Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

juce su mi geniji besplatno zamenili hard drive i bateriju na laptopu starom preko 2 godine, pri cemu nemam nikakvu posebnu dodatnu garanciju. nije im los taj customer service. 

Link to comment

pa i meni je cudno, zato sam se i javila. racun je bio $660 total (od toga $39 labor), amount due $0. mislim rade oni sta ti treba van garancije dok god produkt nije vintage. to znam posto dok sam cekala je usao neki tip sa onim belim plasticnim macbook-om iz sredine 2000-ih, genije (Aussie btw) nije ni trepnuo, nego ga pitao sta treba, pa onda pogledao u svoj ipad, pa tek onda rekao da je taj model "vintage" i da ne nose vise delove za njega :D, ali mi super sto nisam morala nista da platim. Mislim definitivno je world apart od customer care koji dobijas kada kupujes windows racunare i popravljas u nekom pc world-u ili tako nesto.

 

edit, eo zasto, ovo je moj model:

 

http://www.reddit.com/r/apple/comments/2d1cll/any_ideas_why_apple_replaced_my_battery_for_free/

Edited by rajka
Link to comment

Apple radi ovo (besplatne popravke van garantnog roka) samo ako se radi o seriji za koju je naknadno utvrdjeno da neke komponente ne zadovoljavaju njihove kriterijume pouzdanosti. Ako to nije slucaj, onda se normalno placa.

 

Edit: nisam video edit.

Edited by Aion
Link to comment

Nešto je čudno počelo da mi se dešava sa računarom večeras, možda je otišla grafička ili tako nešto:

 

149s38i.png

 

Ovo gore je počelo da se pojavljuje. Ne stoji, nego se pojavi i nestane nevezano od sajta. I nekako se sve to brzo dešava (snimala sam desktop, a ovo je screenshot). Kao televizor kad baguje. Pretpostavljam da je nešto pred otkazivanjem.

Edited by kiki
Link to comment

Ako sam dobro izguglala, to je neki bag na Joksimu? A i čini mi se da sam čitala nešto o tome.

 

Ja sam upotrebila onu seljačku metodu - ako komp zeza, restartuj  -_-.

Link to comment

Pa i jeste bila pomoć jer sam izguglala i videla da se i drugima dešava (u raznim programima i trenucima) i da je do Joksima :). Malo se pljuje Apple zbog toga jer je to u betama moralo da se ispegla.

 

Nakon restarta mi se nije ponovo pokazivalo.

Link to comment

izgleda da ne, barem nema najave

:(

 

uopšte ne razumem ovih 5k na 27ici

kome uopšte to treba

 

juce sam (opisanom) igrom slucaja bila kod genija. pored mene je bilo gomila bakuta i dekuta sa tim imacovima, tako da je moj zakljucak da to treba matorcima kojima treba veliki ekran i velika slova, sto je bolja slika to im lakse da citaju. eto.

Link to comment

Skalira se, naravno. Slova su "normalne" velicine samo su mnogo ostrija jer nema potrebe za anti-aliasing-om (vestackim omekasvanjem ivica da slova ne bi izgledala reckavo).

 

Edit: Skaliranje je po defaltu 1:2 tako da je velicina slova ista kao kod no-retina displeja. Medjutim, ovo se moze podesavati po zelji, ukljucujuci i potpuno iskljucivanje skaliranja, u kom slucaju slova postanu bas jako sitna, ali i dalje citljiva.

Edited by Aion
Link to comment

Meni dobro fercera Yosemite, zadovoljan skroz, pogotovo sto mi je sprava bila na izdisaju cak i sa Maverickom posle par dana OK rada. Ono sto mi je glavni utisak je da sam se vratio na Safari koji ubiva kako radi, dok Chrome jebava ale. Dacu mu jos jednu sansu u vidu deinstalacije i nove instalacije, ako se i posle toga bude kocio bice zdravo cao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...