Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

... upravo je to i bila poenta. Oni su mi prisli kao Narodna Policija: ubedjeni da Gradjanina treba pretresti i utvrditi da nije Uljez. Zato sam ih isprva shvatio pogresno.
Šta je toj deci omamljujuće sem osećaja pripadnosti grupi većoj od ekipe iz parkića?
Link to comment

^ slazem se.Deca su pre svega deca - ima jedan predivan deo o tome u Knjizi Smeha i Zaborava, vise puta sam pominjao.Ne mozes od deteta ocekivati da razume gradjanske ideje i istinske potrebe drustva (sem Ratka Poceste, jbg). Decu najlakse instrumentalizuju pripadnici ekstremnih ideologija - jer tu se ne razmislja, tu je dovoljno samo verovati.

Edited by CowBoy
Link to comment
Ne kažem da je to dobro i da ih ne treba suzbijati, ali mislim da se već malo stvarno naduvava taj mit o fašizmu i navijačima. Pa u jednoj uređenoj i demokratskoj Kanadi hokejaški navijači su polupali pola Vankuvera. To postoji svuda u svetu.
Vidi, prvo - "tako je svuda u svetu" nije prihvatljiv argument.Osim toga, u Vankuveru se to desilo jednom, ovde koliko puta u poslednje 3 godine ? Dalje, svi (ili makar velika većina) koja je učestvovala u neredima u vankuveru je uhapšena i osuđena. Šta se desilo ovde ? Ništa, jebiga, to su naša deca, Kosovo nam otimaju a mi ovde procesuiramo nekakvu decu koja su se malo zaigrala.
Šta je toj deci omamljujuće sem osećaja pripadnosti grupi većoj od ekipe iz parkića?
pa ono što je Nautilus napisao - ideologija. Meni nije strašno to što bi klinci hteli da budu glavni u kraju, to je normalno u tim godinama. Meni je strašno to što oni to rade ne samo zbog toga, već zato što duboko veruju da istovremeno rade nešto za Pravu Stvar, da su spacioci srbstva i pravoslavlja u borbi protiv NATO soldateske i mašineriji zla koja bi dozvolila nekakvim bolesnicima da šetaju centrom grada.Navijači su postali gerilski pokret. To je strašno.
Link to comment

Ja stvarno ne znam da li je to neko vec pisao, nemam snage za pedesetak strana, ali ovde se stalno potenciraju gubitnicke grupe kao drustveni fenomen, psihologija nezaposlenih, itd.Ne vidim zasto niko nece da kaze, a svi znamo, da iza tzv. ideologije, zapravo bljutave smese pseudopravoslavlja, ksenofobije i ostalih fobija, stoji jedna strana obavestajna agencija, njen organizator za Srbiju, tzv. ambasador, i svake godine mocnija infrastruktura: ministar policije-ministar energetike-opran novac kroz tzv.investicije tipa Fabrika bakarnih cevi i Jugorosgas-gubernatori fudbalskih klubova(u Zvezdi Antic, u Partizanu Ruzic).Koja crna gnevna generacija, to je najobicnija placenicka vojska. Problem nisu ti placenici, vec nebriga drzave za finansiranje njihove kontrole. Prebacivanje vruceg krompira iz ruke u ruku funkcionercica u Paciotti cipelama moze nas kostati decenija pod ruskom cizmom. Srbija nema vise Jovu Popovica da stvari nazove pravim imenom, a drzavu, pa i drustvo, zastiti bez kompromisa.

Link to comment

Stvarno, neviđena smejurija. Ali neviđena. Strana obaveštajna agencija finansira naše navijače :Hail: O, majko mila, šta sve neću pročitati ovde. Kakve teorije zavere. U Birmingemu i Liverpulu postoje kvartovi gde policija nema nikakvu kontrolu, naiđe ponekad patrolira, ali tamo vlada ta subkultura navijačkih i huliganskih grupa. U Engleskoj, ej u Engleskoj, koja ima vekove demokratske tradicije i uređenog društva, u Engleskoj koja je imala akte ograničenja prava monarha u vreme kada su svuda u Evropi monarsi imali neograničenu vlast. A mi pričamo o SRBIJI, izmorenoj ratovima, sankcijama, bedom, nesposobnim političkim elitama.Nemaju Rusi pametnija posla nego da finansiraju naše klince iz kraja. Iz kog razloga ? Dobili su NIS, i sve što su hteli u vezi ekonomije. Sve veće političke stranke se zaklinju u saradnju s njima ( DS, SNS, DSS... ). Uopšte ne vidim razlog zašto bi trošili novac na nekakve periferne likove, u zemlji u kojoj su ostvarili i svoje ekonomske ciljeve i gde imaju odličnu saradnju sa svim većim političkim grupacijama. Aj mi molim te objasni, zašto bi trošili svoj novac na Alkatraz ???

Link to comment
Koja crna gnevna generacija, to je najobicnija placenicka vojska.
+1Skoro da je svejedno da li ih finansira i kontroliše mafija, neka partija, državna bezbednost, ili ruska čizma u sprezi sa njihovim domaćim podrepašima. Ili konzorcijum gore pobrojanih.
Link to comment
Stvarno, neviđena smejurija. Ali neviđena. Strana obaveštajna agencija finansira naše navijače :Hail: O, majko mila, šta sve neću pročitati ovde. Kakve teorije zavere. U Birmingemu i Liverpulu postoje kvartovi gde policija nema nikakvu kontrolu, naiđe ponekad patrolira, ali tamo vlada ta subkultura navijačkih i huliganskih grupa. U Engleskoj, ej u Engleskoj, koja ima vekove demokratske tradicije i uređenog društva, u Engleskoj koja je imala akte ograničenja prava monarha u vreme kada su svuda u Evropi monarsi imali neograničenu vlast. A mi pričamo o SRBIJI, izmorenoj ratovima, sankcijama, bedom, nesposobnim političkim elitama.Nemaju Rusi pametnija posla nego da finansiraju naše klince iz kraja. Iz kog razloga ? Dobili su NIS, i sve što su hteli u vezi ekonomije. Sve veće političke stranke se zaklinju u saradnju s njima ( DS, SNS, DSS... ). Uopšte ne vidim razlog zašto bi trošili novac na nekakve periferne likove, u zemlji u kojoj su ostvarili i svoje ekonomske ciljeve i gde imaju odličnu saradnju sa svim većim političkim grupacijama. Aj mi molim te objasni, zašto bi trošili svoj novac na Alkatraz ???
Prvo, to nisu nikakvi klinci iz kraja, to je ozbiljno organizovana i vodjena falanga.Drugo, Rusi nisu dobili ni promil onoga sto zele - ponajmanje u ekonomiji i vojnoj saradnji. Od politickih stranaka, punu kontrolu imaju samo nad DSS i SPS; a oni priznaju samo punu kontrolu. Za Alkatraz, 1389, Beli Andjeo i slicne i nije potreban novac; mafija se sama finansira; oni samo daju know how. Gubernatori u upravama klubova, mrvice sa stola NIS i FBC, simbolicna ulaganja, a moguca korist dugorocna.Trece, verovatno nisi bio jedan od onih koji su upali u Skupstinu 5.X - ja jesam. Bio sam zaprepascen dubinom i brzinom navijacke destrukcije, mada sam imao ozbiljan navijacki staz. Sumnjam da nas je bilo vise od 200 unutra, ali je to bila ona inicijalna kapisla koja je do tada miran protest definitivno pretvorila u revoluciju.Potcenjivanje znacaja aktivnosti ruskih sluzbi bezbednosti na prostoru drzave Srbije, mnogo je veci problem od njihovog trenutnog uticaja.
Link to comment
^ slazem se.Deca su pre svega deca - ima jedan predivan deo o tome u Knjizi Smeha i Zaborava, vise puta sam pominjao.Ne mozes od deteta ocekivati da razume gradjanske ideje i istinske potrebe drustva (sem Ratka Poceste, jbg). Decu najlakse instrumentalizuju pripadnici ekstremnih ideologija - jer tu se ne razmislja, tu je dovoljno samo verovati.
Rastko Pocesta je savrsen primer ove misli.
Link to comment
Prvo, to nisu nikakvi klinci iz kraja, to je ozbiljno organizovana i vodjena falanga.Drugo, Rusi nisu dobili ni promil onoga sto zele - ponajmanje u ekonomiji i vojnoj saradnji. Od politickih stranaka, punu kontrolu imaju samo nad DSS i SPS; a oni priznaju samo punu kontrolu. Za Alkatraz, 1389, Beli Andjeo i slicne i nije potreban novac; mafija se sama finansira; oni samo daju know how. Gubernatori u upravama klubova, mrvice sa stola NIS i FBC, simbolicna ulaganja, a moguca korist dugorocna.Trece, verovatno nisi bio jedan od onih koji su upali u Skupstinu 5.X - ja jesam. Bio sam zaprepascen dubinom i brzinom navijacke destrukcije, mada sam imao ozbiljan navijacki staz. Sumnjam da nas je bilo vise od 200 unutra, ali je to bila ona inicijalna kapisla koja je do tada miran protest definitivno pretvorila u revoluciju.Potcenjivanje znacaja aktivnosti ruskih sluzbi bezbednosti na prostoru drzave Srbije, mnogo je veci problem od njihovog trenutnog uticaja.
Meni to liči na teorije zavere, slične onima kako se ceo svet urotio protiv Srba.
Link to comment
Nisu, naravno, samo navijači problem, tu si i razni zverovi, naši i 1389... I umesto da se oni svi boje predstavnika građana(policije i sudova), mi se bojimo njih, jer smo svesni da nas niko neće zaštititi, dok oni imaju full zaštitu...
To je najstrasnije od svega. Obiju ti auto vise puta, jednom ti uzmu radio, sledeci put prvu pomoc, pa presvlake, tocis 500 dinara jer nije tolika steta kao sto je kad ti isisaju pun rezervoar. Zovnes pandure koji ti kazu da si dobro prosao jer ti nisu uzeli celi auto, kad bi se oni potresali oko svake presvlake ili bicikla nista ne bi stigli (kao da ovako stizu). Kad te klinac izgazi ili mu je prvi put pa ga ne treba kaznjavati ili je "vec od ranije poznat organima reda" i nista mu ne mogu ili mu je tesko jer su roditelji siromasni ili razvedeni, ili su mu roditelji prebogati i mocni ili je u nekoj grupi pa poznaje nekog ko je mocan. Previse je takvih koji sad sebi daju za pravo, a obican narod zna da od drzave ne moze dobiti zastitu ili posao nego samo racune, poreze i kazne.
Link to comment
Stvarno, neviđena smejurija. Ali neviđena. Strana obaveštajna agencija finansira naše navijače :Hail: O, majko mila, šta sve neću pročitati ovde. Kakve teorije zavere.
Teorija zavere je verovanje da su raznorazne Dveri, Obrazi, Naši i njihove navijačke vojske nešto što, eto, deluje samo od sebe i funkcioniše na osnovu sitnih donacija koje članstvo plaća iz svog džepa. Samo kampanja za Uroša i branilački timovi za ubice Brisa Tatona koštaju boga oca. Da ne pominjem koliko košta veoma jasno, precizno i organizovano delovanje gore pomenutih političkih pokreta. Te pare moraju od nekud da dođu, to jest, sponzori moraju postojati.Ništa lakše za državne strukture, nego da primene hiljadugodišnji princip "follow the money" i preseku dotok keša. Međutim, državne strukture to ne rade. Kao rezultat, pomenute organizacije su iz godine u godinu brojnije, organizovanije i uticajnije po društvo.Neki analitičari špekulišu kako ih zapravo finansiraju ovdašnji tajkuni željni političke moći, što je obična budalaština. Bilo koji ovdašnji tajkun koji bi pokušao tako nešto, proveo bi se kao Paroljub. Niko od njih nije tako moćan da država ne sme da ga opauči, oni su zapravo jedna od retkih grupa sa kojom čak i ovakva pseudodržava može da izađe na kraj.Iza ovih paravojski stoji neko ko je mnogo moćniji i opakiji od srpskih tajkuna. Neko ko je toliko jak, da ovdašnje službe bezbednosti ne smeju ili neće ni da pomisle da mu ometaju finansiranje aktivnosti u Srbiji. I to ti je to.
Link to comment
To je najstrasnije od svega. Obiju ti auto vise puta, jednom ti uzmu radio, sledeci put prvu pomoc, pa presvlake, tocis 500 dinara jer nije tolika steta kao sto je kad ti isisaju pun rezervoar. Zovnes pandure koji ti kazu da si dobro prosao jer ti nisu uzeli celi auto, kad bi se oni potresali oko svake presvlake ili bicikla nista ne bi stigli (kao da ovako stizu). Kad te klinac izgazi ili mu je prvi put pa ga ne treba kaznjavati ili je "vec od ranije poznat organima reda" i nista mu ne mogu ili mu je tesko jer su roditelji siromasni ili razvedeni, ili su mu roditelji prebogati i mocni ili je u nekoj grupi pa poznaje nekog ko je mocan. Previse je takvih koji sad sebi daju za pravo, a obican narod zna da od drzave ne moze dobiti zastitu ili posao nego samo racune, poreze i kazne.
Joj secam se 2002. cini mi se, jedno dete, klinac od mozda 12 godina mi je u igraonici ukrao novcanik sa 3000 dinara. Uhvatile ga kamere, pronasli ga i vratio novcanik al bez para. Kaze uplasio se jadan zlocina i samo bacio pred ulaz a kad ga je ponovo naso neko vec opeljesio. Elem, dodjose pajkani, odosmo u policijsku stanicu (na zapisnik il sta vec), malom dosli roditelji, malo ga prekoravali, malo ga tesili, ne zna dete jbg... U svakom slucaju roditelji su branili dete da nije on to, pajkani rekli da se postupak ne pokrece za ispod 8000 dinara i da mogu jedino privatno da ih tuzim. I tako ja ostadoh bez para. Sto je manji problem, veci mi je sto se i danas secam malog prevaranta, idotskih roditelja i tacno mogu da ga zamislim danas kako ispred skolice uci nove narastaje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...