Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Андроид

to je druga priča, ovde za tim nema potrebe. jedino ako iz principa ne želiš da plaćaš aplikacije onda ok. mada zaista mislim da za time nema potrebe. isprobaj ga prvo par dana, pa sam proceni.

ja sam moj ipad mini džejlbrejkovao preko yt i posle mesec dana sam ga vratio na fabrički setings. 20ak€, možda i manje je dovoljno za sve aplikacije koje naprednom juzeru mogu da padnu na pamet da koristi. plejeri za filmove, neki pdf rideri, igrice...(ne računam navigacije, al tu su apple mape i više nego ok)

Link to comment

Испробавам га 6 месеци и презадовољан сам, него ако може још боље.

 

Значи, преко хлеба погача? :)

Link to comment

Standardan odgovor u mnogim ovlascenim Apple servisima. Ja tako nisam mogao da nadjem servis da mi zameni sjebano dugme na iPodu - ,,to se ne radi, ako imate garanciju, dacemo vam novi, ako nemate, kupite novi". Tako da ja mislim da je bolje ici u nezvanicne servise koji krpe&budze. Si uspeo da uradis nesto?

 

Ovaj servis u Kosovskoj mi deluje ok, samo da vidim da li mi se daje 9500 za zamenu stakla.

Link to comment

Ovaj servis u Kosovskoj mi deluje ok, samo da vidim da li mi se daje 9500 za zamenu stakla.

Ja sam tamo popravljao telefon i nisam bio baš oduševljen. Trebalo je da mi zamjene konektor za punjenje i to su dobro uradili, ali je nakon popravke telefon jedno 70% vremena bio bez signala u stanu (što se ranije nikad nije dešavalo). Nakon žalbe trebalo im je 3-4 dana da srede i to, ali par nedelja kasnije, kad sam prvi put nakon popravke pokušao da koristim kameru, ispostavilo se da fokus više ne radi. U stvari radi, ali mu inicijalno treba jedno pola minuta dok krene da izoštrava (pomaže i ako kuckam po sočivu - u tom slučaju proradi odmah). E sad, nije mi se dalo da plaćam i tu popravku, a ne vjerujem da bi opet uvažili reklamaciju jer je prošlo par nedelja, a ni kod prve reklamacije nisu baš bili puni entuzijazma.

Da l' sam ja kurate sreće ili oni malo više brljaju, nemam pojma.

Link to comment

qq lele

 

koliko ti je star ipad?

 

neke 3 godine... nije moj već ženin. doneo sam ga ovde da ga opravim jer cenim da je jeftinije nego u Francuskoj

 

da

 

 

@arslanagić

9.5 su ti tražili u istajlu

 

piše na sajtu da je toliko

 

Ja sam tamo popravljao telefon i nisam bio baš oduševljen. Trebalo je da mi zamjene konektor za punjenje i to su dobro uradili, ali je nakon popravke telefon jedno 70% vremena bio bez signala u stanu (što se ranije nikad nije dešavalo). Nakon žalbe trebalo im je 3-4 dana da srede i to, ali par nedelja kasnije, kad sam prvi put nakon popravke pokušao da koristim kameru, ispostavilo se da fokus više ne radi. U stvari radi, ali mu inicijalno treba jedno pola minuta dok krene da izoštrava (pomaže i ako kuckam po sočivu - u tom slučaju proradi odmah). E sad, nije mi se dalo da plaćam i tu popravku, a ne vjerujem da bi opet uvažili reklamaciju jer je prošlo par nedelja, a ni kod prve reklamacije nisu baš bili puni entuzijazma.

Da l' sam ja kurate sreće ili oni malo više brljaju, nemam pojma.

 

e jebiga nisam pametan... raspitaću se na još par mesta

Link to comment

http://www.youtube.com/watch?v=MG5HhdeP_VY

 

Fora je sto za masu stvari mora da se kupi neki specijalizovan alat. Tipa neki cudni pipak koji bas pasuje u tu neku rupu koja sluzi da skines ekran...a raditi sve to sa standardnim alatom je daleko teze i moze da osteti uredjaj. Ti alati mogu takodje da se poruce preko aliexpressa i slicno, ali to je dodatan trosak, moze biti jeftinije onda da se stvar resi u servisu.

 

To je kod jabučara standardna procedura, još od prvog Mekintoša. Da bi njemu dodao još memorije trebao ti je šrafciger koji više liči na bajonet (zbog dužine) i lemilica. Takve gluposti (čitaj alavost) su sahranile meka kao poslovni računar. 

Link to comment

Šta znam, ja sam tim u Kosovskoj nosila telefon jer je lampica stalno svetlela, a to je znak da nešto nije ok sa kamerom. Popravka je trebalo da košta oko 3.000, ali su naplatili samo 1.000 jer je očigledno bilo nešto drugo u pitanju :).

Link to comment
  • 1 month later...

OS X ili iOS?

OS X, mada se to vise tako ne zove. Sada je MacOS.

 

Instalirao na dva racunara. Na jednom upgrade, na drugom iz pocetka. Sve proslo bez ikakvih problema. Jedino sto sam se po ko zna koji put iznenadio da smo verovatno jedina evropska zemlja za koju ne moze da se iCloud koristi za sinhronizaciju KeyChain-a. Valjda zahteva sigurnosnu proveru slanjem koda SMS-om.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...