Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Uuu, pa onda je stvar sasvim OK, neko na netu ko se potpisuje kao Kimi je anonimno napisao da je to jako loša kuća, treba ih sve zatući isuse.gif

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

stavio sam link ka komentaru koji mozda baca malo vise svetla o profilu dece koja, blagodareci svojoj bahatosti, nece vise krasiti ovoga sveta, a ti mi vec prisivas poziv na istrebljivanje porodica...

Link to comment

Ne znam za ovaj slucaj ali ja, recimo, jako zelim da jednog dana saznam ko mi je polupao stakla na kolima pre par dana, ili krajem prosle godine izgrebao celu desnu stranu. Da, sad ce neko napisati da to nije nista, zaigrala se deca, zivot ide dalje, kurac palac... ali nije tako, jebem mu mater. Tu su u pitanju stotine evra tesko zaradjenih od strane moje keve i jos teze s moje strane, i onda ti neki idioti sjebu sve u par sekundi na najpickastiji moguci nacin. Mislim da bih nekoga koga bih eventualno uhvatio u takvoj akciji mogao da tucem dok ga ne osakatim ili ne ubijem, 'ladno. Znam da je glupo reci ali je tako. Treba jebati olos ako si u mogucnosti jer od policije nema 'leba.Sto se tice kafana, tamo je uvek bilo ovakvih i slicnih situacija, i uvek ce biti, nazalost.

Link to comment
ja sam na strani zakona koji jasno propisuje da se ne mogu razbijati flase o glave ljudi i da ne smes da pucas u nenaoruzanog coveka.
ja takođe, no s druge strane u državi čiji se velik deo populacije, naročito mlađih godina, potpuno odmetnuo što od državne legislative, i još važnije, od zakona koje nazivamo ljudskim ili prirodnim, nekako ne mogu da se oduprem i da ne osetim razumevanje i opravdam ovakve postupke. možda sam zbog toga loš čovek, svakako znam da to nije pravi put i da može voditi samo ratu svih protiv sviju, i zakonu jačeg, no tako je. uvek mi na pamet padnu henrijeva predskazanja o tome da će doći trenutak kada će biti sve više ljudi kojima će pucati film posle svakodnevnog i dugogodišnjeg bahaćenja i nasilništva koje su trpeli, i koji će preuzimati pravdu u svoje ruke. svakako stvar zbog koje bi država™ i institucije™, kojima je u opisu posla da monopolišu silom i kontrolišu nasilje, trebalo da se zabrinu. Edited by Gonzo
Link to comment

Ovaj slučaj je ekstreman zato što su deca kažnjena na najekstremniji način; oduzimanjem života. Vrlo mi je zamislivo da se dogodilo sledeće:- osiono "ima nas više" napušavanje osoblja i vlasnika kafane, nakon što su upozoreni da moraju da plate račun;- "znate bre vi ko sam ja" nastup nadrkanog VBA čimbenika koji je ceo život stremio da radi u službi kako bi mogao da nosi prangiju i ponižava druge;- šta ti nama;- šta ti meni šta ja vama bum bum bum.

Link to comment

Jedna bagra udarila na drugu bagru. Ovo nije mnogo razlicito od puskaranja dilera oko droge, smao je razlog banalniji.Inace ne osecam neko zadovoljstvo ali ne osecam ni preterano zaljenje. A retko kad ne zalim smrt ljudi cak i ako su zlocinci u pitanju. Valjda zato sto su zlocini ovih ljudi (dete) uglavnom iz ciste osionosti. Vise imam razumevanja i za one koji rade iz cistog racuna i one poremecene.

Link to comment
ja sam na strani zakona koji jasno propisuje da se ne mogu razbijati flase o glave ljudi i da ne smes da pucas u nenaoruzanog coveka.
Mora da je jako loš trip biti na strani zakona u zemlji potpunog bezakonja i hajdučije.Mislim, možemo mi da tupimo do mile volje o smislu i besmislu oduzimanja života zbog neplaćenog računa ili čega već. Na kraju se sve svodi na isto - ili si žrtva ili si uzeo pravdu u svoje ruke. Ljudi i dalje većinom biraju da budu žrtve (pa tako više i ne primećujemo bezbrojne izveštaje o njihovom stradanju koje gotovo nikada ne dočeka pravdu pred sudom), ovaj je izabrao drugačije i to je to. Biće toga još, jer ljudima se ostavlja sve manje izbora i sa vrha im se sve otvorenije poručuje da su ludi ako se pouzdaju u sistem i zakon. Inače, kada te neko zabode flajkom može lako da dođe do stanja afekta tj. neuračunljivosti.
Link to comment

Evo još malo vesti o događaju...Znači™ dva puta su hteli da prodaju isti fazon... Fin svet...I ne, naravno da ne zaslužuju metak za ovo... Samo, ko čačka mečku, nikada ne zna na kakvu će mečku da naiđe...

Major ubio goste jer su ga zlostavljali i tukli flašom A. Ž. Adžić, N. Šević | 16. 12. 2010. - 00:02h | Foto: D. Milenković | Komentara: 0 BEOGRAD - Major u Vojsci Srbije Dražen Požar (39) uhapšen je zbog sumnje da je ubio Pavla Stanišića (23) i Zdravka Lučića (21), koji su odbili da plate račun u njegovom porodičnom motelu-restoranu “Sremska noć” u Ulici pukovnika Milentija Pavlovića u Batajnici. On je osumnjičen i da je ranio Nikolu Stanišića i Bogdana Dragića, a Požara su mladići povredili kada su ga u glavu udarili flašom. 100414_3_f.jpg?ver=1292444625 Gosti restorana „Sremska noć“, čiji je vlasnik major Dražen Požar, odranije su poznati policiji Kako “Blic” saznaje, Pavle i Nikola Stanišić, Lučić, Dragić, Ivan Krstivojević (23) i Đuro Burki (23) preksinoć su se kockali u jednoj kladionici u centru Batajnice. Kada je Pavle dobio novac, otišli su u kafanu “Balanja” i pili. Kada im je konobar doneo račun od 6.100 dinara, ustali su i bez reči izašli iz kafane, a ceh nisu platili. Nakon toga otišli su u “Sremsku noć”, gde su nastavili da piju. Jedan za drugim su izlazili iz lokala, a kada ih je Požar zaustavio i upitao ih ko će da plati račun, nasrnuli su na njega, vređali, maltretirali, a jedan ga je flašom udario po glavi. Požar je izvadio pištolj i krenuo za napadačima. Nikola Stanišić, Dragić, Burki i Krstivojević su utrčali u “mercedes”. Požar je pucao u pravcu mladića i meci su pogodili Pavla Stanišića i Lučića koji nisu uspeli da utrče u “mercedes”. Nekoliko metaka je pogodilo i automobil, pa je Nikola Stanišić izgubio kontrolu i automobil je sleteo u jarak. 100415_1016-batajnica-ubistvo-foto-d-milenkovic_hs.jpg?ver=1292444675 Ubijeni Pavle Stanišić (23) i njegova devojka Sandra Dakić, koja je kafanu napustila dva sata pre pucnjave Od zadobijenih povreda Pavle Stanišić je odmah preminuo, dok je Lučić umro ubrzo po prijemu u Urgentni centar. U pucnjavi su ranjeni i Nikola Stanišić, koji je imao prostrelnu ranu, i on se nalazi na Odeljenju intenzivne. Kako su za „Blic“ naveli u bolnici, njegovo stanje je promenljivo, ali da za sada nije u životnoj opasnosti. Dragić je posle ukazane pomoći na Odeljenju ortopedije pušten na kućno lečenje. Policija je privela Krstivojevića koji je lakše povređen kada je automobil sleteo u kanal, dok se Burki sam prijavio. Posle pucnjave Požar je pozvao policiju i ispričao šta je uradio i da radi u Vojsci Srbije. U pratnji pripadnika Interventne jedinice odmah je odvezen u Urgentni centar, gde mu je zbog povreda glave ukazana pomoć. I tokom jučerašnjeg dana bio je na pregledu kod lekara, a policija je trebalo da ga sasluša sinoć i najverovatnije će mu biti određeno policijsko zadržavanje do 48 sati zbog sumnje da je počinio teško ubistvo. Kafana “Sremska noć” juče je bila zatvorena. Zaposleni su na ulazu istakli tablu sa natpisom „popis“ i odbijali svaku komunikaciju s novinarima. Motel-restoran nema video nadzor, a kafana nije poznata po incidentima. - Probudile su me policijske sirene i galama. Ispred kuće sam video čoveka kako se hvata za glavu i policiju koja ga privodi. Tu su česte saobraćajne nesreće, ali nikada nije bilo tuča - rekao je jedan komšija. Sandra Dakić (22), koja sa Pavlom ima jednoipogodišnjeg sina Nemanju, bila je u šoku. - Do deset sati sam bila u kladionici sa Pavlom i njegovim drugarima. Povela sam i našu bebu jer nisam htela da je ostavim samu. Pavle je bio pripit, ali je znao šta radi. Molila sam ga da krenemo kući, ali me je odbio. Seo je u automobil sa drugovima i otišli su u kafanu, ne znam koju. Pre nego što je otišao rekao mi je da ide da popije još jedno pivo, da ništa ne brinem i da idem kući - priča za “Blic” Sandra Dakić i dodaje da je celu noć zvala Pavla. Ona kaže i da je Pavle imao novac. - U tu kafanu nije išao nikada ranije niti je gazdu poznavao - kaže Sandra i dodaje da je čula da ispred lokala nije bilo tuče, već da su Pavle i drugovima automobilom upali u kanal, i da su se vratili da traže pomoć kada je gazda pucao u njih. I komšije porodice Dakić kažu da je Pavle bio “jako nezgodan dečko”, da je tukao i maltretirao devojku i njenu babu i dedu koji žive u istom dvorištu, ali u drugoj kući. Oni napominju da ni Pavle ni Sandra nisu radili, da su im novac davali baba i deda. - Dešavalo se da noću dođe pijan i vadi nož. On i Sandra su se često svađali, mirili, a dolazila je i policija. Pavlov otac je umro još dok je on bio mali, a majka se preudala, pa je on živeo sa stricem. Kada je upoznao Sandru, prešao je kod nje - kažu komšije. Sandrina baba Joka Dakić kaže da oni nisu bili za to da ga prime u kuću.- Sandra ga je mnogo volela i dopustili smo joj da ga dovede. Nisu se najbolje slagali, ali su nekako gurali. Kada se rodio Nemanja, bili smo srećni i nadali smo se da će se uozbiljiti - kaže Joka.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...