Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Trčanje

Featured Replies

Nije mi palo na pamet to za gel, ne ponesem nikada ništa za jelo, a zvuči mi logično za te situacije kada se gura iz (skoro) sve snage. Hvala na savetima.

Edited by Heaviside

  • Replies 3.4k
  • Views 335.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • burekdzija
    burekdzija

    Dve nedelje kasnije cu pokusati da saberem utiske o ovoj, za mene po svemu neverovatnoj trci.   Prosle godine sam na berlinskom maratonu prvi put uspeo da spustim vreme ispod 4 sata i istrca

  • ehej evo me, 4:02 za preko sat sam popravio vreme iz Atine u novembru. staza je sjajna, otprilike je 41km sve ravno postoje 2 fine nizbrdice i 1 smesno brdasce. organizacija savrsena! voda, izo, banan

  • Ih bre Djuro, koji crni podijum, dolaze uvek i neki ozbiljni trkaci Pobedio neki Rus od 40+ godina sa 1:11, prosle godine crnac sa sat i kusur minuta... Ja istrcao licni rekord preko strave ali sam

Posted Images

istrcao juce 32km za tri i dvadeset. staza prilicno nezgodna, bas na nekom 9-om km je krenula blaga uzvisica i prilicno je potrajala, nakon toga je bio neki planinski cik cak put.

trcao po nekim selima gde nikad ranije nisam proso ali mi se dopao predeo.

ono sto mi se nije dopalo je zmija koju nisam nagazio za metar mozda, i to sto je bila mala sklupcana sarena..uzas koliko ih se plasim. to je bilo na nekom 25-6km kad je koncentracija prilicno popustila ali nisam ocekivao da prelazi put.

definitivno sam u problemu sa vodom dok trcim, tek sam na 30km popio malo i osvezio se,prijalo je.

ne znam sta da pojedem kad idem na ovako duze deonice - dajte neki savet

Gel, bonzita, cokoladica, banana, suseno voce.
Na to obavezno min 2-3 dcl vode.

 

ako trcis +2h, nemoj se igrati sa tim da ne pijes. Gubis bar 0.7l na sat, mozes ozbiljno da dehidriras. Jos ako si negde u prirodi, u pizdincima… u ozbiljan problem mozes da se uvalis.

moram da menjam lose navike, nema druge.

Ponekad odem na obliznji stadion da malo trcim intervale na stazi. Danas me je komsinica Ana (desna, barem mislim :wub:) pustila da malo zajedno trcimo. 


spacer.png

 

Nakon treninga, sat javlja najbrzi kilometar, najbrza milja, najbrzih 5km.

 

Sta je motivacija :D

  • 3 weeks later...

@Strahan kako si prošao u Atini?

Jel to bilo sad u nedelju?

sad ce tek da bude, u nedelju.

e, da trci se u nedelju. moja grupa krece u 9:45, tu smo mi pocetnici :D

dolazak na start je 6:15-6:45, tako da ce biti vremena za lagano sep majerovsko zagrevanje od 3h.salim se

u petak je let za atinu i kako se priblizava dan polaska sve mi se vise ide. vidim da ce vreme biti20-ak stepeni uz mogucu kisu povremeno sto me lomi sta da obucem? trcao sam ovih dana helanke sorts majica na duge pa preko nje na kratke rukave ali mislim da ce mi biti prevruce ako to budem nosio.

On 10.11.2021. at 21:19, Strahan said:

e, da trci se u nedelju. moja grupa krece u 9:45, tu smo mi pocetnici :D

dolazak na start je 6:15-6:45, tako da ce biti vremena za lagano sep majerovsko zagrevanje od 3h.salim se

u petak je let za atinu i kako se priblizava dan polaska sve mi se vise ide. vidim da ce vreme biti20-ak stepeni uz mogucu kisu povremeno sto me lomi sta da obucem? trcao sam ovih dana helanke sorts majica na duge pa preko nje na kratke rukave ali mislim da ce mi biti prevruce ako to budem nosio.

Ja bih ti na toj temperaturi preporucio samo sorc i kratke rukave.

 

Srecno i uzivaj!

Edited by burekdzija

samo kratko, sve minimalno.

vazelin na kriticna mesta.

dobre carape.

ne preskaci nijednu okrepnu stanicu.

vetar u ledja sam ti sredio!

 

Sretno!

(da se ne ljubimo :D)

What they said ☺.

 

Uživaj i srećno

Hvala  ☺️
sutra startujem u 8:45 po cet.javljam se da prenesem utiske. 

  • Popular Post

Ljudi uspeo sam.hvala svima na savetima.vreme je malo ispod 5 ali nisam jurio plus sam morao da usporim par puta da jedem i pijem kao sto ste savetovali i pomoglo je.

sada malo kafana ipak smo u atini pa pisem detaljno kad se vrati kuci.

 

Bravo svaka cast.

 

 

bravo!

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.