Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Pa cekajte, jel sad taj Vankuver postao grad kontrolisan od navijaca, pun ubistava, reketiranja obicnih gradjana i maloletnicke nadrogirane vojske? Ili su to bili random izlivi besa jedne noci nakon cega su svi ekspresno poapseni, kaznjeni a grad nastavio zivot? Sad mi nije nista jasno :unsure:
ne shvataš suštinu problema - ulično nasilje se desilo još negde. To je sve što treba znati pa da mirno spavamo, svesni da je situacija kod nas zapravo odlična.
PS: Ovo gore napisah u jednom cugu. Sad kad sam sve procitao, hebote zvucim ko neki nadrndani republikanac. :lol:
Pa ono... da :lol:Ne mislim da je to dobro rešenje, jer se u trenutnom stanju tako muti linija između običnih ljudi i navijačke stoke, za početak.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

ja zaista ne mogu da se odlucim sta je bolje - nadrkani klinci ili naoruzani sefovi kucnog saveta i penzionisani oficiri koji bi utokama uterivali neki svoj red. da ga jebes, ne znam sta bi to resilo...

Link to comment
"Navijacke grupe" u Srbiji su gengovi koji diluju drogu i ubijaju se medjusobno. Imaju dovoljno novca da plate najbolje advokate i verovatno potplate tuzioce i sudije. Takodje se dobro zna da reketiraju splavove i imaju itekako dobre veze sa pajkanima.
ali, opet, kakve to veze sa obicnim gradjanima? ako ce da se ubijaju medju sobom zbog teritorije za raspodelu narkotika, neka se ubijaju; ako ce da reketiraju nekog vlasnika splava, takodje krimosa, samo nehuliganskog, neka ga reketiraju; ako imaju veze sa pajkanima, onda su mnogo veci problem korumpirani pajkani kojima se jebe da li ce da se prodaju ovom ili onom. kakve to ima veze sa zivotom obicnih ljudi?jebote, kako se ovde pise, ispada da iz kuce ne treba izlaziti bez automatske puske u najmanju ruku Edited by Evropejac
Link to comment
FSB je pomenut u kontekstu dva ruska novinara koja su došla da uzmu izjavu od redakcije Danasa. Projekciju na lokalne komšijske klince si napravio samo ti.Rusi su pominjani u kontekstu finansiranja Dveri, Obraza i njihovih navijačkih vojski kao što je Alkatraz. A taj isti Alkatraz je uzor tvojim lokalnim komšijskim klincima koji sanjaju da jednog dana budu isti takvi. U nekim slučajevima već sada primaju naređenja od Alkatraza, tek da uvežbaju disciplinu i organizaciju.I sad možeš ti da se tešiš Kanadom i Engleskom do mile volje ali ovi pokreti su za Srbiju mnogo veća opasnost nego što su hokejaški/fudbalski huligani za Kanadu i Englesku. Između ostalog i zbog toga što su veoma ozbiljno finansirani i što treba biti ozbiljan slepac pa to ignorisati.Ako misliš da će se zaustaviti na ovom gde su sada, grdno se varaš. Njih ako ne zaustavi država, eto na vlasti dok si rekao keks. A onda kukala ti majka ako se ne prezivaš na "ić" ili si na propustio da se na popisu izjasniš kao pravoslavni Srbin.
Pošto se prezivam na ić, i izjasnio sam se kao pravoslavni Srbin, onda nemam problema :).Već na startu praviš glupu generalizaciju, i očekuješ da vodimo ozbiljnu diskusiju. Šta to navijačke grupe ne tuku one koji se prezivaju na ić ? Tražiće mi rodni list i ličnu kartu, pre nego što me umlate, ako se zateknem na mestu gde prave haos ? Da li uopšte razmišljate pre nego što nešto otkucate, ili se samo tako bubne šta volja i nek stoji ?Veoma ozbiljno finansirani... od koga ? Imaš li neke dokaze ? Oćeš da me ubediš da je nekoliko forumaša prokljuvilo i otkrilo vezu između FSB i naših navijačkih grupa ? I treba da verujem u vaše pretpostavke bez rezerve ? Mogu i ja reći da Zukorlića finansira turska obaveštajna služba. Nemam nikakve dokaze, i neću to da iznosim.Koliko to ,, vojnika '' ima Alkatraz ? Koji je konkretan interes Rusije da finansira nekakve navijačke vojske ? Ne zanima me propaganda, Rusi ovakvi ili onakvi, mrze Srbiju u EU-svi znamo da svetom vlada interes. Konkretno hoću da čujem, koji to interes Rusi imaju da finansiraju iste ? Šta preko njih mogu dobiti ?
Link to comment
ja zaista ne mogu da se odlucim sta je bolje - nadrkani klinci ili naoruzani sefovi kucnog saveta i penzionisani oficiri koji bi utokama uterivali neki svoj red. da ga jebes, ne znam sta bi to resilo...
Penzionisani oficiri uvek imaju neko oruzje kod sebe. :P
Link to comment
Ovo je u Litvaniji npr. sprovedeno u delo, i skresalo je ulicni kriminal za 60-80%.
I verovatno povecalo smrtnost u zlocinima iz strasti za 500%. Mada, ako ovo nastavi da se razvija, mozda i nije lose resenje :(
Link to comment
Pre svega, treba da nam se omoguci da brzom procedurom svako stariji od 21 godine moze da stekne i nosi poluautomatsko oruzje. Da vidim tog balavog majmuna koji ce smeti da mase bakljom u autobusu kada zna da u njemu potencijalno svako nosi pistolj.
:isuse:Mahaće opet, samo što će u jednoj ruci biti baklja, a u drugoj pištolj koji je uzeo od starijeg brata. Ali zato ako se odobri i automatsko oružje, to bi bila prava stvar. Onda bi oštećeni građanin mogao da upadne u školu i istera pravdu brzinom od 700 metaka po minutu. To bi još efikasnije skresalo kriminal. Ako to ne pomogne, onda odobriti i nošenje eksploziva.
Link to comment
Već na startu praviš glupu generalizaciju, i očekuješ da vodimo ozbiljnu diskusiju.
Moguće, ali barem ne podmećem sagovornicima FSB tamo gde ga nisu pominjali, ne etiketiram ih kao teoretičare zavere i ne podsmevam im se na temu misaonih procesa pre upotrebe tastature.Samim tim, ne vidim svrhu odgovaranja na tvoja pitanja. Možda kad budeš raspoložen za diskusiju a ne za podsmevanje i podmetanje.
Link to comment

Litvanija ima 9 ubistava na 100 000 stanovnika. Srbija je ispod 2. Preko polovine kriminala u Srbiji je vezano za drogu. Cinjenica je da imamo nisku stopu ubistava ali i uzasno nisku cijenu droga na ulicama govori da je sve odlicno organizovano, da su podijeljene teritorije medju krupnim igracima i da se drzava previse ne mjesa u to.

Link to comment
:isuse:Mahaće opet, samo što će u jednoj ruci biti baklja, a u drugoj pištolj koji je uzeo od starijeg brata. Ali zato ako se odobri i automatsko oružje, to bi bila prava stvar. Onda bi oštećeni građanin mogao da upadne u školu i istera pravdu brzinom od 700 metaka po minutu. To bi još efikasnije skresalo kriminal. Ako to ne pomogne, onda odobriti i nošenje eksploziva.
+ 1Ko da nismo dovoljno Teksas i bez oruzija...
Link to comment
:isuse:Mahaće opet, samo što će u jednoj ruci biti baklja, a u drugoj pištolj koji je uzeo od starijeg brata.
On i ovako sme da mase pistoljem, a da mu niko nista ne sme. Zasto onda ne omoguciti drugima pravo na adekvatnu samoodbranu ?
Ali zato ako se odobri i automatsko oružje, to bi bila prava stvar. Onda bi oštećeni građanin mogao da upadne u školu i istera pravdu brzinom od 700 metaka po minutu. To bi još efikasnije skresalo kriminal. Ako to ne pomogne, onda odobriti i nošenje eksploziva.
"Three terrorists who attempted to machine-gun the throng managed to kill only one victim before being shot down by handgun-carrying Israelis. Presented to the press the next day, the surviving terrorists complained that his group had not realized that Israeli civilians were armed. The terrorists had planned to machine-gun a succession of crowd spots, thinking that they would be able to escape before the police or army could arrive to deal with them."Similarly, a 1997 school shooting spree in Pearl, Miss., was stopped by an assistant principal, who retrieved a handgun from his car.
^_^ Edited by Verterdegete
Link to comment

Pa to mi reci, izraelski scenario! Ko zna bolje da hendluje problem terorizma od Izraela? Niko, eto ko.Takođe, istorija nas uči da na Divljem Zapadu nikad nije bilo huligana sa bakljom u autobusima. Zato što je običnom čoveku bilo omogućeno pravo na adekvatnu odbranu, jasno.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Litvanija ima 9 ubistava na 100 000 stanovnika. Srbija je ispod 2. Preko polovine kriminala u Srbiji je vezano za drogu. Cinjenica je da imamo nisku stopu ubistava ali i uzasno nisku cijenu droga na ulicama govori da je sve odlicno organizovano, da su podijeljene teritorije medju krupnim igracima i da se drzava previse ne mjesa u to.
[anduril]sto samo pokazuje da droge treba legalizovati[/anduril]
Link to comment
ali, opet, kakve to veze sa obicnim gradjanima? ako ce da se ubijaju medju sobom zbog teritorije za raspodelu narkotika, neka se ubijaju; ako ce da reketiraju nekog vlasnika splava, takodje krimosa, samo nehuliganskog, neka ga reketiraju; ako imaju veze sa pajkanima, onda su mnogo veci problem korumpirani pajkani kojima se jebe da li ce da se prodaju ovom ili onom. kakve to ima veze sa zivotom obicnih ljudi?jebote, kako se ovde pise, ispada da iz kuce ne treba izlaziti bez automatske puske u najmanju ruku
Ti ovo ozbiljno mislis? Pitas se kakve ima veze sa obicnim gradjanima sto se oko njega gangsteri medjusobno ubijaju. Sta ce ti onda drzava?
Link to comment
Moguće, ali barem ne podmećem sagovornicima FSB tamo gde ga nisu pominjali, ne etiketiram ih kao teoretičare zavere i ne podsmevam im se na temu misaonih procesa pre upotrebe tastature.Samim tim, ne vidim svrhu odgovaranja na tvoja pitanja. Možda kad budeš raspoložen za diskusiju a ne za podsmevanje i podmetanje.
Stvarno me mrzi tražiti sad konkretne postove, ali sećam se makar dva- jedan govori o ozbiljnom finansiranju, a drugi o ruskim bezbedonosnim službama koje su u vezi sa Dverima, Obrazom + navijačkim grupama. Evo lepo pitam, bez ikakvog podsmevanja : 1. imate li dokaze za te tvrdnje, ili je to samo mišljenje i pretpostavka forumaša ? 2. koji je konkretan interes ruske države za finansiranje takvih grupa ?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...