Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

stigao kuci,pa da podelim utiske sa trke.

organizacija - odlicna. organizovan prevoza iz grada,autobusima do starta. tu se predaje oprema koju kombi vozila kasnije voze do cilja. bio je mali cim jer smo u 6 imali prevoz,na cilj se stiglo malo posle 7 a onda je ostalo 3 sata do starta trke jer je moja grupa bila poslednja,a malo smo kasnili sa startom.

sam start je bio manje euforican iz mog ugla jer nisam smeo da se zaletim kao sto radim na 1\2 maratonu pa sam morao da budem konzervativan :D

od osmog km krece blagi uspon,bas primetan i onda se polako pojacava,smanjuje, i tako sve do 32-og km. dobra stvar je sto su na svaka 2.5km, cini mi se, bile okrepne stanice. poslusao sam savet vas odavde i redovno se hidrirao. na nekom 25-om km sam osetio glad i sevnuo gel sto mi je pomoglo, tu sam blago usporio da to popijem a onda posle km dva sam pojeo jednu cokoladicu slicnu bonziti. to mi je dalo snagu ali sam bio strasno umoran posle 35-og i prilicno sam usporio ali i dalje trcao. negde oko tridesetog km se ulazi u grad i tu ima vise ljudi,jace bodre, tu je i muzika,pa nekako sve to daje snagu da se izgura do kraja. poslednja 3-4 su mi bila najlaksa jer sam shvatio da sam uspeo sve sto treba da uradim je da ne napravim neku glupost i srusim se :D nije se to naziralo ali sam nekako tu umesto da pojacam jer je delovalo da imam snage, trcao istim sporim ritmom koji sam nametnuo u drugom delu trke. na kraju sam ulazak u cilj je fantastican. osecaj neverovatan,ulazak u renovirani stadion koji je tako lepo uradjen daje osecaj da se uradila velika stvar. 

jos jednom velika zahvalnost svima koji su savetovali ili pisali na ovu temu, jer sam imao neke zesce propuste kad je spremanje u pitanju, da vas nije bilo tesko da bih ovo izgurao.

sad idemo dalje :D prave se planovi za sledece avanture. 

  • +1 9
Link to comment

Postoje dve vrste maratonaca: oni koji su istrcali prvi put i oni koji su se posle tog prvog puta navukli. Naredni meseci, kad se polako vratis u trening ce odluciti da li ces biti u ovoj prvoj grupi, dokazao si sebi da mozes sto je fantasticno, ili u drugoj grupi, poceces da trazis sledeci maraton a trcanje ce ti postati bitan deo zivota. Ok ima i onih sto posle maratona hoce da popunu na Everest ili ne daj boze odrade ironman, je li tako Djuro :D.

Sta god da odaberes, uzivaj jos u ovom osecaju koji sad imas. 

  • +1 3
Link to comment

idemo dalje definitivno :D

sjajan je osecaj sve vezano za neku trku. pripreme, sta se sve prolazi kroz to,pa onda neki fini radovi pred trku, putovanje, sama trka i naj osecaj kad se istrci uspesno :D

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja sam se nesto usporio posle Frankfurta. Nedeljno jednom plivanje, 3-4 zwifta od po sat, sat-dva trcanja. 
 

ali sad me drugar napalio, da hoce u aprilu da istrcimo 1:28* polumaraton. Pravimo plan treninga, pa krecemo ozbiljno za nedelju/dve.

 

*kvalifikaciono vreme za njujorski maraton.

 

  • +1 1
Link to comment

Lepo deluju taj Hamburg i NY.

 

Ja sam posle Berlina i regeneracije nastavio prilicno disciplinovano, svaki vikend 20 ili 25 a u toku nedelje oportuno krace distance (10-15). Pre dve nedelje sam se medjutim prehladio (nije c19) pa sam napravio pauzu, sad sam taman opet 100% fit ali sutra dobijam buster pa cu opet par dana pauzirati. 

Vreme je predivno za trcanje, moje omiljeno, nisko iznad nule, suvo i hladno pa se radujem sledecoj nedelji i narocito vikendu. 

 

Srecno obojici na pripremama, ja za sad nemam neki cilj osim da ostanem u formi i da se zabavljam. Prijavio sam se za Berlin opet pa ako me u januaru izvuku to je to za narednu godinu. Ako ne, pogledacu sta jos ima. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, burekdzija said:

Lepo deluju taj Hamburg i NY.

 

Ja sam posle Berlina i regeneracije nastavio prilicno disciplinovano, svaki vikend 20 ili 25 a u toku nedelje oportuno krace distance (10-15). Pre dve nedelje sam se medjutim prehladio (nije c19) pa sam napravio pauzu, sad sam taman opet 100% fit ali sutra dobijam buster pa cu opet par dana pauzirati. 

Vreme je predivno za trcanje, moje omiljeno, nisko iznad nule, suvo i hladno pa se radujem sledecoj nedelji i narocito vikendu. 

 

Srecno obojici na pripremama, ja za sad nemam neki cilj osim da ostanem u formi i da se zabavljam. Prijavio sam se za Berlin opet pa ako me u januaru izvuku to je to za narednu godinu. Ako ne, pogledacu sta jos ima. 

 

ima Atina ;) 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...