Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

nastavak
Požar je saslušan nakon što mu je ukazana lekarska pomoć jer mu je oko bilo poluzatvoreno a na glavi je imao nekoliko hematoma, a te povrede je zadobio kada je pokušao mladiće da spreči da bez plaćanja računa izađu iz restorana.
100857_1015-batajnica_hs.jpg?ver=1292534115
Link to comment
Brutalno pretukli profesorku!Dva mladića sačekala profesorku geografije XII beogradske gimnazije na mračnom parkingu škole, izbušili joj gume na automobilu, a potom ju je jedan od njih brutalno pretukao. U pomoć joj je pritekao domar, kog je jedan od napadača oborio na zemlju i pobegao1Profesorku geografije XII beogradske gimnazije Vilmu Grebenarević sinoć oko 19.30 sačekala su dva mladića na neosvetljenom delu parkinga škole, izbušili joj gume, a potom ju je jedan od njih brutalno pretukao. Vilmi je u pomoć pritekao domar škole Rodoljub Simić, kog je napadač prvo oborio na zemlju, a zatim pobegao.Kako saznajemo, dva mladića, koji su najverovatnije učenici pedesetjednogodišnje profesorke, prvo su izbušili gume na njenom "jugu", a potom su je sačekali na parkingu škole dok se ne završe časovi u popodnevnoj smeni.Šutirao ju je sklupčanu na zemljiKako je parking nešto slabije osvetljen, oni su se neko vreme sakrivali u mraku i čekali da se učenici i profesori raziđu. Kada je Vilma došla do automobila, videla je da joj je izbušena guma i tada joj je jedan od mladića prišao s leđa i počeo da je udara.Njegov saučesnik je stajao nedaleko od njih i čuvao je stražu, dok ju je ovaj besomučno tukao. Pesnicama je udarao nesrećnu ženu, a od siline udaraca profesorka je pala na zemlju. Izbezumljenom napadaču ni to nije bilo dovoljno, pa je nastavio da je šutira dok je bila na zemlji.U trenutku kada je pala, Vilma se sklupčala i, kako nikako nije uspevala da se odbrani i pobegne od nasilnika, počela je da zapomaže i zove u pomoć.Domar škole Rodoljub Simić bio je u radionici kada je čuo zapomaganje i vrisku sa parkinga.Kako nam je ispričao, prvo je pomislio da se deca jure, ali kako se zapomaganje sve jače čulo, izašao je da vidi šta se dešava.Napao i domara- Video sam profesorku Grebenarević kako leži na zemlji sklupčana i pored nje momka kako je udara i šutira. Nešto dalje, u mraku, stajao je drugi mladić koji je čuvao stražu. Pokušavala je da se odbrani, ali nikako nije uspevala. Viknuo sam i potrčao ka mladićima - priča ogorčeni Simić, i dodaje da je mladić koji je čuvao stražu pobegao kada ga je video.2- Kada sam stigao do njih, nasilnik se zaleteo na mene i oborio me. Nije stigao ponovo da pokuša da me udari, već je odmah pobegao preko parkinga - priča Simić.Domar nije povređen u ovom napadu i odmah je pozvao policiju i Hitnu pomoć.
Nije ovo gnevna već izgubljena generacija.
Link to comment
Ej, ali u gimnaziji. Ne bi me toliko iznendailo da je u pitanju kozarska ili drvna, ali ovo...
ma da, u gimnazije idu samo fina deca, sa pedigreom. dok u srednje strucne skole idu sve sami divljaci.
Link to comment
ma da, u gimnazije idu samo fina deca, sa pedigreom. dok u srednje strucne skole idu sve sami divljaci.
Reako sam samo da me ovo vise iznenadjuje nego da se dogadjaj desio u nekoj skoli koja tradicionalno spada u problematicne. Ne vidim potrebu za ucitavanjem i polemikom sa imaginarnim tvrdnjama.
Link to comment
Reako sam samo da me ovo vise iznenadjuje nego da se dogadjaj desio u nekoj skoli koja tradicionalno spada u problematicne. Ne vidim potrebu za ucitavanjem i polemikom sa imaginarnim tvrdnjama.
Problem je u predrasudi da postoje "problematicne" skole. Meni se cini da direktori i zaposleni u gimnazijama preuvelicavaju renome svojih skola kako bi ostale na glasu. A istina je da i tamo ima maltretiranja profesora, ucenickog nasilja, da ne govorim o narkoticima.
Link to comment

Koji slučajevi? Prebijanje profesora? Poslednji kog se sećam je onaj iz Sremske Mitrovice. Ne znam šta kaže statistika, ali svakako da se češće dešava da profesor bude pretučen u srednjoj stručnoj školi nego u gimnaziji. Možda, samo možda, je to zato što u Beogradu SSŠ ima više od 70, a gimnazija ima ravno 15.Ako te dobro razumem, sugerišeš da u drvnoj i kožarskoj ima primetno više nasilja nad profesorima, nego u nekim drugim školama (gimnazijama)? Kako onda nismo skoro čuli da je u drvnoj školi neki profesor dobio batine, ako si u pravu?

Link to comment
Ako te dobro razumem, sugerišeš da u drvnoj i kožarskoj ima primetno više nasilja nad profesorima, nego u nekim drugim školama (gimnazijama)? Kako onda nismo skoro čuli da je u drvnoj školi neki profesor dobio batine, ako si u pravu?
Veoma je teško poverovati da se vukovci ređe lemaju?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...