Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

juce bilo sunca, bash lep dan i bash sam hteo da krenem na trchanje, al onda vidim da ce narednih dana biti govno pa odustanem :lol: ...nisam odigrao fudbal od novembra, a propustio sam i ove po snegu, definitvno se moram baciti u 1 projekat :) ...

Link to comment

Letos sam za oca na nekom sniženju kupio Reebok DJ Equalizer Grime patike, jedini kritierijum je bila veličina (48). No iz nekog razloga mu nisu odgovarale, pa ih je velikodušno ostavio meni. Patiike, imače crne, sa kožnim gornjim delom (što će reći nije im prvenstvena namena trčanje, ali se, jelte ipak radi o patikama) sam ja preuzeo sa namerom da ih nosim po mom skromnom domu. Kod kuće najkomotnije se osećam u nekoj iznošenoj pamučnoj trenerci i patikama koje su na kraju svog trkačkog staža oprane u veš mašini i tada još neko vreme služe kao "kućne". Tako da sam pre pola godine po prvi put dobio potpuno nove i vrlo komotne "kućne" patike. E, juče malo bacim pogled i imam šta da vidim:reebokblamhz3.jpgDonji deo počeo da se odlepljuje...Ove patike nikada nisu bile ni na asfaltu ni na stazi ni na betonu....samo i jedino parket-tepih-pločice...oko 6 meseci...Posle traumatičnog iskustva sa šortsom iste firme (kupljen u reputabilnoj prodavnici u centru grada za ne baš male pare, posle 5 trčanja i pranja se bukvalno raspao) ja sam izvukao neke pouke...Moj trenutni "vozni park" izgleda ovakonajkicesp8.jpgi kao što nekad reče jedan moj imenjak, nemam nameru tu bilo šta da menjam. Ove sa narandžastim pertlama imaju pređenih oko 2kkm (znam, treba menjati patike posle nekog broja km bez obzira da li izgledaju očuvane ili ne...u nekom idealnom svetu) i za koju nedelju će ih zameniti ove desno od nih. Bele su dobijene kao poklon (ja lično nikad ne kupujem bele patike...posive vrlo brzo...). Da ne budem nepravedan prema kompaniji "Adidas", prethodnih godina sam koristio 2 para njihove obuće za trčanje, oba dobio kao poklon, i solidno su se pokazali (oba para takođe bejahu bele boje...). Sigurno ima još kompanija koje prave dobru sportsku obuću ali ja više nisam spreman da eksperimentišem po tom pitanju...Umalo da zaboravim...Posle neprotrčanog vikenda...u ponedeljak popodne u skoro prolećnom ambijentu po umereno blatnjavoj stazi odradio standardno...a potrudiću se i danas ako me nešto nepredviđeno ne spreči... cool.gif

Edited by East_Clintwood
Link to comment

Posle pauze od 7 dana (ni sklek, ni čučanj ni klupica, ništa..) u ponedeljak opet na stazi...pa sam se samokaznio jednim krugom više...pa 2 dana ništa i danas standardno...srecom uspeo da održim formu na nekom minimumu, nema upala...nakupilo se dva-tri (četiri-pet?)kg koje treba potrošiti u predstojećim nedeljama... cool.gif

Link to comment

trčim u prošlu subotu,dan prolećni,mislim se u sebi gotovo je sa snegom saću trčim stalno,ponedeljak krene da promiče sneguljčić,mislim se opet u sebi ma ništa ovo će se istopi oma,kad,budim se u utorak ujutro,napolju snežna oluja,cela zemlja kolabirala od snega,tokom noći napadalo 30,40 cm snega,srećom temperatura je u + cenim,da će već sutra biti suvi trotoari tako da će trčanja biti.

Link to comment

napokon da i ja upishem 1 trcanje ove godine (i prvu "aktivnost", btw)...2.5km solidnim tempom, vishe nego shto sam ocekivao...obzirom da ja ne trcim ni u "jeku sezone" vishe od 5-6km ovo za pocetak je odlicno...nisam imao nikakvih problema (proshle godine u ovo vreme mucili su me bolovi u predelu cevanice), sunce mi je bash prijalo, staza je zemljana posuta sitnim kamenom uz malo trave (krshteno ime: trim staza :) ), ali ovako polu-mokra je bila kao na fudbalskom terenu i bash mi je prijalo...

Link to comment

Ja (u zadnjih par dana, po novoizmisljenom programu) neposredno pre treninga spicim npr. bananu ili tako nesto, onda odradim sat ili malo jace s tegovima a onda na traku i/ili elipticni trenazer. Citao sam i da se ne preporucuje nikakav obilniji obrok ~2 sata pre trcanja.Inace, HIIT rula cak i na traci, mnogo brze se znojim nego kad trcim konstantno istim tempom. Nasao sam semu da odradim npr. 30sec brzinom od 12km/h (to je tempo od 5min po kilometru) a onda zveknem na maksimum (to mu ga na ovoj traci dodje samo 18km/h iliti malo jace od 3min po kilometru ali jebiga) i tako naizmenicno pa dokle izdrzim. Nekad menjam tempo i na svaki minut umesto na 30sec, zavisno od toga da li sam baldisao ili sam u Majkl Dzonson modu. Veceras sam tako odradio 15 minuta + 7 minuta setanja i ono, bas sam se odvalio, majica bila skroz mokra.Dakle, HIIT jede zivu decu :Hail:

Link to comment

Dakle, prvo trčanje posle godinu i po dana... 2+2 kruga na 11. aprilu (ona šira), gde sam u danima studentske bede umeo iz cuga da opičim 7 krugova, crkoh sasvim očekivano, no malo leđa krenuše da zajebavaju, to se ranije nije dešavalo... Godine službe IT industriji uzeše danak. Činjenica je da sam postao svinja debela i da moram da patim.

Link to comment
Jel ima preko 500m ta staza na 11-om?
Imaš izbor staza raznih dužina :D Ona oko samog fudbalskog terena je valjda standardno, ali tu ne trčim. Većina ljudi trčkara onom betonskom stazom oko terena (koja ima prekid na jednom mestu pa prelazi u kros kantri :D ), mada su generacije trkača utabale i duže deonice. Ova moja koju sam uvek trčao je, prema studentskoj legendi o liku koji je deonicu izmerio fensi bajsom dugačka oko 700m. Mesto je kul, kao studentarija sam trčao često tamo, a i sada sam u komšiluku. Piči malo vetar (Kosa, jbg), relativno sve u stanju raspada, jedna česma i one raspale sprave. za sve ove godine se nije ništa promenilo :wub: zajebano je malo leti kad naraste trava pa je ne šišaju (izbegavaš i krpelje i koze koje tu pasu :lol: obožavam ovaj grad :wub: ). Pošto poznajem predsednika UO, možda bih mogao da intervenišem da se ove godine trava šiša malo češće. cool.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...