Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

i meni.

 

nego imam problem sa koriscenjem mini DV porta. problem je povezivanje sa plazmom. ne znam da li nesto pogresno radim po defaultu ali mi se cini da sam ponovio operaciju od ranije /mini DV - HDMI adapter pa onda HDMI kabl u HDMI port na TV-u/ i rezultat je nista na TV ekranu. pored toga kada udjem u settings, taj ekran se nigde ne prepoznaje.

 

da li je neko zabelezio slican problem i sta bi mogao da bude troubleshooting.

 

dosta mi je ovo bitno za gledanje filmova. hvala!

Link to comment
  • 3 weeks later...

nešto mi baguje safari kada puštam yt krene onaj gej točkić da se vrti i neće da stane, ne reaguje na play i pause. a ponekad neće ni tab u kome je otvoren da zatvori.

šta mu je?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Моја препоостављена команда прешла на Јабуку и има проблем што јој документ фајлови губе ћиричичне и грчке фонтове, који су куцкани у Виндовсу. Како то да се се превлада?

Link to comment

Моја препоостављена команда прешла на Јабуку и има проблем што јој документ фајлови губе ћиричичне и грчке фонтове, који су куцкани у Виндовсу. Како то да се се превлада?

Koji dokumenti? Pretpostavljam .csv?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Verovatno se radi o nekom cisto tekstualnom formatu koje u sebi ne ukljucuje informaciju o kodnom rasporedu. Ja ponekad imam problem sa srt fajlovima. Ako je to slucaj, najlakse je srediti tako sto se u editoru teksta koji to omogucava, izvrsi konverzija u utf-8. Moze se koristiti recimo Komodo Edit, on je zgodan jer izbor kodnog rasporeda moze da se radi iz statusne linije, nema potrebe da se seta po menijima.

Edited by Aion
Link to comment

može i tako, ali sam baš juče saznao jedan mnogo elegantan način. učita se dokument pomoću google docs, sheets ili šta već i onda se downloaduje u određenom formatu. google ima u sebi utf8 konverziju i sve šljaka kao bombona...

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ako neko želi da u Safariju 8 ima favikone u tabovima i da tabovi budu normalne širine (može da se bira koliko), a ne razvučeni, tada je potrebno prvo ubaciti EasySIMBL u aplikacije, a onda u njega ubaciti SafariStand.

 

http://include.aorcsik.com/2014/12/04/add-favicons-to-safari-8-tabs/

 

Jedino što mi još nedostaje od funkcija Glimsa koji nije prilagođen za Safari 8 i Joksima je ono "traži dok kucaš". 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...