Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

@modesti - eh, moze napolje, trajnica je, moja ima pink cvetove i lisce joj se jako sija na suncu, predivno je, imena mu ne znam, meni doneli sa mora. iz Crne Gore.@gazza- ruzmarin se najbolje prima kad se povije grancica grma, pa se zakopa negde na sredini, to uraditi sad, a na prolece je nova biljcicaprofesorica biologije koja je tako meni zapatila ruzmarin, izricito tvrdi (!), da se moraju zakopati tri grancice ili uspeha nema...,

Link to comment
@gazza- ruzmarin se najbolje prima kad se povije grancica grma, pa se zakopa negde na sredini, to uraditi sad, a na prolece je nova biljcicaprofesorica biologije koja je tako meni zapatila ruzmarin, izricito tvrdi (!), da se moraju zakopati tri grancice ili uspeha nema...,
ima ona lepa pesma od merime njegomir - ruzmarin koja kaze ovako stavi ruzmarin ispod jastuka nek nam vecno mirise zovi andjele bozje andjele da nas nikad ne rastave a ima i ono od hajrudian varesanovica hari mata harija - ruzmarin koja ide ovako ruzmarin nema kome da mirise uzalud je da procveta ruzmarin za nas dvoje nikad vise ti si negde na kraju sveta...bas lepe pesme jel da
Link to comment
  • 1 month later...
zgodno izgleda, al kako je sa zalijevanjem?
zalivanje je jednom mesechno, zato shto je fazon u tehnologiji ;) gledala sam kako prave aranzmane pa sam videla trik - koren je zapravo umotan u vrlo izdrzljivu mahovinu (Peru/Chile rekoshe da uvoze mahovinu) koja zadzi dosta vode. Biljke su male tako da im ne treba mnogo a uz to i birane su tako da po definiciji ne traze puno. Dobijesh pipetu i jednom mesechno skinesh kutiju/tubu i izpipetirash onoliko doza koliko je propisano.sad cemo upravo da okachimo nash pravi aranzman pa cu da vam za mesec dana kako ide.
Link to comment
pa cu da vam za mesec dana kako ide.
Nemoj da zaboraviš :)
zalivanje je jednom mesechno, zato shto je fazon u tehnologiji
To je tehnologija izmišljena za ovakve kao što sam ja. Baš zbog tog zalivanja 1 mesečno, uspevaju mi samo kaktusi :(
Link to comment
  • 4 weeks later...

posle meseca dana bilje odlichno napreduje ali sve nesto hoce da raste na gorecvetnice precvetale tako da cu sad da ih zamenim dracenama zalivanje jednom nedeljno bolje nego jednom u dve nedelje :)

Link to comment
Baš me zanima da li tako nešto može da se kupi u BG, u Garden centru na primer (ja nešto tamo slabo svraćam :unsure:)A šta, ipak se zaliva 1 nedeljno a ne mesečno?
ne znam da li moze da se kupi u bgd a zalivanje - ja definitivn preterujem a drugo, uzela sam biljke koje bi ipak trebalo malo vishe zalivati. sve zavisi od izbora biljaka. razmishljam o kolekciju sukulenata. to bi trebalo da je lako i lepo.stigle nove biljke a za prolece se spremaju narcisi i lale :)chekamo kolekciju za kuhinju - zachinsko bilje!
Link to comment

Koliko ja kapiram, ovo nije teško napraviti sam.Potreban je materijal, poput univera, u određenoj teksturi, i malo kućnog stolarskog majstorstva.Saksije mogu možda da budu i obične? :unsure: a možda i ne.Ma i ja lupam.

Link to comment
Koliko ja kapiram, ovo nije teško napraviti sam.Potreban je materijal, poput univera, u određenoj teksturi, i malo kućnog stolarskog majstorstva.Saksije mogu možda da budu i obične? :unsure: a možda i ne.Ma i ja lupam.
sve moze da se napravi i da se koriste obichne saksije samo je trik u toj mahovini u koju je umotan koren. Mahovina je izuzetno hidroskopna tako da se bori protiv gravitacije (koliko-toliko) i zadrzava vodu oko celog korena i duze vreme.ko hoce moze da se baci u bizEs: flowebox.fr trazi partnere po svetu
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...