Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

kapiram da ide ovde

Pretučen Teofil Pančić25. jul 2010. | 12:57 | Izvor: B92 Beograd -- Kolumnista nedeljnika „Vreme", Teofil Pančić, napadnut je i pretučen metalnom šipkom u Zemunu. Zadobio je kontuziju lobanje i povrede na desnoj ruci.Do napada je došlo oko 23 časa u gradskom autobusu u Zemunu, a kako je saopšteno, 2 muškarca su pred putnicima metalnom šipkom udarali Pančića po glavi i telu.Nakon izvesnog vremena, napadači su pobegli iz autobusa koji je stajao na stanici, a policija je obavila razgovor sa napadnutim novinarem i izvršila uviđaj.Pančić je prebačen u bolnicu, gde mu je konstatovana kontuzija lobanje i povrede na desnoj ruci, a kako je saopšteno, povrede nisu nisu opasne po život."Ovo je još jedan u nizu napada na novinare ,Vremena' - od otmice Dušana Reljića do podmetanja bombe u stan Dejana Anastasijevića - a dosadašnji počionici nikada nisu uhvaćeni i osuđeni", navodi se u saopštenju "Vremena".Redakcija „Vremena“ zahteva od nadležnih organa, policije i tužilaštva, da napadače na Pančića identifikuje, uhapsi i privede pravdi, ističe se u saopštenju.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Ne znam njegova pisanja u vremenu, tako da bi valjalo razluciti jesu li ovo pravi srBi ili unajmljena bagra nekog tajkuna/krimosa.
Ja mislim da je Miskovic unajmio. Poznato je da je on u ratu sa Vremenom, koje ga iz broja u broj napada.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ријалити патриотизамМарчелообјављено: 12/08/2010

Ријалити патриотизам Једно је помислити да таквој деци можда и нема помоћи, а друго је бити подстрекач њихове помахниталости и срамни профитер„Не вреди нам да поричемо. Изгубили смо. Једино чему сада тежим јесте да децу, чим малко одрасту, пошаљем преко.” То ми пре неки дан рече драги познаник, писац. А тамо преко, клинци су једнако медијски затровани: Ј. К. или Лејди Гага, иста је то лепота и просвећеност. Што ће рећи, цела планета је нађубрена савременим тиквама које мисле да су кондир, а то тиквице свих земаља копирају и на свакој тачки глобуса такве цурице, ако случајно и знају да изговоре компликовану реч као што је „либерално” а да не угану језик, на питање шта та реч значи кажу: „То је кад изгубиш невиност са 11 година, као ја”.Свака глобална појава, међутим, далеко више узурпира нас него неку уређену државу, јер смо мали и бедни – а понајвише зато што се код нас од таквог будалања прави покрет, друштво активиста које из дана у дан постаје све милитантније а ми (се правимо?) блесави и окрећемо главу. Е тако је дошло до тога да кокетирање са естетиком деведесетих – вирус против којег је требало пелцовати нову децу на сваки начин – лагано узме маха и измутира их у мамлазе какве можда ни тих година нисмо видели. Ту је апсолутно све што је потребно да се напокон потегне термин „покрет”: имају своју идеологију, своје музичке химне, своју „униформу”, своје узоре (криминалце), даноноћно раде на томе да прошире своје убеђење на друге, и на крају, гле чуда: почињу да организују терористичке нападе на институције које им идеолошки сметају, како нам ових дана, нажалост, сведочи Теофил Панчић.А држава својим млохавим реаговањем на све то само поткрепљује њихово убеђење да се „боре за ствар”. Погледајмо барем један од фактора који доприноси тој катастрофи: једно је напокон помислити да таквој деци можда и нема помоћи, а друго је бити подстрекач њихове помахниталости и срамни профитер, тобоже баш зато што смо изгубили и нема наде па, као, свако гледа своје дупе. Ту мислим баш на оне који се брину да ова нова герила уз песме креће у своје подухвате: на људе који их својом музиком подговарају да буду олош, јер у томе виде фину мамипару за себе.Да ствар буде трагичнија, чак ни то није свугде случај: понеки ти „музичари” и сами су искрено социјално ретардирани и заиста верују у ствари које подвикују – то је макар поштено. Али. Оног тренутка када неко, намерно или несвесно, постане друштвена опасност, виша инстанца треба да га некако ограничи. Међутим, баш ту, баш тад, јадна наша готово у свему заостала отаџбина бира да један једини пут буде либерална и каже: „Свако има право да јавно говори шта хоће, јер то је слобода, то је демократија!” И милина једна: сви су патриоте да им нема равних ни у Домановићевој „Данги”, али само на речима – кад се треба стварно бринути о „онима на којима свет остаје”, онда су сви више ради да им отму џепарац или да их користе као топовско месо за своја вечита заслуживања „Царства небеског”.Молим вас лепо, колико се јавних личности курва по „ријалити програмима” за паре и нимало их не дотиче погубан утицај тих емисија не само на младо него на целу нацију – где је ту тај вајни патриотизам? И какве се песме пласирају клинцима? Докле само пароле и позиви на некакве демонстрације и револуције? Што их неки врли Србин тим ентузијазмом на књигу не потера? Спомињао сам у једној колумни како су исто тако неки весели родољуби Ђуру Јакшића тукли јер је „угрозио нацију” својим писањем – само, зачудо, Ђуру данас спомињемо као часног Србина, а не те магарце.Зашто се држава не побрине да сва деца знају за ту причу, која је само једна у мору сличних? Да знају то, можда не би хитали да оборе Панчића него онога ко их је подбо на такав чин. Не, земља допушта да најгледанији програм буде препун менталних олупина које профитирају на националној глупости и још тиме постају идоли – и модел родољубља! Ако се држава под хитно не побрине да објасни клинцима шта је патриотизам, једино „сутра” које ће нам сванути јесте грађански рат, па ћете гледати ријалити са својих прозора.Марчелообјављено: 12/08/2010

Boldovao sam delove koji su mi najinteresantniji. Neki zato što dobro pogađaju suštinu (država koja se poziva na liberalizam samo kada joj to odgovara); a neki su malo pretenciozni, poput onog o upotrebi muzike u stvaranju ološa.

Link to comment
neki su malo pretenciozni, poput onog o upotrebi muzike u stvaranju ološa.
Нису претенциозни него је мало заобишао директну критику популарног албума који је недавно објавило еснафско удружење. И не замерам му што их није директно испрозивао. Edited by Hella
Link to comment
Нису претенциозни него је мало заобишао директну критику популарног албума који је недавно објавило еснафско удружење. И не замерам му што их није директно испрозивао.
uh. hvala na linku, nisam znao da je bs objavio ovaj provokativni album. onda to menja poentu marčelovog teksta, naravno.odurna ekipa. sećam se onog utiska nedelje sa koštunicom, kako su bili manji od makovog zrna, a u studiju mutavi predsednik.
Link to comment
uh. hvala na linku, nisam znao da je bs objavio ovaj provokativni album. onda to menja poentu marčelovog teksta, naravno.
Наравно. Довољно ти је да погледаш коментаре испод овог
и видиш како музички клуб паравојног генералштаба ДСС лепо одржава огањ и чека прилику за ново штанглирање/резбарење неког дрзника који барата с више од тридесет речи + зна да их склопи у сложенопроширенуреченицу а одазива се на Панчић, Марчело, итд. Edited by Hella
Link to comment
uh. hvala na linku, nisam znao da je bs objavio ovaj provokativni album. onda to menja poentu marčelovog teksta, naravno.odurna ekipa. sećam se onog utiska nedelje sa koštunicom, kako su bili manji od makovog zrna, a u studiju mutavi predsednik.
da pratis kdp znao bi da su disovali i ceduhttp://www.youtube.com/watch?v=Y6cs_pbDaGs
Link to comment
odurna ekipa. sećam se onog utiska nedelje sa koštunicom, kako su bili manji od makovog zrna, a u studiju mutavi predsednik.
Ah, šta ćeš, njihovo goveđe repovanje u to vreme je bilo usmereno na mafijaškog premijera, a tada je postojao još jedan predsednik, mutav od samog početka, čak mu je i Hag priznao da nema veze sa životom i da nikada nije imao.
Link to comment

novi album sindikata je odvratan koktel koji dobijes kad smesas ludake sa pravnog i ludake sa fdu ali bolje da ne otvaram tu temu ovde, da se neko ne uvredi. osim par jakih matrica, sve je gomila populistickog lozenja, agresije i razdrazivanja publike kao da su pitovi, a ne ljudi. jedini dobar momenat je pesma "svedok saradnik" ali upotreba sinana za matru o kriminalcima je, blago receno, neumesna i uvredljiva. ja cak tu vidim tragove onog kulrturfasizma o kome onomad onoliko prdesmo. nije losa ni ova stvar gde dissuju cedu, za one kojima to ne smeta, ali izvan same pesme primetna je jedna, gotovo erotska, opsednutost pomenutim. sve u svemu, patetika i agresija preko mere. rezultat je 1 govno ali mi je bar drago sto ce konacno da se repozicioniraju na mesto na kome treba da su.

Link to comment
Ah, šta ćeš, njihovo goveđe repovanje u to vreme je bilo usmereno na mafijaškog premijera, a tada je postojao još jedan predsednik, mutav od samog početka, čak mu je i Hag priznao da nema veze sa životom i da nikada nije imao.
nema premijera, znači brifing je kod caneta....ekipa za hitnu pomoć. sva sreća imaju ortaka da im sredi preko veze.
Link to comment
  • 3 weeks later...
zbog pokušaja da prikrije krivično delo uhapšena je i Snežana Nedeljković (18), nevenčana supruga Petrovića.
Hoce li mi neko objasniti na koju foru su osobe od 18 godina punoletne? Secam se sebe i svoje drustvo sa 18-20, pravi derani. Voleo bih da mi ukazete na druge primere, posto ja ne mogu da se setim nijedne osobe u mom okruzenju koja je sa 18 bila dovoljno zrela da donese iole ozbiljnu odluku.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...