Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

...Reč je bilo o tome da se na ovom prostoru više poklanja pažnje stajlingu nego samom sportu.Čast izuzecima, ali je na žalost mnogo "rekreativaca" kojima je važno samo da budu vidjeni....Na terenima Partizana sam se nagledala operskih pevačica, glumica i glumaca i ostalih javnih ličnosti koji su bili samo pozeri i ništa više....
Oprema je stvar kulture,zamislite sad da je na taj čas tenisa odredjena gdja došla u trenerci što nosi po kući u izlizanom paru patika što nosi na pijac i u otrcanoj majici za plažu?Nemojte biti toliko strogi prema pozerima,problem kod nas u Srbiji nije pozerstvo u rekreaciji već to što se jako mali procenat običnog sveta uopšte bavi nekim oblikom rekreacije u kontinuitetu,tako da svakog ko je započeo neki oblik rekreacije treba motivisati i da ne odustane posle nedelju dve bavljenja istom.Oprema za trčanje treba da je kvalitetna,pogotovu patike,majice,helanke,jakne treba da su od 'pametnih' materijala,problem sa nekvalitetnom opremom je izmedju ostalog i taj što joj je rok trajanja kratak,primer:pamučne helanke,malo jeftinije od poliesterskih dizajniranih za trčanje,brzo se cepaju izmedju nogu,pa ste posle par meseci prinudjeni da kupujete nove što nije slučaj sa helankama pravljenih za trčanje,na kraju ispostavi se stara priča da ste za dva para loših dali više novca nego za jedan par poliesterskih namenjenih trčanju.Lično,kao i u svakoj drugoj prilici podjednako isto volim da trčim u udobnoj,kvalitetnoj opremi u kojoj se ja lepo osećam.Inače,jako lepo od vas i East_Clintwood-a,što ste početak bitisanja na ovom forumu započeli na trčanju. :) Edited by lena21
Link to comment
...Inače,jako lepo od vas i East_Clintwood-a,što ste početak bitisanja na ovom forumu započeli na trčanju. :)
Lurkujem ja već neko vreme, dopalo mi se što zbilja ima ljudi sa dosta entuzjazma, a mase, definicije i santimetri nisu u prvom planu. Kada sam ja započeo svoje rekreativno trčanje, prikupio sam, bez pretrervanja oko pola metra raznih brošura, članaka i knjiga (tada nije bilo interneta), a inače nikakvog formalnog znanja iz oblasti nisam imao. Tu je bilo svačega, pa sam preko svojih leđa otkrivao šta, gde i kako iz cele problematike meni lično odgovara, što ne znači da nekom drugom nešto drugo ne bi bilo adekvatnije. Pa neke od tih spoznaja okačim ovde. Možda nekome pomogne da reši neku dilemu Zima, kiša, vetar, zemlja, asfalt, patike...i jos mnogo toga....Izuzetno je važno da svako nađe ono što njemu odgovara i da ne primenjue tuđe recepte ako mu ne prijaju. Stiv Ovet, veliki atletičar iz 80-tih je trenirao sam, u svom predgrađu, metodom koju je sam sebi odredio. Onda je atletska federacija njegove države odlučila da mu dodeli trenera, i prvog dana pod vodstvom tog trenera, koji je sigurno bio dovoljno kvalifikovan za taj posao, Stiv je, kako reče u jednom intervjuu "hteo da umre", i treneru rekao da više ne dolazi...i nastavio onako kako njemu odgovara. Doduse, radi se ipak o Olimpijskom pobedniku i svetskom (tada) rekorderu, ako se ne varam.Velika privilegija nas rekreativaca je što ne jurimo nikakve norme za OI, ili slično, pa ako nam se hoće, možemo da usporimo, ubrzamo, skratimo ili produžimo vežbanje...whatever..I, molim te, nemoj ono "vi", nisam ja tolko mator, a u srcu i duši sam još mladji.Veliki pozdrav! Edited by East_Clintwood
Link to comment
Oprema je stvar kulture,zamislite sad da je na taj čas tenisa odredjena gdja došla u trenerci što nosi po kući u izlizanom paru patika što nosi na pijac i u otrcanoj majici za plažu?Nemojte biti toliko strogi prema pozerima,problem kod nas u Srbiji nije pozerstvo u rekreaciji već to što se jako mali procenat običnog sveta uopšte bavi nekim oblikom rekreacije u kontinuitetu,tako da svakog ko je započeo neki oblik rekreacije treba motivisati i da ne odustane posle nedelju dve bavljenja istom.Oprema za trčanje treba da je kvalitetna,pogotovu patike,majice,helanke,jakne treba da su od 'pametnih' materijala,problem sa nekvalitetnom opremom je izmedju ostalog i taj što joj je rok trajanja kratak,primer:pamučne helanke,malo jeftinije od poliesterskih dizajniranih za trčanje,brzo se cepaju izmedju nogu,pa ste posle par meseci prinudjeni da kupujete nove što nije slučaj sa helankama pravljenih za trčanje,na kraju ispostavi se stara priča da ste za dva para loših dali više novca nego za jedan par poliesterskih namenjenih trčanju.Lično,kao i u svakoj drugoj prilici podjednako isto volim da trčim u udobnoj,kvalitetnoj opremi u kojoj se ja lepo osećam.Inače,jako lepo od vas i East_Clintwood-a,što ste početak bitisanja na ovom forumu započeli na trčanju. :)
Poznata operska pevačica se pojavila sa dva kolograma zlata što na rukama što oko vrata .p.s. ovo je govor gluvih telefona
Link to comment
I, molim te, nemoj ono "vi", nisam ja tolko mator, a u srcu i duši sam još mladji.
Razmišljala sam u množini na tebe i Einsten-ovu a ispalo kilavo :blush:
Izuzetno je važno da svako nađe ono što njemu odgovara i da ne primenjue tuđe recepte ako mu ne prijaju.
Da,apsolutno tačno jer nema dva identična organizma. Treba se voditi nekim proverenim opštim preporukama koji nastaju na osnovu iskustva velike većine ne samo profesionalaca već i rekreativaca,naravno savete prilagodjavati sebi, svojim mogućnostima i potrebama.Inače,broj rekreativaca se iz godine u godinu značajno uvećava tako da recimo,ako želiš da učestvuješ na nekom polumaratonu/maratonu moraš praktično odmah po objavljivanju trke da se prijaviš tako da se dešava da su mesta već popunjena dva tri meseca pred trku.
Poznata operska pevačica se pojavila sa dva kolograma zlata što na rukama što oko vrata .
To nije srpski ekskluzivitet,taka pojava se vidja i po kojeraznim inozemstvima,skorojevići su species koji uspevaju na svim geografskim širinama i meridijanima,ali ipak oni su rariteti spram brojnih rekreativaca.
Link to comment
Nikoga ne osudjujem zbog dobre opreme.Reč je bilo o tome da se na ovom prostoru više poklanja pažnje stajlingu nego samom sportu.Čast izuzecima, ali je na žalost mnogo "rekreativaca" kojima je važno samo da budu vidjeni....Kod dotičnog gospodina, koga ste uzeli u odbranu, bilo mi je simpatično kako je živopisno opisao svoju opremu i posvećenost trčanju.Moj komentar koji ste pogrešno protumačili ima i svoju pozadinu.Ja sam trenirala tenis (pre nego što me je Mihalić uzeo za svog učenika), u vreme kada se u Beogradu nije mogao kupiti teniski reket.Na terenima Partizana sam se nagledala operskih pevačica, glumica i glumaca i ostalih javnih ličnosti koji su bili samo pozeri i ništa više....
Ja te potpuno razumem. Od mnoštva primera koje sam svojim očima video ukratko dva koja su na mene ostavila prilično mučan utisak..:1)pre nekioiko godina zbog nekih obaveza preko dana u dužem vremenskom razdoblju nisam bio u mogućnosti da posećujen Košutnjak u željenoj meri, pa sam potražio rešenje u obližnjoj teretani, elitnoj, snimale su se emisije za TV u njoj, a i instruktorsko osoblje vrhunsko. Odem ja da se raspitam za uslove (ovo sve pritisnut teškom mukom, nisam baš ljubitelj vežbanja u zatvorenom, no kako ko voli) kad tamo...nekoliko vežbačica, ajde sad fancy trikoi, ali prstenje, narukvice, kajle, minđuše...a tek šminka...i u to vreme su radili do 16:00, što mi nije odgovaralo, ja se zahvalio i dok sam izlazio...pomenute individue se kao slučajno pojavile na izlazu..valjda da vide kojim džipom sam došao...ostale razočarane...Peugeot extreme biciklom...2)državni činovnik koga lično poznajem, težine od oko 130 kg, u radno vreme izlazi iz svog polovnog BMW-a kompletno skockan za partiju "tenisa"...kao da Čarli Čaplin snima film...idt, itsl.I jedno pitanje za tebe, Einstajn(ovic)e: da li se nesto može raditi srcem, ali i pri tom koristeci dobru opremu? Ja mislim da može...Veliki pozdrav!
Link to comment
...Inače,broj rekreativaca se iz godine u godinu značajno uvećava tako da recimo,ako želiš da učestvuješ na nekom polumaratonu/maratonu moraš praktično odmah po objavljivanju trke da se prijaviš tako da se dešava da su mesta već popunjena dva tri meseca pred trku....
E, vidiš, mene ovaj kompetitivni (takmičarski) aspekt uopšte ne zanima. Ko voli, samo napred...A u vezi broja rekreativaca, sudeći po trim stazi u Košutnjaku, pa, ne bih rekao...imajući u vidu da deo grada koji gravitira ka Košutnjaku ima više stotina hiljada stanovnika ...a na stazi...malo, premalo...Ja sam gore skoro 20 god i mislim da ih do sada nije bilo manje..a voleo bih da se varam.. Edited by East_Clintwood
Link to comment
oko te dileme ladnoća / trčanje - najviše mi prija trčanje na 0 stepeni +/- 5stepeni. još ako padne sneg ... :D
Po vremenskoj prognozi, još koji dan i biće baš tako, ni meni ne smeta...
Link to comment
Poznata operska pevačica se pojavila sa dva kolograma zlata što na rukama što oko vrata .p.s. ovo je govor gluvih telefona
Ovakvi stavovi Einstein(ovic)e možda izgledaju malo jaki, ali uzimajući u obzir njen lik i delo, ajde da kažem da se znamo u stvarnom životu (nije tajna, ona je odmah posle mene pristupila forumu) sasvim su lako razumljivi. Godinama ustajanje u 4:00am, 20 km trčanja, pa onda počinje dan i sve ostale obaveze, elitna Bgd gimnazija, težak fakultet...i 2 maratona koje je pretrčala...(jeste da voli da mi kontrira, ali u pogledu trčanja moja malenkost je za nju mala sitnina)...I onda neko iskoči sa kajlama...ma nema veze Einsten(ovic)e..sto reče devojka gore, mi pravi se lako poznamo... :blink:
Link to comment
A u vezi broja rekreativaca, sudeći po trim stazi u Košutnjaku, pa, ne bih rekao...imajući u vidu da deo grada koji gravitira ka Košutnjaku ima više stotina hiljada stanovnika ...a na stazi...malo, premalo...Ja sam gore skoro 20 god i mislim da ih do sada nije bilo manje..a voleo bih da se varam..
Nisam mislila na Srbiju,već generalno na svetski trend,mada i u Srbiji su se stvari pokrenule sa mrtve tačke i ako to na prvi pogled ne izgleda pogotovu sad u hladnim mesecima kad većina trčanje ostavlja za početak proleća.Mada,nemoj gledati Košutnjak,dosta runnera je orjentisano na ulično trčanje.
Link to comment

Tačno je ovo za ulične trkače, gledo kako trče ljudi po Ceraku, po Skojevskom naselju, pored Ibarske čak. A i Ada nekima više odgovara zbog asfalta i dužine staze.

Link to comment
....Mada,nemoj gledati Košutnjak,dosta runnera je orjentisano na ulično trčanje.
Jeste, svako se snalazi kako može...ja sam jedanput, kada nije bilo drugog rešenja trčao 100 puta po 100 metara, tamo-vamo..a i na nekim drugim mestima....A Košutnjak...pa nije mi daleko, na visini je, a ceo ugodjaj - zelenilo i sve što ide uz to (veverice, razne ptice i sl), čak ima jedno drvo čije lišće kad opadne ima boju kao da je bilo u crvenom vinu...priceless
Link to comment
Tačno je ovo za ulične trkače, gledo kako trče ljudi po Ceraku, po Skojevskom naselju,...
Tamo baš ima finih popločanih pešačkih staza, dušu dalo... Edited by East_Clintwood
Link to comment

E baš si glumac - taman sam mislila da te pozovem na kafu fore radi, da ispadne da te muvam na finjaka kad ono ....bolje se prekrsti u Kostnera i pošalji poruku u boci.Lep pozdrav svima i puno uspeha u trčanju :Hail::rolleyes:

Link to comment
i.Lep pozdrav svima i puno uspeha u trčanju :Hail::rolleyes:
I tebi takođe...a ja sutra posle 2 dana pauziranja idem po svoju dozu...ako bude mnogo blatnjavo...tu je trotoar.. :rolleyes:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...