Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Je l koristi neko Retinu i ima li kakve znacajne razlike koja bi me naterala da platim duplo skuplji komp?

Razlika je velika, ali da li vredi tih novaca, to zavisi samo od tebe.

Link to comment

Vredi. Ako imaš prilike da probaš pre kupovine, ono da sedneš i radiš nešto stvarno par sati, videćeš i sam...

i plakaćeš kad sedneš za neki drugi ekran posle ;)

Link to comment
  • 2 weeks later...

prosle nedelje iznenada problem sa dizanjem sistema mog MBP, 10x nece uz blinkujuci folder sa znakom pitanja, pa jednom hoce. odnesem u macolu na dijagonstiku, decko se javio sa sledecim izvjescem: otisao je kabl za HD koji sam btw menjao pre 15 meseci, plus kaze da je nacet HD u zoni gde su podaci i savetuje ugradnju SSD. tu nastupa problem - kaze 17.000 za 120G. bem mu misa, vidim da su SSD te velicine oko 60-70e, kako su mu nakarikali cenu do 130-140e? u svakom slucaju je rekao da vrse ugradnju donetih SSD tako da posto idem u HK za mesec dana, verovatno cu si tamo kupiti nesto i sad mi trebaju preporuke od kog proizvodjaca da pazarim i koju velicinu. do sada sam ziveo na 240Gb fabrickih, stalno na ivici propasti od prepunjenog harda, ne znam da radim sa podacima i uzasno sam aljkav s time tako da kapiram sto vece to bolje. da li veci kapaciteti usporavaju rad kod SSD ili nema veze?

 

MBP je 2010 godiste leto, prilicno je olupan i ne znam bas za ovo ulaganje ali kapiram da uvek mogu da izvadim taj SSD ako resim da ga dampujem.

 

takodje verovatno ima smisla o istom trosku zameniti i RAM, do sada je bilo 4Mb, na sta da idem?

Link to comment

Meni Kingston SSDNow V300 radi ko satić u desktop meku, ima ga za 7-8 soma dindži 120 giga. Za podatke bolje uzmi neki mali eksterni.

 

Što bi menjao memoriju ako radi?

Link to comment

na mbp istog godista sam promenio hd i ubacio dodatnih 4mb ram-a na postojecih 4. secam se da je zafercerao znacajno bolje. nije vise kod mene, ali jos uvek radi odlicno

Link to comment

na mbp istog godista sam promenio hd i ubacio dodatnih 4mb ram-a na postojecih 4. secam se da je zafercerao znacajno bolje. nije vise kod mene, ali jos uvek radi odlicno

 

 

e super sto si tu, si kupovao HD u kini? koliko je to jeftinije ? rizik ?

Link to comment

u kini, ali ne znam detalje, moji iz firme narucivali preko nekog servisa...bas sam kreten za te stvari. sorry

 

ti bi trebao ovaj vikend da si u hk, a ne za mesec dana. sevens rugby weekend, koje je to ludilo u gradu sunce ti 

Link to comment

aha, taj ljakseov kingston 63e ovde na nekoj akciji, 50e u HK. mozda nije vredno cekanja za tih 13e plus garancija u slucaju drame.

 

@banecare1

 

jbga snaci cu se i za prvi maj nekako

Edited by yolo
Link to comment

pa yosemite u nekoj apdejtovanoj inkarnaciji. TRIM support, sad cu da pogledam sta je.

 

no posto dok ne odlucim sta i kako dalje koristim sa djubrista historije sacuvani MB iz 2008 (unibody) koji ne radi tako lose kao sto sam mislio barem za ovaj bazicni mail and surf mode u kome zivim i radim, pitanje glasi da li ima smisla cackati po OS da se poboljsa rad. ovo je u njemu sto se tice hw a sw je 10.5.8. koliko vidim tu nema nikakvog smooth apdejta OS nego mora da se radi nekakva reinstalacija. glavno pitanje je dokle ici tj sta moze na ovoj prepotopskoj knfg da radi dobro a da ne smara procesor. jedan frik je pokusao da me ubedi da ce na ovome yosemite da radi super, nisam se dao upecati.

 

 

  Model Name: MacBook

  Model Identifier: MacBook5,1

  Processor Name: Intel Core 2 Duo

  Processor Speed: 2 GHz

  Number Of Processors: 1

  Total Number Of Cores: 2

  L2 Cache: 3 MB

  Memory: 2 GB

  Bus Speed: 1.07 GHz

  Boot ROM Version: MB51.007D.B03

  SMC Version (system): 1.32f8

  Serial Number (system): WQ8461D01AQ

  Hardware UUID: 65C4B66F-F82B-5B1D-BF62-0C785454901E

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...