejemo! lol

Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:


Al brt ne moš biti divljiji i luđi od ovoga što jesi. Ajde reci nekom da je gmaz pa da se svi smejemo! lol

posle brt ne mos se pise zajedno - nemos. nema na cemu.

:)

Link to comment
12 hours ago, darling said:

al i farma je priker, to znaci da je to sve od familije kamilinog oca, koju ne vidimo da postoji u mestu. vidis, i to je zanmljivo, malo mesto koje zivi od prikerovih svinja, a ona jedina prikerka. nezamislivo mi je da keva ide na farmu svinja, a jos manje cale koji u kuci prebaci dzemper preko ramena :D kako im uopste funkcionise posao?!

 

 

 

Posao im verovatno šljaka jer nema konkurencije. A i kao što reče Kamil oni su "old money". Kamilinog oca još nismo videli ni u nagoveštaju, ali ne mora biti da je on naslednik farme. Moguće da je to Adorino devojačko prezime, a da je kao mlada imala aferu sa nekim momkom i ostala trudna. On je kasnije nestao, a Kamil je ponela majčino devojačko prezime. Kasnije se Adora udala za Alana i uzela prezime Krelin.

 



Još u prvoj epizodi Kamil je rekla da u Wind Gapu postoje dve vrste ljudi - "old money" i "trash" i da je ona "trash from old money" (ili tako nešto).

 

Link to comment
12 hours ago, darling said:

 

ne vidim da je vindgep posebno vazan, isti scenario bi mogo da se odigra i u velikom gradu, svakako ga je lakse postaviti u maloj sredini, ali svejedno je gde te ne voli majka koju nije volela njena majka, svejedno je gde ti nestane otac iz zivota, svejedno je gde se desi tragicna smrt u porodici koja nema zdrave il normalne psiholoske kapacitete da se nosi sa zivotom.

 

 

 

Da. Pa u prve dve epizode je izgledalo da priča ide oko tih porodičnih odnosa. Meni bi baš bila i malo dosadna serija da je ostalo na tome. U poslednjim epizodama se stvar stavlja u širi kontekst, a razrađuju se i drugi likovi.

 

Ja svakako očekujem jedan feministički vindgep fajt. Sećaš se one predstave koju je izvela sestra u školi. Kao, nekada davno, žene vindgepa uzimaju puške i same rešavaju stvari.

 

Dosta se potencira i status koji je Kamil imala dok je bila u gradu.

Link to comment

super si ovo objasnio kako kamila moze da bure priker, a da nije od caleta :D al opet, keva je toliko aptajt, da mi izgleda nemoguce da je rodila kopile u maloj sredini i da se to tries, cetres godina kasnije ne pominje. 

 

ja ocekujem da do kraja sve bude psihologizovano, jer mi je skrenuta paznja da je riba koja je pisala knjigu ista ona koja je pisala gone girl, iz koje je meni u secanju ostalo kako je ubedljivo naslikana psihopatija glavne junakinje. i na kraju ce se sve svesti na mamu koju nije volela mama koju nije volela mama, i tako u nedogled, a tu nemam nista protiv, posto je tako, a retko se o tome govori.

 

 

Link to comment
8 minutes ago, ToniAdams said:

jel ima u nastavku one dobre zenske?

sto je pricala u prvoj na govornici i nosi utoku u kesi. sestra od popa, mislim.

nemam pojma, nisam dogurao dalje od prve ili druge epizode... iznervirali me pusaci i tako ti detalji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...