Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

  • 2 weeks later...
blic
Huligani napali dva vozača GSP, jednom slomlili lobanju i rameDva vozača Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) povređena su sinoć u napadima huligana na linijama 612 i 27. Jednom od vozača, Pavlu K, šipkama su polomljeni lobanja i rame.Pavla K. su na stanici linije 612 u Banatskoj ulici oko 22 sata dvojica napadača izvukla iz kabine i brutalno ga pretukla šipkama. Prethodno su pokušali da zaustave vozilo van stanice.- Vozač nije hteo da ih pusti u autobus, već im je pokazao stanicu 30 metara dalje, a po dolasku na nju ih je i sačekao da uđu u vozilo. Kada su ušli, počeli su da vređaju vozača, a onda ga je jedan izvukao iz kabine, a drugi udarao šipkom po glavi. Od siline udaraca, Pavle je izgubio svest, pao i povredio rame - kažu u GSP “Beograd”.U gradskom prevozniku dodaju da je policija na poziv jednog od putnika ubrzo stigla na stanicu, ali da su napadači već pobegli. Pola sata ranije, na liniji 27 kod Bogoslovije, napadnut je vozač Slaviša P. (48) i zbog povrede prevezen u KBC Bežanijska kosa, rekla je portparolka Hitne pomoći Nada Macura.Vozača je jedan od trojice huligana udario šipkom po ruci u blizini kružnog toka kod Bogoslovije. Mladići su pre toga kamenicom polomili retrovizor na autobusu.
:huh:
Link to comment

Пре који сам овде поставио веома читан, хваљен и препричаван извештај с оне металске свирке, али сам заборавио да поменем згоду са омладинцем и омладинком који су ударнички пумпали алкохолне задахе у ждрело партнера и постепено се, у љубавном заносу, обрели насред врло зајебане и фреквентне кривине. Да не бих морао да сведочим о чудноватој саобраћајци, те одговарам на глупа питања ретардираних родитеља: "А зашто их ниси упозорио када си видео да су нам породична блага пијана ко гузице?" издао сам гласовно упозорење речима: "Децо, склоните се с пута." На то се млади мајмун дотетурао вукући за собом делирисану мајмуницу и почео да се кочи и тресе, коме ти деца, знаш да сам ја четири пута преживео смрт, да имам тек двадесет и тако даље. Није псовао, па сам одреаговао мирно, рекао му да се страшно извињавам што сам му покварио вече и изјавио да се надам да га више неће тако узнемиравати у животу. Био је јако поносан што ме победио.

Edited by Hella
Link to comment
:huh:
Nemam ja nista protiv smrtne kazne. Nije preterano - danas je u Srbiji osudjeno na smrt mnogo krava, prasica i jarica koji zaista nista nisu zgresili. Ove i slicne manijake zaista treba humano lisiti zivota. Tako je bolje za sve, cak i za njih i njihove porodice.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Komunisti pretukli braću na DedinjuLink

B. Vuković | 07. 12. 2010. - 00:02h | Komentara: 0 BEOGRAD - Oko 50 članova Komunističke partije prebilo je juče braću Andreja (26) i Lazara Vujakliju (18) u Ulici Miloja Đaka na Dedinju. Kako pričaju povređena braća, nekoliko ljudi sa obeležjima ove stranke im je stalo ispred automobila, a nakon što su oni zasvirali da se pomere, izvukli su ih iz vozila i brutalno pretukli pesnicama i motkama barjaka. Lazar je prevezen u Urgentni centar, ali je nakon ukazane prve pomoći pušten kući.Lazar Vujaklija- Prolazili smo pored restorana “Tito”, odakle su izašli članovi Komunističke partije. Blokirali su ulicu i nisu hteli da se pomere kako bismo mi prošli. Kad sam zatrubio da se pomere, počeli su da psuju, udaraju po kolima, nakon čega su nas izvukli i počeli da nas linčuju. Jedan stariji gospodin pritrčao je mom bratu i iz punog trka ga udario pesnicom u glavu. On je pao, a onda je još deset ljudi krenulo da ga udara dok je ležao na zemlji. Bio je sav u krvi, a ja sam pokrio glavu i nekako sam izbegao teže povrede - priča Andrej Vujaklija.Kako objašnjavaju braća Vujaklija, u blizini tuče, kod Ambasade Rusije, stajao je policajac i video šta se dogodilo, ali nije reagovao.- Prišle su nam neke gospođe da se izvinjavaju, ali tek nakon što sam brata podigao i pokušavao da mu zaustavim krv. Oni su krenuli na registrovanje partije, video sam čak i Titovog unuka Jošku Broza. Žurio sam na posao i ne znam zašto je bio problem da kao građanin prođem ulicom. Na kraju su počeli da nas udaraju barjacima, vređaju. Osim što je bratu lice unakaženo, obojica smo doživeli stres jer smo videli kako 50 ljudi hoće da nas linčuje, samo zbog toga što smo tražili da se sklone da normalno prođemo ulicom - objašnjava Vujaklija.Nakon tuče, Vujaklije su povrede prijavile policiji, koja će ispitati ko su bili učesnici masovne tuče.Josip Broz Joška, Titov unuk, odlučio je da osnuje Komunističku partiju i juče je predao 12.000 potpisa za registraciju u Beogradu, sprema se za izbornu trku, i veruje da će na proleće nakon izbora kao vodeća stranka ući u parlament.

http://www.youtube.com/watch?v=9i25gZXQF2w

Link to comment
  • 2 weeks later...
Dve osobe ubijene i tri ranjene 15. decembar 2010. | 07:08 | Izvor: B92 13913414664ca2d19b58f11461480987_200x139.jpgBeograd -- Dve osobe su ubijene, a tri ranjene u pucnjavi koja se rano jutros dogodila u Batajnici, u motel-restoranu "Sremska noć". Do nesreće je došlo zbog toga što gosti restorana nisu hteli da plate račun koji su napravili. Ubistva i ranjavanje je počinio vlasnik restorana Dražen Požar, inače pripadnik Vojno- bezbednosne agencije, koji je sam pozvao policiju. Pucnjava se dogodila oko pola jedan ujutru. Šestorica mladića koji su bili gosti restorana krenuli su ka izlazu. Vlasnik motel-restorana Dražen Požar tada je zahtevao da plate račun od nekoliko hiljada dinara koji su napravili, a kada su ovi to odbili došlo je do svađe i tuče u kojoj je vlasnik povređen. Mladići su tada počeli da beže ka automobilu, ali su posle 30-ak metara kolima upali u kanal. Dražen Požar tada je izvadio pištolj i zapucao. Na licu mesta poginuo je dvadesettrogodišnji Pavle Stanišić, dok je dvadesetjednogodišnji Zdravko Lučić od posledica ranjavanja preminuo u Urgentnom centru. U pucnjavi su ranjeni i Stanišićev brat Nikola, kao i dvadesetjednogodišnji Bogdan D. Oni su kolima Hitne pomoći prevezeni u Urgentni centar i nisu životno ugroženi. Jednog od mladića koji je ostao nepovređen policija je privela, dok je jedan u bekstvu. Uviđaj je trajao nekoliko sati.
E sad, po drugim sajtovima piše malo drugačije, da su se vratili natrag u kafanu, posle sletanja u jarak, pa da je onda ovaj pucao... I da su mu predhodno razbili flašu o glavu i tukli ga...No nebitno, pitanje je ovde nešto drugo... Očigledno, deca™(bez obzira što imaju preko 20 godina, u terminu naših medija oni su deca...) su odlučili da zajebu vlasnika, ne plate, a ako je vlasnik bezobrazan i hoće svoje novce i da ga istuku... I posle, eno u komentarima, kuka se da ih je čovek ubio za par hiljada... Pa, što onda nisu platili? I šta bi bilo da su oni njega ubili, zbog tih istih par hilajada? Onda bi samo neko drugi kukao, da ubiše čoveka za par hiljada, a oni bi bili naša deca™?Isto, u komentarima, provejava razumevanje za mlade ljude, koji su pobijeni... Ja tog razumevanja ne mogu da imam, ako je tačno da su prvo prebili čoveka koji je hteo da im naplati svou uslugu... Kako možeš da imaš razumevanje za nekog ko je odbio da plati ono što je dužan i istukao onoga kome je dužan? Zato što je mlad? Ovde je maldost postala izgovor za sve, i na neki uvrnut način, zamenila patriotizam™ iz 90ih... Ko je mald može sve...Napomena: Ovo pišem na osnovu onoga što pišu mediji, i imam jedan tračak sumnje, oko celog slučaja, a to je što valsnik radi za VBA...
Link to comment
Ono sto ti kazes je da treba uzeti zakon u svoje ruke i pobiti svakog ko ti se ne svidi. Potom, uzmes neku gredu i lupis se po glavi par puta, mozda i do krvi. Pozoves policiju i kazes da su te tukli, i sve je OK. Naravno da nisi to rekao bukvalno, niti kazem da je to ovde slucaj, ali to je direktna implikacija uzimanja pravde u svoje ruke: ako si u tome dovoljno efikasan, niko nece znati da nikakve pravde tu nije ni bilo.Decko, smrt streljanjem nije adekvatna kazna za neplacen ceh i kafansku tucu, to je pre za 60 dana u Padinjaku. Drugo, ja ne znam da li si svestan kakva je vestina potrebna da ubijes 2 i tesko povredis 2 coveka za nekoliko sekundi. Nije ti palo na pamet da bi pucanje u vazduh imalo vaspitni efekat na ova 4 lika?Hronologija je ovakva, ako je verovati gazdi:Momci su razbili flasu o glavu gazdi kafaneUsli su u mercedes, pokusali da se odvezu ali su se prevrnuliIzasli su iz mercedesa i ponovo krenuli ka kafaniSta je gazda uradio? Da li mu je palo na pamet da puca u vazduh? Da li je uperio oruzje u njih i levom rukom okrenuo policiju? Ne, nego ih je pobio kao pse, i onda objasnio policiji da se "plasio da ce ga ubiti". Imas vatreno oruzje u ruci i plasis se da ce te neko ubiti? Ne seri. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ono sto ti kazes je da treba uzeti zakon u svoje ruke i pobiti svakog ko ti se ne svidi. Potom, uzmes neku gredu i lupis se po glavi par puta, mozda i do krvi. Pozoves policiju i kazes da su te tukli, i sve je OK.Decko, smrt streljanjem nije adekvatna kazna za neplacen ceh i kafansku tucu, to je pre za 60 dana u Padinjaku. Drugo, ja ne znam da li si svestan kakva je vestina potrebna da ubijes 2 i tesko povredis 2 coveka za nekoliko sekundi. Nije ti palo na pamet da bi pucanje u vazduh imalo vaspitni efekat na ova 4 lika?Hronologija je ovakva, ako je verovati gazdi:Momci su razbili flasu o glavu gazdi kafaneUsli su u mercedes, pokusali da se odvezu ali su se prevrnuliIzasli su iz mercedesa i ponovo krenuli ka kafaniSta je gazda uradio? Da li mu je palo na pamet da puca u vazduh? Da li je uperio oruzje u njih i levom rukom okrenuo policiju? Ne, nego ih je pobio kao pse, i onda objasnio policiji da se "plasio da ce ga ubiti". Imas vatreno oruzje u ruci i plasis se da ce te neko ubiti? Ne seri.
Dečko™, ja nigde nisam rekao da treba uzeti pištolj i pobiti ljude... Ja sam rekao da nemam razumevanja za ljude koji se prave mangupi™...Naravno da nije trebao da ih pobije... Mislim da je o tome izlišno raspravljati...Inače, zbog nekih ličnih stvari i uvida u mnogo toga što mladi ljudi™ rade, načina na koji ih naši sudovi procesuiraju i kakve kazne za vrlo ozbiljne zločine dobijajju, nikako ne mogu da razumem iste... Pre ću uvek razumeti nekog ko na njihove nestašluke™ reaguje preterano, nego njih... Sudovi i policija neadekvatno rade svoj posao, i naravno da će građani u jednom trenutku, koji je sve bliži i bliži, početi da uzimaju stvar u svoje ruke... I to, naravno, nije dobro, ali ćemo se mi još puno puta naslušati toga da je neko ubio nekog za par 1000... Jer, makar podsvesno, ljudi ne veruju u sistem koji treba da ih brani...Toliko... Edited by radisa
Link to comment
Dečko™, ja nigde nisam rekao da treba uzeti pištolj i pobiti ljude... Ja sam rekao da nemam razumevanja za ljude koji se prave mangupi™...Naravno da nije trebao da ih pobije... Mislim da je o tome izlišno raspravljati...
a, ok, malo sam te pogresno skontao. sorry
Link to comment
adekvatna kazna za neplacen ceh i kafansku tucu je 60 dana u Padinjaku
Колико има "бахатих група младића" сваког викенда или вечери у граду који не плате рачун и прете или пребију онога који покуша да им наплати "услугу"? (или се иначе понаша бахато, пребија возаче, контролоре, таксисте, некога ко га мрко погледа на улици, из зезања...)колико је тога било само последње године? деценије? од 90. на овамо?и колико од тих случајева је нашло задовољење на суду?колико је власника "обештећено" и колико је тих младића садило или вадило кромпир?а са друге стране ко су све власници локала у Србији велика је вероватноћа да ће да ти западне нека будала која је лака на обарачу...и која је самоуверена у то што ради...овај случај показује 2 огромна проблема која нико не решава...на чију год страну неко овде да се стави - погрешио је
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...