Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Ovo boldovano mi je mnogo gore od bilo kakvih ludaka sto se vuku iz devedesetih. Dakle, tv kuca namerno pravi ovaj scenario. Dokle god se pravi hrana za njih bice i poremecenih mozgova.
Ovoj je vise za KDP. Od fake reality show'a, do zene koja zbog zaloszi nece da peva ali ucestvuje u zabavnim emisijama i blesavi se sa pistoljem.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Gnevna generacija??sta su klinci , kao , gnevna generacija ??ono, kljukali ih mocnim rendzerima, teletabisima, pa su se napatili, u pizdu materinu ...tako napaceni moraju da bodu nozevima i prebijaju stanglama?? Kao, shatro, " bili im uzori momci sa asfalta" pa odlepili .....yebote, kakve sve nebuloze se nece izvuci iz malog dzepica , ne bi li se opravdalo divljanje i nevaspitanje "gnevne , moj kurac , generacije"....ja sam bre, gnevna generacija.......kada sam trebao da najjace radim , napredujem na poslu, zaradjujem i stvaram za porodicu, redom me zakacile yebene sankcije, pa mobilizacija, pa superinflacija, pa demonstracije, bombardovanje ( opet mobilizacija ) , da bi posle svega , ostao bez posla kao "tehnoloski visak" zbog "globalne ekonomske krize"...kada se javim na bilo koji oglas ili konkurs , kazu mi " politika kuce ( izraz od kojeg mi se prisere ) , je da primamo mlade , lepe , sisate i guzate ako su zene, a bar metroseksualce ako su muskarci....."moju generaciju niko ne pita , kako je uspela da ostari za ovih 25 yebenih godina slobe i postpetooktobarskih malih sloba......a sada, ko te yebe...omatorio si, trebaju nam "mladi , perspektivni, timski igraci, blablablabla"...i sada su klinci "gnevna generacija" , jer su , sta??......gledali tv dnevnik. neprimeren njihovim godinama??.....ma keve ti...gluposti ,"gnevna generacija"........izvinjavam se na provali "gneva" na forumu...narocito gnevnoj generaciji...

Link to comment
Izvini, malo si star za gnevnu generaciju, mi ipak trazimo mladje.
znam..."politika firme".. evilsmile.gif ne nosis frulica pantalone, ne furas "DAX" u kosi, i nemas "fashion" okvire za naocare.. :smoris: ..nisi team player...... :smoris:
Link to comment

Jbg ne znam u kojoj si branshi, mozda to kako se oblacis i ima veze ali sustina je da ima previse ponude i premalo traznje. Nadji vezu, zovi ortake koji su se zaposlili, njuskaj, trci, dosadjuj, upalice jednom majku mu. Never give up!

Link to comment
Jbg ne znam u kojoj si branshi, mozda to kako se oblacis i ima veze ali sustina je da ima previse ponude i premalo traznje. Nadji vezu, zovi ortake koji su se zaposlili...
Ima ih dosta koji će pre u Njujorku da nađu ortake koji su se zaposlili i mogu da im pomognu nego u Beogradu.
Link to comment
Gnevna generacija??jer su , sta??......gledali tv dnevnik. neprimeren njihovim godinama??.....ma keve ti...gluposti ,"gnevna generacija"........izvinjavam se na provali "gneva" na forumu...narocito gnevnoj generaciji...
videh trebješanina neki dan kako kaže da maloletnik u tom svom osamnaestogodišnjem periodu vidi 8000 ubistava na TV. nabrajao je i broj silovanja, oružanih pljački, mučenja, šamaranja..... šta li. i reče da to stvara svest da to sve nije strašno, neprihvatljivo.... možda i to ima veze.nego, ministarka pravde je potpisala protokol sa gradonačelnikom kragujevca da osobe sa manjim kaznama tu kaznu odsluže u komunalnim službama. jedan od uslova je i da je kažnjenik saglasan. jel' to mora tako? separatni protokol sa svakom opštinom i svakim kažnjenikom? ne može kao obaveza pre svega za "početnike" ispod 21?napisao sam već da je bolje poslati klinca od 19 da čisti deponije na bukulji nego u valjevski kazamat.
Link to comment
  • 3 months later...

aj par priča, pa koga ne mrzi da čita, kad sam već krenuo da pišem...na tajlandu sam upoznao momka koji je imao jedan odličan hobi. uveče je krstario gradom na skuteru i gledao tuče ispred diskotekaon je prosečan student koji nema keša za izlazak, ali je zbog hobija svaki vikend u gradu. kaže da što više ima ljudi u tuči to je ona bolja za gledati, nikada ne snima tuče da ne bi kojim slučajem to morao da pokazuje na sudu i svedoči protiv nekog, najgore je kada gleda kako više njih mlate jednog, ali je nekoliko puta i taj jedan bio dovoljno jak da polomi grupu koja ga je napadala. opisao mi je to kao "i watch teenagers fight" i da je najlakše uhvatiti tuču ispred klubova gde izlaze ljudi koji su tek nedavno prešli zakonsku granicu da im se služi alkohol.u turskoj sam bio na seminaru gde je svaka žurka bila zatvorena za lokalce. kad sam pitao čemu to rekoše mi da ne mogu da rizikuju incidente jer ima dosta klinaca koji imaju "ludu krv". crazy blood je izraz baš za napaljene klince koji samo gledaju kako da se pošibaju--------------------------ne znam tačno šta je zajedničko za tursku, tajland i srbiju. verovatno nešto u vezi sa siromaštvom i civilizacijskim razvojem. ono sto sam zeleo reci je da to nije karakteristicno samo za srbiju i da mislim da nema veze sa 90'su ns-u je postojalo jedno mesto kod futoške pijace gde su izlazili srednjoškolci i šibali su se više puta bukvalno svako veče. u pitanju su tri vezana lokala gde su puštali narodnjake i loš tehno. znao sam neke koji su tamo izlazili i onda sam baš pokušavao da saznam šta se tamo dešava. ti klinci su bukvalno imali svoju scenu. svi su se znali i šibali između sebe, najviše su jebali najjači, a u dobro organizovane ekipe nisi smeo dirati (to su možda par puta poremetile eksukrzije vršnjaka iz kaća koji su čuli da tu ima dobrog fajta) i imali su gotovo hijerarhiju.to je trajalo jedno 2 godine i onda je grad zatvorio te klubove jer su svi izlazili na površinu koja je predviđena za šetalište, pa se cela scena pomerila raskrsnicu niže, ali je taj klub srećom brzo propao.sada nema takvih mesta i nema fajtova jer svi klubovi imaju dobro regulisano obezbeđenje. samo se čeka da se otvori neki jadni lokal i sve će krenuti iz početka. na tim mestima su mi dva drugara dobili batine, jedan od njih je bio u komučovek je bio kod devojke, pogledali su film, izašao na stanicu kod parka i čekao bus. pored stanice se zaustavio bmw i iz njega su istrčala 4 klinac od 20 godina i krenuli su da ga bez ikakvog razloga tuku. i to sa palicama i bokserima na pesnicama. trajalo je par minuta i momci su se baš opustili u tom iživljavanju. ovaj im je jedno 10 puta rekao da su ga zamenili sa nekim i da im nije ništa uradio, jedan mu je najnormalnijim tonom odgovorio sa "ma znamo to". kada im je bilo dosta seli su u kola i otišli. lika je pokupila hitna pomoć par minuta kasnije. u čekaonici urgentnog je upoznao još troje ljudi sa pričama indentičnim njegovom. oporavak je trajao 10 meseci-----------------------------------rekao bi da se tu sve svodi na dve stvari: nalaze se u okolini koja ceni takve stvari i na osnovu njih formira svoju hijerarhiju i naravno dobar je osećaj istući nekoga. i za takvo ponašanje još nisu dobili kaznu ili su one bile male

Edited by Hustler
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ubijen mladić u centru Novog SadaVraćao sam se iz izlaska tuda. Pretpostavljam jedno pet minuta posle pucnjave, panduri su stigli kada sam prošao. Nisam baš shvatio da je bilo oružja, mislio sam da su mu razbili nos ili nešto, a da pijani drugar drami, vičući da će mu ovaj umreti na rukama. Dosta krvi je bilo, ali šta ja znam koliko krvi je puno a koliko malo. Napadače nisam video, već su otišli, samo ovu dvojicu ustreljenih, njihovu fajtersku ekipu sa par curica i nekoliko prolaznika koji su gledali sa strane.Kao i ostali prolaznici, trudio sam se da budem nevidljiv. Na trenutak pomisliš da bi mogao da pomogneš, ali onda shvatiš da ne znaš kako, i da se plašiš tih ljudi oko njega. Kada su panduri stigli i jedan krenuo da trči u mom pravcu nije mi bilo svejedno. Protrčao je pored mene i stao, shvatio je da su odavno otišli. Delovao je profesionalno, šta znam, trudio se.Popio sam nešto piva to veče pa nisam bio skroz strejt, u ostatku šetnje do kuće po glavi mi se vrtela mantra "samo nek se trebe". Možda bih imao više saosećanja da sam znao da je toliko ozbiljno, nemam pojma.
Link to comment

Generacija možda nije gnevna ali je izrazito predatorski nastrojena i ne preza ni od čega.Mislim, došli smo dotle da grupa dvadesetogodišnjaka brižljivo i temeljno sprovodi plan kidnapovanja 18-godišnjeg sina iz bogatije porodice. Tipuje ga ortak iz kraja koji mu je dolazio na gajbu u goste, a grupu organizuje ex pandur koji je trenutno student policijske akademije i ujedno sin jednog od profesora sa iste. Žrtvu mame preko Fejsbuka, sve uz pomoć koleginica iz ekipe.Link 1Link 2

Link to comment
čovek je bio kod devojke, pogledali su film, izašao na stanicu kod parka i čekao bus. pored stanice se zaustavio bmw i iz njega su istrčala 4 klinac od 20 godina i krenuli su da ga bez ikakvog razloga tuku. i to sa palicama i bokserima na pesnicama. trajalo je par minuta i momci su se baš opustili u tom iživljavanju. ovaj im je jedno 10 puta rekao da su ga zamenili sa nekim i da im nije ništa uradio, jedan mu je najnormalnijim tonom odgovorio sa "ma znamo to".
Pre jedno 8-9 godina desilo se mojim drugarima iz osnovne da im na sred Bulevara u BGu - tacnije, na sred trotoara - mecka prepreci put. Iz nje su izasla dva nabildovana lika i rekla im "momci, da vidimo koliko ste jaki" i krenuli da ih sibaju. Jedan od drugara (bilo ih je dva) je uspeo da pobegne i kako je to bilo u onom postpetooktobarskom jeku ulicnih patrola (kada si imao pandura na svakom cosku koji te je svako malo kontrolisao za nesto) brzo je nabasao na policajca koji je onda zvao pojacanje i ovog drugog druga su uspeli da izvuku a siledzije su uhapsili.
Link to comment
Generacija možda nije gnevna ali je izrazito predatorski nastrojena i ne preza ni od čega.Mislim, došli smo dotle da grupa dvadesetogodišnjaka brižljivo i temeljno sprovodi plan kidnapovanja 18-godišnjeg sina iz bogatije porodice. Tipuje ga ortak iz kraja koji mu je dolazio na gajbu u goste, a grupu organizuje ex pandur koji je trenutno student policijske akademije i ujedno sin jednog od profesora sa iste. Žrtvu mame preko Fejsbuka, sve uz pomoć koleginica iz ekipe.Link 1Link 2
mene je potpuno prestravila ova priča kad sam je video.ej, oni su svi rodjeni 1990, 91.godine...jezivo...pre svega zbog toga što ovo nije zločin iz nehata, pod dejstvom alkohola, ili nečeg drugog, već brižljivo planirana stvar.Generalno, iako sam duplo stariji od njih, frka mi je od te generacije, jer bez ustezanja pribegava nasilju...na ulici, u saobraćaju, u izlasku, na stadionu. treba ih se kloniti maksimalno.Oni su toliko sjebani da je to strašno. ne slažem se da smo mi više sjebani od njih...oni ne znaju za lepo. Rasli su u zemlji gde je nasilje normalna stvar, šta više, odgovor za sve, i to legitiman. Oni ne znaju za bolje, lepše, drugačije i besni su jer im svi pričaju o tome. Tek ćemo da najebemo od devedesetih, pa i ovih prvih deset godina posle Slobe. Edited by Smilair
Link to comment

Možda će ovo neko protumačiti kao da branim kidnapere, ali se zapravo radi o nečemu što sam slušajući izveštaje i čitajući o celom događaju primetio. Na osnovu svega što je u medijima objavljeno ovi kidnaperi su vrlo atipični. Prvo, nepoznati su policiji i nemaju predistoriju u kriminalu. Drugo nisu pribegavali nikakvom nasilju i nisu maltreirali dečka koji je otet. Čak sam negde pročitao da je svakodnevno neko od njih provodio sa njim vreme u prostoriji u kojoj su ga držali. Ovo mi potpuno odudara od uobičajnog folklora u Srbiji koji se u velikom broju slučajeva svodi na nasilje, a često i na čisto fizičko ili psihičko iživljavanje.Iz svega toga, dolazim do zaključka, mada ostavljam prostor da nemam potpune informacije ili da grešim, da se ovde radi o običnoj deci koja su pod uticajem okruženja i društva odlučila da učine krivično delo zbog koga su na kraju sebi sjebala živote, bar an doređeno vreme. sva sreća pa bar tom dečku koji nije ni kriv ni dužan nisu sjebali život u većoj meri.

Link to comment
Možda će ovo neko protumačiti kao da branim kidnapere, ali se zapravo radi o nečemu što sam slušajući izveštaje i čitajući o celom događaju primetio. Na osnovu svega što je u medijima objavljeno ovi kidnaperi su vrlo atipični. Prvo, nepoznati su policiji i nemaju predistoriju u kriminalu. Drugo nisu pribegavali nikakvom nasilju i nisu maltreirali dečka koji je otet. Čak sam negde pročitao da je svakodnevno neko od njih provodio sa njim vreme u prostoriji u kojoj su ga držali. Ovo mi potpuno odudara od uobičajnog folklora u Srbiji koji se u velikom broju slučajeva svodi na nasilje, a često i na čisto fizičko ili psihičko iživljavanje.Iz svega toga, dolazim do zaključka, mada ostavljam prostor da nemam potpune informacije ili da grešim, da se ovde radi o običnoj deci koja su pod uticajem okruženja i društva odlučila da učine krivično delo zbog koga su na kraju sebi sjebala živote, bar an doređeno vreme. sva sreća pa bar tom dečku koji nije ni kriv ni dužan nisu sjebali život u većoj meri.
ti mladi ljudi su samo reagovali na krsenja medjunarodnog prava
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...