Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

On 30.7.2018. at 16:46, nezvanova said:
  Reveal hidden contents

ja nisam odgledala petu, do veceras kada cu je odgledati,  tipujem na oca... previse mi je naivno i na prvu loptu da to bude mladja sestra (a sve nekako vuce na to) , a ovaj je ''kreiran'' kao napadno odsecen od realnosti, u nekom svom svetu, apsolutno nezainteresovan za cerke i preterano popustljiv prema onoj rospiji xaxaxax... no, mozda se desilo nesto sto ce me demantovati vec sada u petoj epizodi - onda prastaj ako sam ispala smesna :D

 

On 31.7.2018. at 10:37, Bojan said:

Kamil je Prikerova, dok ostali deo porodice (uključujući i obe mlađe sestre) nosi drugo prezime.

 

na imdb mrtva sestra ima oba prezimena. mene keva toliko nervira, da navijam da je ona ubica :D

 

Link to comment
7 hours ago, morgana said:

Treba mi preporuka :)

 

Sta bih novije mogla da gledam na Netfliksu ili HBO Gou, a da nije sitkom niti dokumentarac?

 

Hvala unaprijed i bog vam dao zdravlja i da kupite Mercedesa.

Successesion obavezno, moze i Barry za laku komediju.

 

Link to comment
9 hours ago, darling said:

 

na imdb mrtva sestra ima oba prezimena. mene keva toliko nervira, da navijam da je ona ubica :D

 

 

Ovo mi je interesantno i malo zbunjujuće. Jer, pretpostavljam da mora imati ili jedno ili drugo ime. S obzirom da je Kamil na neki način izopštena od strane majke pretpostavljam da je samo ona Priker i da je deo prošlosti koju majka želi da zakopa.

 

Što se majke tiče mislim da njena životna priča tek treba da se ispriča. Jer mislim da se ovde radi i o borbi žena Wind Gapa da na neki način započnu i osvoje normalan život. Na kraju Wind Gap, kao neki monstrum, pobeđuje. Ali svaka nova generacija donosi novu bitku.

 

Kao što je sam Wind Gap slojevit (ima ono što se vidi na površini, ali i više slojeva ispod toga), tako i serija ima više slojeva koji se mogu pratiti. Psihološki je sve vrlo složeno i pitanje je koliko će to moći da se raspetlja i prikaže gledaocima.

 

Ovde je recimo jedan zanimljiv tekst o skrivenim (ili manje skrivenim) rečima koje se pojavljuju tokom serije. Takođe i svaka epizoda nosi naziv jedne reči.

Link to comment

al i farma je priker, to znaci da je to sve od familije kamilinog oca, koju ne vidimo da postoji u mestu. vidis, i to je zanmljivo, malo mesto koje zivi od prikerovih svinja, a ona jedina prikerka. nezamislivo mi je da keva ide na farmu svinja, a jos manje cale koji u kuci prebaci dzemper preko ramena :D kako im uopste funkcionise posao?!

 

ne vidim da je vindgep posebno vazan, isti scenario bi mogo da se odigra i u velikom gradu, svakako ga je lakse postaviti u maloj sredini, ali svejedno je gde te ne voli majka koju nije volela njena majka, svejedno je gde ti nestane otac iz zivota, svejedno je gde se desi tragicna smrt u porodici koja nema zdrave il normalne psiholoske kapacitete da se nosi sa zivotom.

 

 

Link to comment
37 minutes ago, zema said:

precoze kad bi ti mil@n platio neku seansu kod psihologa, za koji modalitet bi se odlucio?

verovatno nesto divlje, neku new age zajebanciju za mlade. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...