Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Hoce li mi neko objasniti na koju foru su osobe od 18 godina punoletne? Secam se sebe i svoje drustvo sa 18-20, pravi derani. Voleo bih da mi ukazete na druge primere, posto ja ne mogu da se setim nijedne osobe u mom okruzenju koja je sa 18 bila dovoljno zrela da donese iole ozbiljnu odluku.
Hitler, Staljin, Pera Ložač? Jebem li ga, zakon propisuje 18 godina ti je dosta. Završio si srednju školu, možeš da radiš, ljudsko telo tada fizički staje sa rastom, dobijaju se nova prava i obaveze. Ili je bolje da čekamo da nam omladina "sazre" sa 30 godina?
Link to comment
Hoce li mi neko objasniti na koju foru su osobe od 18 godina punoletne? Secam se sebe i svoje drustvo sa 18-20, pravi derani. Voleo bih da mi ukazete na druge primere, posto ja ne mogu da se setim nijedne osobe u mom okruzenju koja je sa 18 bila dovoljno zrela da donese iole ozbiljnu odluku.
pa moraju nekad da postanu zreli, makar ih zakon na to naterao. kada bi se cekalo da ljudi odrastu pa da im se tek onda prizna punoletnost, mnogi je ne bi ni doziveli.
Link to comment
pa moraju nekad da postanu zreli, makar ih zakon na to naterao. kada bi se cekalo da ljudi odrastu pa da im se tek onda prizna punoletnost, mnogi je ne bi ni doziveli.
ili josh crnje, kad bi se nekadashnji mladi, posebno i ponovo, pitali o tome, narochito kad prebace u 'prave' godine ^_^(imajte milosti ljudi, treba da se reshim ove djece nekad, makar pred zakonom) Edited by thermal bug
Link to comment
  • 4 weeks later...

Zanimljivo zapažanje :lol:Kurir je avangarda:

Obladina je divlja i besna. Umesto da povecaju sluzenje vojnog roka oni ga ukidaju. Pa djiberima treba ne samo sluzenje vojnog roka vec i radne akcije i ostali drustveni rad. Jas sam to jos odavno rekao, posle ukidanja sluzenja vojnog roka, omladina ce po ceo da nad za zdere pivo, pusi cigare i pravi haos.
Link to comment
Hitler, Staljin, Pera Ložač? Jebem li ga, zakon propisuje 18 godina ti je dosta. Završio si srednju školu, možeš da radiš, ljudsko telo tada fizički staje sa rastom, dobijaju se nova prava i obaveze. Ili je bolje da čekamo da nam omladina "sazre" sa 30 godina?
pa moraju nekad da postanu zreli, makar ih zakon na to naterao. kada bi se cekalo da ljudi odrastu pa da im se tek onda prizna punoletnost, mnogi je ne bi ni doziveli.
ili josh crnje, kad bi se nekadashnji mladi, posebno i ponovo, pitali o tome, narochito kad prebace u 'prave' godine ^_^(imajte milosti ljudi, treba da se reshim ove djece nekad, makar pred zakonom)
Malo kasnim sa odgovorom, ali aj: Nije bilo bas toliko davno, pa se secam: Postoji velika razlika izmedju 18 i 21. Veca nego izmedju 21 i 25. Kod mene i kod mnogih ljudi u mom okruzenju. Kod nekih ne postoji ni razlika izmedju 18 i 25, ali to je vec ono o cemu vi govorite.Ako sam dobro upucen, u nekim zemljama je granica 21, a u nekim 18. Mene samo zanima sto su ljudi sa ovog podneblja toliko napredni, pa spadaju u ovu prvu kategoriju. To je sve.
Link to comment
  • 2 weeks later...

jbt imam i ja u familiji hiperaktivno dete tih nekih godina (8. razred), nista ga ne razumes kad prica, ne moze da se koncentrise ni na sta, preznojava se sam od sebe ko lud, vrda okolo ko blesav, lako menja raspolozenja... pa mu opet nikad ne bi palo na pamet da vadi noz :isuse: Jebali ih vise izgovori.

Link to comment
na sirote male patriote, ogorcene beznadjem, sada se srucila i muka hiperaktivnosti™...:isuse:
kasniš, helac to već okačio,
У нека неевропскија времена су сиротане с посебним потребама склањали од нас који нисмо имали посебну потребу да нам се витла ножекањама испред њушки. Да је било визионара, могли смо да ескивирамо школу сасвим легално. :(
no ispravio bih ga, imali smo hiperaktivne i u neevropskija vremena, no tad je vazda bilo i nastavnika opštetehničkog obrazovanja ili fizičke kulture sa kratkim fitiljima koji bi uz par vaspitnih zauški takvima brzo spuštali nivo adrenalina. Edited by Gonzo
Link to comment
no ispravio bih ga, imali smo hiperaktivne i u neevropskija vremena, no tad je vazda bilo i nastavnika opštetehničkog obrazovanja ili fizičke kulture sa kratkim fitiljima koji bi uz par vaspitnih zauški takvima brzo spuštali nivo adrenalina.
Истина. Имао сам једног ретоса који нас је исто тако малтретирао, па је пред покојним Јошком, који је, гле случајности, предавао управо ОТО, покушао да глуми фрајера. Покојни Јошка му нешто објашњава а ретос грицка сунцокрет. Јошка га замоли да не грицка сунцокрет док прича с њим, а ретос уз кез безобразно пита: "А што?" и пљуцне семенке на Јошкину ципелу. Непрепричљива је брзина технике којом је ретос претворен у најенглескијег виконта ког је школа икада видела.
Link to comment
Malo kasnim sa odgovorom, ali aj: Nije bilo bas toliko davno, pa se secam: Postoji velika razlika izmedju 18 i 21. Veca nego izmedju 21 i 25. Kod mene i kod mnogih ljudi u mom okruzenju. Kod nekih ne postoji ni razlika izmedju 18 i 25, ali to je vec ono o cemu vi govorite.Ako sam dobro upucen, u nekim zemljama je granica 21, a u nekim 18. Mene samo zanima sto su ljudi sa ovog podneblja toliko napredni, pa spadaju u ovu prvu kategoriju. To je sve.
Pre ovih demonjkrata zakon je pravio razliku zrelosti pa je postojale kategorija stariji malodobnik i mladji penzos childmolester ups mladji punoletnik do 21 godine. Ovdasnji pravnici mozda znaju da li je to ovim navrat nanos donosenjem zakona u onom rijaliti show sto nece ni dzabe da prenose to ispalo iz pozitivnih zakonskih propisa. Jes ta razlika zajebata odes kao klinac u vojsku sa 18 i vidis kakve su pickice oni sa 26, 27 pregazio ih zivot. Klinac od 16 ubio od batina nadnicara od 43 sa kojim je pre toga bio u kafani. Vitaminska ishrana previse vitamina.
Link to comment

Амери су то фино решили... са 21 годином смеш да попијеш пиво, а у Волмарту на каси пише да имају право да траже исправе од било кога ко изгледа да има мање од "40" година (а ми као знамо шта значи четрдесет под наводницима). Казне за оног ко прода пиће неком млађем су изгледа негде у рангу оних прича о инспекторским подвалама око фискалног рачуна.Са 18 година сме да купи дуван.Са 17 (или ту негде, од државе до државе, иде и до 19) може да се жени и има децу. Ено комшији проходало друго дете, а онда је прославио 21 рођендан и попио пар пива, и три месеца касније се развео.Са 16 година сме да полаже возачки. Сад, како где, негде може одмах да седне за управљач мастодонта од три тоне са мотором од четири литре, негде мора да вози са неким старијим још неко време.Са две године може да има утоку регистровану на своје име. Можда не по целом еСАДу, ал' има где може.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...