Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Ma vi ste zaostali. Po Bgd to je uvek bilo na visokom nivou, vidis kako se Palcica seca.@Palcica: pa ok onda, nisam znao. U moje vreme se niko nije dogovarao da ide da pali Avalu i tako odvuce policiju iz grada. Takodje se ne secam da su navijaci upadali sa bakljama u autobuse. Mozda bilo na nivou incidenta, ali sada mu to dodje kao obavezni ritual. Grafita je uvek bilo dodushe.btw. nije ova crtica o "proveri gradjanina sa fotoaparatom" nesto nesvakidasnje i nezamislivo. Ono sto bode ochi je da su u pitanju zaista deca, cak takva decurlija da se ja nisam ni dosetio zasto me pitaju "jesam li ih slikao". Neprirodno, bre. Bosko Buha je ubijen pre sedamdesetak godina, otkud ovi novi bombashi - i za koji ideal ginu? Nemoj sad ponovo pricu "to je normalno". Nije bre normalno.
znas kako, jeste bilo tako u beogradu. u moje vreme.i ne, ne kazem da je to normalno, jer nije. a klinci od 15 godina, jebiga, nisu vise deca. makar nisu deca u smislu nevinosti i naivnosti. mozemo mi da se zgrazavamo do prekosutra, ali svaka naredna generacija sazreva brze nego prethodna. mojoj babi je nezamislivo bilo da ja pre punoletstva izlazim u grad posle deset uvece, meni je bilo normalno. njenoj rodbini je bilo nezamislivo da ona kao zena ima posao, njoj nije. itd. you get my point.to sto se ti nisi dosetio zasto te pitaju jesi li ih slikao govori u prilog tome da si ti taj koji je neiskvaren. to je lepo, i ovo kazem bez imalo zlobe.ali ako oni jesu navijaci, onda je to cekiranje nesto uobicajeno u njihovom svetu. i bilo je i ranije. nevezano za paljenje avale.e sad, ono sto jeste problem gnevne generacije, jeste sto se "navijanje" prelilo u politicku sferu, pa tako sad imas klince koji zive za fajt ne zbog kluba, vec zbog ideje. i sto, zahvaljujuci necinjenju drzave imas privid da to tako treba. no, to vec nema veze sa navijacima, vec sa politickom klikom koja je, makar tako deluje, izdumala da joj odgovara da ima ekipe za krckanje glasova, pretnje pederima, velicanju srbstva...
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Bi, itekako. I stariji bilmez bi pritrcao da im pomogne, ako bi bilo potrebe. A verovatno ne bi, jer iako su deca, trojica ih je, a ti nisi ocekivao da te napadnu.
Baš to... Svedoka ne bi ni bilo, Kauboj bi nam se javio iz bolnice preko tapatalka, da priča kako su mu razbili ponos i aparat... :(Imala moja žena slučaj, 3 klinca tukli čoveka od 60 godina, motkama, pred svedocima... Slomili mu ruku... Šta mislite, kako se suđenje završilo?E, tako bi i Kauboj prošao, da je dobio batine... Edited by radisa
Link to comment
I svako ko shvata te grupe olako, čini grešku, doći će po nas ostale, pre ili kasnije, ako se nešto ne preduzme...
ne znam ko ovde shvata te grupe olako, osim mozda anomandera, al nekako njega ne uzimam za ozbiljnog sagovornika.
Link to comment
E, tako bi i Kauboj prošao, da je dobio batine...
nemojvisejebote, zamisljam kako me mlate deca od devet godina a meni neprijatnoooo :lol:mda. Kurvin je ovo svet. Sve je moguce.
Link to comment

Nikada na tribinama nije vladalo ovakvo jednoumlje i nikada nije bilo ovoliko ljudi spremnih da ubiju kako bi stekli ime, status u navijackoj grupi, imali svojih 5 minuta slave. Odvratna kombinacija zle krvi, nedostatka bilo kakvog osjecaja ljudskosti i ambicije da se postane baja. Grupe su male paravojne formacije, sa ideologijom, hijerarhijom i disciplinom. Kao SS. Poentu Kaubojevog posta sam shvatio drugacije. Ne ogranicava se ambicija navijackih grupa na tome da kontrolisu tribinu. Oni zele, zajedno sa raznim Obrazima, da kontrolisu drustvo. To je jeziva stvar u svemu ovome.

Link to comment
Poentu Kaubojevog posta sam shvatio drugacije. Ne ogranicava se ambicija navijackih grupa na tome da kontrolisu tribinu. Oni zele, zajedno sa raznim Obrazima, da kontrolisu drustvo. To je jeziva stvar u svemu ovome.
... upravo je to i bila poenta. Oni su mi prisli kao Narodna Policija: ubedjeni da Gradjanina treba pretresti i utvrditi da nije Uljez. Zato sam ih isprva shvatio pogresno. Edited by CowBoy
Link to comment
Poentu Kaubojevog posta sam shvatio drugacije. Ne ogranicava se ambicija navijackih grupa na tome da kontrolisu tribinu. Oni zele, zajedno sa raznim Obrazima, da kontrolisu drustvo. To je jeziva stvar u svemu ovome.
Ovo sam vec postavio na drugoj temi.
Zato je, kako je upozoravano na vreme i sve vreme, cela priča oko „Gej parade“ mnogo „veća“ od samog svog povoda, i to bi obe „zaraćene“ strane trebalo da znaju. Nasilnici, koji su zabeležili tri boda u gostima, toga su i te kako svesni, pa s razlogom slave. Država je rešila da, nakon što je obrukala sebe samu i ponizila svakog pojedinačnog greađanina koji veruje u elementarne demokratske principe, zabije glavu u pesak ispraznih fraza i bednih demagoških izgovora, iz kojih prosto vrišti potpuna neverodostojnost. Država je, kroz svoje institucije, dakle, pokazala da jedva da i postoji. A tamo gde nema države, u nekom iole ozbiljnom i pouzdanom smislu, tamo ispražnjen prostor vlasti popunjava prvi ko stigne, ko poželi i ko se usudi. Istorija potvrđuje da se gotovo uvek radi o najgorima među nama.
Teofil
Link to comment
... pazi, pre dve godine zaista nije bilo ovako. Drali su se, slavili pobede, bacali petarde, razbijali flase po asfaltu - ali to nije bilo organizovano. Ovo sto sada rade pocinje da dobija neku svoju infrastrukturu. Bez zezanja. Ja se iskreno cudim roditeljima koji pustaju svoju decu da idu u grupama sa starijim oloshem, kako li oni (roditelji) percipiraju citavu stvar - jebem li ga. Prosto, Novi Beograd sve vise lici na slike Heronimusa Bosha.
Gešiš da je to nešto novo - organizacije, infrastruktura, generali i vojnici - to postoji više od deset godina, a verovatno sada više obraćaš pažnju.Dorćol je mnogo manji od NBGD pa je sve nekako transparentnije. I ovde su većinom navijači Partizana, ali oni drugi - Alkatraz. To je pokret sa klasičnom vojničkom disciplinom i hijerarhijom. Prava falanga. Dok je to bio, kako kažeš, viši cilj - bilo je jedno, a sada je i lova u pitanju i sve je mnogo ozbiljnije. Otvaraju se kafići, trguje se profitabilnim stvarima...Pre neku godinu su navijači Zvezde išarali stotine grafita po kraju, a pošto je Dorćol mali i svi se znaju bar iz vidjenja, ovi iz Alkatraza su saznali ko je to uradio i izlomili im ruke. Bukvalno izlomili - ljudi nosili gips, neki i na obe ruke. Pozvone mu na interfon, ovaj izadje, oni mu se izvine, drugari su ali tako moraju, ispruži ruku i bezbol palicom... Čoveče, znam i jedne i druge i ovi sa polomljenim rukama se ne bune - kažu da je to nepisani zakon ulice, da tako mora...E sad, dok oni to jedni drugima rade nije strašno sve dok ne maltretiraju normalne ljude. Medjutim, poslednjih nedelja je kraj opet ispisan porukama Urošu, pederima, a najviše imbecilnim izlivima ljubavi prema Zvezdi, ali još više prema svojoj navijačkoj grupi. Strah me novog sranja i da to može da ode daleko ovoga puta jer se neki plaše zbog gubitka teritorije, uticaja i love. Ovakvih budala ima svuda, džabe preseljenje - od njih se ne može pobeći. Valjda je to cena života u velegradu u ovakvim društvenim okolnostima.
Link to comment
ja tvrdim da u blokovima (pet i po godina sam ovde) nije bilo ovako do pre godinu dana, mozda i manje. Mozda ima jos neko ko zivi u blokovima da da svoj sud, cisto da utvrdimo kako je moj previse subjektivan.
u blokovima je mozda i najgore. Ne znam da li neko sme da prodje kroz blok gde vladaju zvezdine Hijene...zona sumraka.A ti se nasao u reonu Zabranjenih(skup vise grupa), a oni su sad tek pod posebnom paranojom...u sukobu su sa Alkatrazom(jedna od glavnih mafija u gradu) tj spominjanim Dorcolcima, zabranjen im je prilaz stadionu od alcz, uprave kluba i policije(koja je u sprezi sa alcz...da ne navodim sad kombinacije)
Link to comment
Odvratna kombinacija zle krvi, nedostatka bilo kakvog osjecaja ljudskosti i ambicije da se postane baja.
Ovo je mozda i najvazniji razlog. Zvucace mozda malo glupo ali zaista vise nista nije sveto. Tucice i ubijati i starce i zene i ljude koji nemaju nikakve veze sa njima... Tolika anarhija i nasilje ce se na kraju morati srediti, dal od strane celog drustva koje ce izaci na kraj sa njima ili od strane uspostavljanja njihove hijerarhije i nekog njihovog obrasca, bem li ga... nadam se ovom prvo. Ne bih voleo da zavrsimo ko one srednjoamericke zemlje sa 18icama i slicnim.
Link to comment
e sad, ono sto jeste problem gnevne generacije, jeste sto se "navijanje" prelilo u politicku sferu, pa tako sad imas klince koji zive za fajt ne zbog kluba, vec zbog ideje. i sto, zahvaljujuci necinjenju drzave imas privid da to tako treba. no, to vec nema veze sa navijacima, vec sa politickom klikom koja je, makar tako deluje, izdumala da joj odgovara da ima ekipe za krckanje glasova, pretnje pederima, velicanju srbstva...
+1000000Ja se sećam i vremena kada se na jugu JNA prvi put pojavila radikalska zastava i kada se puno grupa (ako ne i većina) odlučno suprotstavila tome. Danas je druga priča > i tu je Nautilus 100% u pravu.EDIT@Shan Jan,jakuza :lol::wub: Kruševac je divan grad za navijačko gostovanje Edited by Arbeitmann
Link to comment
ne znam ko ovde shvata te grupe olako, osim mozda anomandera, al nekako njega ne uzimam za ozbiljnog sagovornika.
O, zahvaljujem na mišljenju :fantom: . Ne uzimam ih ja olako, samo čitajući vaše postove čovek bi pomislio da samo što nije došla fašističko-nacistička partija na vlast.Živim u kraju ( u NS ) gde se često okupljaju navijači, konkretno drugoligaškog kluba, poznati su kao Korida.Navijači su potrebni politici, da bi se držale tenzije u društvu i obavljali pokoji prljavi poslovi. Da se hoće, to bi se vrlo brzo rešilo- kakva god bagava država bila, i dalje ima ogromne instrumente sile. Kad je mogla ( doduše tad je voda došla do grla )da bukvalno za veče razbuca Zemunce, u tom momentu možda i najjači kriminalni gang na Balkanu, smešno je reći da ne može izaći na kraj sa klincima iz kraja.Samo to sad nije u interesu politici. Opoziciji trebaju da vrše pritisak na vlasti, a vlasti da pričom o fašistima skreću pažnju sa mnogo većih problema. Edited by anomander rejk
Link to comment
O, zahvaljujem na mišljenju :fantom: . Ne uzimam ih ja olako, samo čitajući vaše postove čovek bi pomislio da samo što nije došla fašističko-nacistička partija na vlast.Živim u kraju ( u NS ) gde se često okupljaju navijači, konkretno drugoligaškog kluba, poznati su kao Korida.Navijači su potrebni politici, da bi se držale tenzije u društvu i obavljali pokoji prljavi poslovi. Da se hoće, to bi se vrlo brzo rešilo- kakva god bagava država bila, i dalje ima ogromne instrumente sile. Kad je mogla ( doduše tad je voda došla do grla )da bukvalno za veče razbuca Zemunce, u tom momentu možda i najjači kriminalni gang na Balkanu, smešno je reći da ne može izaći na kraj sa klincima iz kraja.Samo to sad nije u interesu politici. Opoziciji trebaju da vrše pritisak na vlasti, a vlasti da pričom o fašistima skreću pažnju sa mnogo većih problema.
Da Korida i Alkatraz su jedno te isto... :fantom:Nemoj se zajebavati, te navijačke grupe su samo po tome što ljudi misle da su ista stvar, iste... Korida je više nalik onim Jakuzama o kojima je pisao San Jan(mada i oni imaju neke biznise™), dok su ovi beogradski Alkatarazi i ostali, bliži opisu gangova iz "Warriors"-a... Edited by radisa
Link to comment
O, zahvaljujem na mišljenju :fantom: . Ne uzimam ih ja olako, samo čitajući vaše postove čovek bi pomislio da samo što nije došla fašističko-nacistička partija na vlast.Živim u kraju ( u NS ) gde se često okupljaju navijači, konkretno drugoligaškog kluba, poznati su kao Korida.Navijači su potrebni politici, da bi se držale tenzije u društvu i obavljali pokoji prljavi poslovi. Da se hoće, to bi se vrlo brzo rešilo- kakva god bagava država bila, i dalje ima ogromne instrumente sile. Kad je mogla ( doduše tad je voda došla do grla )da bukvalno za veče razbuca Zemunce, u tom momentu možda i najjači kriminalni gang na Balkanu, smešno je reći da ne može izaći na kraj sa klincima iz kraja.Samo to sad nije u interesu politici. Opoziciji trebaju da vrše pritisak na vlasti, a vlasti da pričom o fašistima skreću pažnju sa mnogo većih problema.
pa da, nije to nista sto se ne da napalmom vaspitati.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...