Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

zanima me da li je bilo slicnih istrazivanja 80tih godina da bi me demantovala ili potvrdila u misljenju da 'nekada tako nije bilo'.
bilo, bilo i tada takvih istrazivanja :lol: i onda se pisalo sa zabrinutoscu kako omladina misli samo na odecu, muziku, alkohol a bogme ima i droga ali je uvek bila utesna konstatacija kako su mladi, uprkos svim tim devijacijama i dekadencijama, verni nasem samoupravnom socijalistickom drustvu i bratstvu i jedinstvu :lol:
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

bilo, bilo i tada takvih istrazivanja :lol: i onda se pisalo sa zabrinutoscu kako omladina misli samo na odecu, muziku, alkohol a bogme ima i droga ali je uvek bila utesna konstatacija kako su mladi, uprkos svim tim devijacijama i dekadencijama, verni nasem samoupravnom socijalistickom drustvu i bratstvu i jedinstvu evopskom putu i evropskim vrednostima:lol:
Link to comment
pa da. proslost i buducnost. blago svima sa ovakvom omladinom :lol:
Joj pa jel nije i onaj neki anticki filozof proricao skori kraj sveta jer su mladi razuzdani i ne postuju starije :D
Link to comment

ali pustimo na stranu socijalizam i samoupravne vrednosti. da li su i tada decaci mislili da je ok tuci devojke? ovo, sadasnje, istrazivanje je sprovedeno medju mladima, a ne brkatim penzionisanim radnicima iz bezbednosnih i vojnih struktura.

Link to comment
ali pustimo na stranu socijalizam i samoupravne vrednosti. da li su i tada decaci mislili da je ok tuci devojke? ovo, sadasnje, istrazivanje je sprovedeno medju mladima, a ne brkatim penzionisanim radnicima iz bezbednosnih i vojnih struktura.
pa znas kako, da bi se dobili odredjeni odgovori potrebno je postaviti i odgovarajuca pitanja :lol: u istrazivanjima iz poznog soc. perioda (znaci period od oko 1975 - 1985) nisu se postavljala ta pitanja plus fenomen falsifikovanja rezultata zbog propagandnih svrha. e sad, cinjenica da su "omladinci" iz poznog soc. perioda sirom nekadasnje sfrj sa toliko entuzijazma uleteli u krvoliptanje pocetkom 90-ih sa sve silovanjima, mucenjima i ubijanjima na neki nacin idnirektno kazuje kakav im je bio stav kao omladincima sto se tice mlacenja devojaka <_<
Link to comment
pa znas kako, da bi se dobili odredjeni odgovori potrebno je postaviti i odgovarajuca pitanja :lol: u istrazivanjima iz poznog soc. perioda (znaci period od oko 1975 - 1985) nisu se postavljala ta pitanja plus fenomen falsifikovanja rezultata zbog propagandnih svrha. e sad, cinjenica da su "omladinci" iz poznog soc. perioda sirom nekadasnje sfrj sa toliko entuzijazma uleteli u krvoliptanje pocetkom 90-ih sa sve silovanjima, mucenjima i ubijanjima na neki nacin idnirektno kazuje kakav im je bio stav kao omladincima sto se tice mlacenja devojaka <_<
:lol: skroz dobra primedba. Samo da ilustrujem primerom. U udžbeniku koji se i dalje koristi na Fakultetu političkih nauka, Nikola Rot, Osnovi socijalne psihologije, navodi se istrazivanje koje su sproveli Rot i Havelka, o vrednostima naše(!) omladine. Ispitivali su odnos prema nacionalizmu i mondijalizmu.Rezultati su sledeći, navodim ih po učestalosti:1. Podjednako vrednovanje mondijalizma i pripadnosti sopstvenom narodu. 2. Više naglašen mondijalizam od pripadnosti sopstvenom narodu.3. Više naglašena pripadnost sopstvenom narodu od mondijalizma.4. Isključiva vezanost za mondijalizam.5. Isključiva vezanost za sopstvenu naciju. I onda je ta omladina zbog koje narod nije morao da brine za sopstvenu budućnost, napunila tridesetu ili koliko već, i tako nacionalno nesvesna uzela učešće u nimalo nacionalno motivisanom ratu sa početka 90ih.
Link to comment

evo ja se secam perioda iz kasnih sedamdesetih kad je bilo sasvim uobicajeno da devojka, kad odbije poziv za ples, dobije samarcinu usred diskoteke.narocito nam se to redovno desavalo po raznim morskim diskotekama, od crne gore do zadra ravnomerno.

Link to comment
evo ja se secam perioda iz kasnih sedamdesetih kad je bilo sasvim uobicajeno da devojka, kad odbije poziv za ples, dobije samarcinu usred diskoteke.narocito nam se to redovno desavalo po raznim morskim diskotekama, od crne gore do zadra ravnomerno.
To, plus povremena silovanja uglavnom po crnogorskom primorju koja se skoro nikad nisu prijavljivala policiji.
Link to comment
Ne treba ti sva omladina za rat. Dovoljno ti je 10-20%
ma jasno je to. nego samo navodim kako se u tzv, zlatno vreme kada se i vrli predsednik uzdao u omladinu, znalo sta se na testu mora reci. obrazac je isti - kada odgovaras na pitanja, gledaj da ne odudaras previse.
Link to comment
ma jasno je to. nego samo navodim kako se u tzv, zlatno vreme kada se i vrli predsednik uzdao u omladinu, znalo sta se na testu mora reci. obrazac je isti - kada odgovaras na pitanja, gledaj da ne odudaras previse.
Da, u takvom drustvu da.
Link to comment
  • 4 weeks later...
6359_zabzena-danijela-03-foto-m-ivanovic_f.jpg?ver=1264024187
Pevačica pretila pištoljem u emisiji „Menjam ženu”Učesnica rialiti serijala „Menjam ženu” Danijela Stanojević (37) iz Predejana kod Leskovca mogla bi da bude osuđena na novčanu kaznu od 25.000 dinara ili na 30 dana zatvora zbog pretnji pištoljem, izrečenim u ovoj gledanoj emisiji koja se emituje na “Pinku”. Leskovačka policija je, naime, posle emitovanja te emisije 10. januara ove godine protiv Danijele podnela prekršajnu prijavu za remećenje javnog reda i mira i oduzela joj vazdušni pištolj za koji ima urednu dozvolu. Danijela kaže da se šalila i da nema novca za kaznu Danijela se na meti Policijske uprave u Leskovcu našla zato što je u video poruci Maji iz Niša, sa kojom je menjala muža, sa pištoljem u ruci poručila da će je ubiti ako joj ne bude čuvala pse ljubimce - čivavu Meg i pekinezera Deni.- Ni pod tačkom razno da ih ne izbacuješ napolje. Ako to budeš uradila, ubiću te, zgaziću te, bez obzira na to koliko imaš godina - izgovorila je u emisiji Danijela, inače, pevačica po zanimanju.Ova samohrana majka ne brine toliko zbog oduzetog pištolja koliko zbog prekršajne prijave.- Sve što sam uradila i rekla u tom šouu je rađeno po scenariju, a ja sam morala da se pridržavam njihovih uputstava. Pa to je samo zabava. Sve je to bila šala jer je u istoj emisiji Maja meni pretila puškom na čijoj cevi je zadenula cvet. Ako me sudija osudi, idem u zatvor jer nemam para da platim kaznu - očajna je Danijela, koja je od učešća i emisiji dobila samo pet hiljada dinara, odnosno 4.200 po odbijanju PDV-a.Šala je, izgleda, bio i izmišljeni Danijelin muž, koga je samo za ovu priliku glumio njen komšija i nekadašnji razredni starešina Ljupčo Jankov, profesor u penziji i strastveni lovac, kome je posle emisije policija takođe oduzela lovački karabin i pušku.Danijela se prijavila za rialiti šou kako bi zaradila neki dinar jer je zbog nekoliko tragedija u familiji pre godinu dana prestala da peva, pa se snalazi da olakša život ćerki sa kojom živi od socijalne pomoći.U produkcijskoj kući “Emotion” odgovorno tvrde da oni nikoga ni na šta ne nagovaraju, već da snimaju realne situacije.- “Menjam ženu” je poput ostalih TV formata iz naše produkcije, rialiti šou, što znači da oslikava realne situacije, karaktere i okolnosti. Učesnici emisije od 10. januara, nevenčani bračni par, u svom domaćinstvu imali su oružje koje je produkcija snimila i prikazala. Između ostalog, prisustvo oružja bilo je savršeno logično ako u obzir uzmemo činjenicu da se muž bavi lovom. Dnevna rutina pomenutog para jeste upotreba oružja u svrhe lova, čišćenje i održavanje istog. Neistina je da je bilo ko od učesnika emisije pomenutim oružjem pretio. Produkcija režira emisiju samo utoliko što inicira da se određeni događaji iz rutine učesnika dese dok snimanje traje - rekli su nam u produkciji “Emotion”, zamoljeni da prokomentarišu incident iz emisije i tvrdnje učesnica.Drugi učesnici emisije, Nišlije Maja i Miroslav Lučić kažu da su šokirani vešću da je policija protiv Danijele podnela krivičnu prijavu jer su sve što se dešavalo u emisiji doživeli samo kao deo zabavnog šou programa. Ipak, Maja priznaje da joj u prvom trenutku nije bilo prijatno kada je prvi put videla video poruku.- Iskreno, odsekle su mi se noge kada sam videla video poruku i odmah sam se rasplakala. Danijela mi je poručila u toj poruci da se ne desi slučajno da pustim kučiće da izađu iz kuće pa mi je sve vreme samo to bilo na pameti. Ipak, kada se završilo snimanje shvatila sam sve to kao šalu i kao deo ove zabavne emisije i ništa joj ne zameram - kaže Maja i dodaje da nikakvu neprijatnost nije doživela tokom šestodnevnog boravka u Predejanama. I Majin suprug Miroslav kaže da su posle emisije sa Danijelom ostali u dobrim odnosima.- Sve je to šou program, tako smo ga i mi doživeli. O Danijelinom boravku u mojoj kući imam samo lepe reči. Bila je pažljiva prema deci i nismo imali nijednu neprijatnost. Čak bi i posle odlaska snimatelja nastavila da sređuje kuću. Ne znam kako je došlo do podnošenja prijave. Nas niko ništa nije pitao. Mi nismo podnosili prijavu policiji niti bi nam tako nešto palo na pamet - kaže Miroslav Lučić.
Ovo boldovano mi je mnogo gore od bilo kakvih ludaka sto se vuku iz devedesetih. Dakle, tv kuca namerno pravi ovaj scenario. Dokle god se pravi hrana za njih bice i poremecenih mozgova.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...