Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Stvarno, neviđena smejurija. Ali neviđena. Strana obaveštajna agencija finansira naše navijače :Hail: O, majko mila, šta sve neću pročitati ovde. Kakve teorije zavere. U Birmingemu i Liverpulu postoje kvartovi gde policija nema nikakvu kontrolu, naiđe ponekad patrolira, ali tamo vlada ta subkultura navijačkih i huliganskih grupa. U Engleskoj, ej u Engleskoj, koja ima vekove demokratske tradicije i uređenog društva, u Engleskoj koja je imala akte ograničenja prava monarha u vreme kada su svuda u Evropi monarsi imali neograničenu vlast.
a kako bi drugacije izgledala ta kontrola?!:huh:
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Dobroja tvrdim da u blokovima (pet i po godina sam ovde) nije bilo ovako do pre godinu dana, mozda i manje. Mozda ima jos neko ko zivi u blokovima da da svoj sud, cisto da utvrdimo kako je moj previse subjektivan.
Jel ti se ovo desilo u bloku 61/62? Ako jeste, to je tako bar 7-8 godina, ista ekipa grobara koja se pojačava klincima iz kraja, opozicija na tribini i većinski vlasnik akcija na valjanje džidže u bloku. Ne sećam se agresije i nasilja prema "civilima", obično se lemaju samo sa zvezdašima il kim već drugim fudbalski osvešćenim. Svakako stoka, al ne baš da blokove čine idelanom lokaciom za snimanje Warriorsa.
Link to comment

Meni ovo deluje kao informativni razgovor sa FSB, što je njihov novinar manje-više i potvrdio onom rečenicom u kojoj opisuje šta je zapravo njegov posao.

Link to comment

Tako, sad sam sve saznao. Lokalni komšijski klinci koje znam iz viđenja, koji su u Koridi, rade ustvari za FSB. A meni spočitavaju neozbiljnost :isuse: .

Link to comment

Naravno, ljudi su ovdje dovoljno blesavi da izjednacavaju drustvance iz kraja koje navija za drugoligasa i organizovane bande koje preuzimaju ulogu nacionalno moralne policije.

Link to comment
Tako, sad sam sve saznao. Lokalni komšijski klinci koje znam iz viđenja, koji su u Koridi, rade ustvari za FSB. A meni spočitavaju neozbiljnost :isuse: .
'Aj ovako... Od Detelinarskih fićfirića ne preti nikakakva značajna društvena opasnost... Eventualno pojedinačna, kad MrX ogrebu auto, ukradu kasetofon ili prvu pomoć... Eventualno, još ako nešto droge diluju i to je to... Od Alkatraza i sličnih preti ogromna drštvena opasnost, jer su ustrojeni po vojnom principu i imaju velike i moćne zaštitnike, u državi sigurno, a u Rusiji verovatno... I imaju nameru da pokušaju, putem svoje poluvojne organizacije, da utiču ne kretanja u državi... Dok ovi iz Koride ne mogu da utiču ni na kretanje u sopstvenoj ulici...Jel' ti sad jasno o čemu mi ovde pričamo? Jebote, našao si navijačku grupu da stavlješ u ovaj kontekst, koja nije spsobna ni grafit pristojno da nažvrlja, a kamoli nešto više... I kojoj su glavni rivali ovi što navijaju za Proleter sa Slane Bare... :isuse:
Link to comment
Tako, sad sam sve saznao. Lokalni komšijski klinci koje znam iz viđenja, koji su u Koridi, rade ustvari za FSB. A meni spočitavaju neozbiljnost :isuse: .
FSB je pomenut u kontekstu dva ruska novinara koja su došla da uzmu izjavu od redakcije Danasa. Projekciju na lokalne komšijske klince si napravio samo ti.Rusi su pominjani u kontekstu finansiranja Dveri, Obraza i njihovih navijačkih vojski kao što je Alkatraz. A taj isti Alkatraz je uzor tvojim lokalnim komšijskim klincima koji sanjaju da jednog dana budu isti takvi. U nekim slučajevima već sada primaju naređenja od Alkatraza, tek da uvežbaju disciplinu i organizaciju.I sad možeš ti da se tešiš Kanadom i Engleskom do mile volje ali ovi pokreti su za Srbiju mnogo veća opasnost nego što su hokejaški/fudbalski huligani za Kanadu i Englesku. Između ostalog i zbog toga što su veoma ozbiljno finansirani i što treba biti ozbiljan slepac pa to ignorisati.Ako misliš da će se zaustaviti na ovom gde su sada, grdno se varaš. Njih ako ne zaustavi država, eto na vlasti dok si rekao keks. A onda kukala ti majka ako se ne prezivaš na "ić" ili si na propustio da se na popisu izjasniš kao pravoslavni Srbin.
Link to comment

Pa cekajte, jel sad taj Vankuver postao grad kontrolisan od navijaca, pun ubistava, reketiranja obicnih gradjana i maloletnicke nadrogirane vojske? Ili su to bili random izlivi besa jedne noci nakon cega su svi ekspresno poapseni, kaznjeni a grad nastavio zivot? Sad mi nije nista jasno :unsure:

Link to comment

а beograd je grad pun ubistava, reketiranja obicnih gradjana i maloletnicke nadrogirane vojske?p.s.taj alkatraz trenutno ne moze da popuni ni jedan vod navijacke vojske a ne nesto vise

Samo pistolj u sake
mislis li da ti silni dileri takodje nemaju ili ne bi imali automatsko oruzje? Edited by Evropejac
Link to comment

Da i ja prozborim koju o resavanju problema narastajuceg huliganizma. Ocekivati da drzava sama preduzme nesto u vezi ovoga je jalova rabota. Niti ona ima snage za tako nesto, niti politicki vrh ima volje da to uradi jer ce je opoziciona javnost docekati na noz zbog hapsenja "nase dece". Huligani (barem oni stariji), i njihove porodice su ipak glasaci, a tesko da ce neko da glasa za vas ako mu u zatvoru batinama prevaspitavate sina. Po mom misljenju, nece biti nikakve vajde ni od povecavanja broja ili nadleznosti policajaca. Lokalni zandari ili uzimaju procenat od valjanja trave, ili ne rade nista jer se i sami plase ovih tipova.Dakle, posto je drzava nesposobna da zastiti svoje gradjane, onda ona treba da obezbedi gradjanima mogucnost da se sami zastite. Pre svega, treba da nam se omoguci da brzom procedurom svako stariji od 21 godine moze da stekne i nosi poluautomatsko oruzje. Da vidim tog balavog majmuna koji ce smeti da mase bakljom u autobusu kada zna da u njemu potencijalno svako nosi pistolj. Ovo je u Litvaniji npr. sprovedeno u delo, i skresalo je ulicni kriminal za 60-80%. Znam da se necete sloziti sa mnom u vezi ovoga, ali ja ovo vidim kao jedino resenje. Oni sebe vide kao lokalne alfa muzjake, i ako nesto konkretno ne preduzmemo, na krajuc ce nas uznemiravati ne samo na ulici, nego i u nasim domovima. Bezati se nema kud, oni su svuda. I uostalom, zasto bi neko i morao da bezi ili trpi balavce. Samo pistolj u sake, i ako drzava nece da nas brani, da se barem branimo sami. Licno, ne mogu da zamislim da ovde zasnivam porodicu bez nekog oruzja u stocicu pored kreveta.PS: Ovo gore napisah u jednom cugu. Sad kad sam sve procitao, hebote zvucim ko neki nadrndani republikanac. :lol:

Link to comment

Andurile, jesi li se klonirao? :DNe, to rešenje nije dobro, pričalo se o tome na drugom topiku... Jel' bi ti smeo da pucaš iz tog oružija u nekog? Ako bi smeo, da li bi hteo? I čemu nam onda država služi, ako sami moramo da se brinemo za svoju bezbednost? Koji kurac ja onda plaćam onu gomilu poreza, ako ni ne žele da pokušaju da me zaštite... Ne, država treba da nas štiti... I to nezavisno od toga ko je na vlasti, DS ili SNS... Zato je valjda i imamo?

Link to comment
mislis li da ti silni dileri takodje nemaju ili ne bi imali automatsko oruzje?
Na kriminalce se automatskim oruzjem ne ide ni obicna policija, vec specijalne formacije. A ako cemo realno, obican gradjanin i ne dolazi direktno u sukob sa takvim kriminalcima, vec sa sitnim olosem za koje je pistolj ili sacmarica itekako dovoljna.
Link to comment
а beograd je grad pun ubistava, reketiranja obicnih gradjana i maloletnicke nadrogirane vojske?
"Navijacke grupe" u Srbiji su gengovi koji diluju drogu i ubijaju se medjusobno. Imaju dovoljno novca da plate najbolje advokate i verovatno potplate tuzioce i sudije. Takodje se dobro zna da reketiraju splavove i imaju itekako dobre veze sa pajkanima. Jel i ovi sto su palili po Vankuveru su iz iste price?
Link to comment
Andurile, jesi li se klonirao? :DNe, to rešenje nije dobro, pričalo se o tome na drugom topiku... Jel' bi ti smeo da pucaš iz tog oružija u nekog? Ako bi smeo, da li bi hteo? I čemu nam onda država služi, ako sami moramo da se brinemo za svoju bezbednost? Koji kurac ja onda plaćam onu gomilu poreza, ako ni ne žele da pokušaju da me zaštite... Ne, država treba da nas štiti... I to nezavisno od toga ko je na vlasti, DS ili SNS... Zato je valjda i imamo?
Da je ovo neka barem poluozbiljna drzava, i slozio bih se sa tobom. Ali budimo realni, kako ja da se osecam bezbedno u drzavi u kojoj ubiju premijera, i to par meseci nakon prvog pokusaja ? Sta onda Mr. and Mrs. Everybody da ocekuju ?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...