Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

I mene on zanima, naročito što je dovoljno mali da dođe iz raznih Amerika :), ali tek on nije dovoljno zanimljiv za pozivnicu iako jedini, od relativno aktuelnog hardvera, ispunjava "way too long" uslov.

 

Možda su odlučili da se malo ušlihtaju pro korisnicima, naročito što su im nakon xy godina darovali Mac pro. Ekran bi takvima baš legao.

 

Verovatno se u ovu priču uklapa i novi Apple tv, ali je meni to potpuno nezanimljivo. Ne znam čak ni da li može normalno da se koristi u Evropi, a ni čemu baš služi  :ss1:

Edited by kiki
Link to comment

тв се мени уклапа не само због времена, већ што, не сећам се ко тачно из епла, рече да им је то увек био нека врста хобија, забаве... у тренутку када доста компанија покушава да направи нешто са том connected home причом, то било је предуго би могло значити да су коначно решили да озбиљно загазе у те воде... наравно можда се односи и на неки мек, а можда и не значи ништа специјално, за ајфон и сат је позивница била “Wish we could say more.” па је било нагађања да ће имати везе са унапређеном сири и сличним стварима, испоставило се да није било никакве загонетке

Link to comment

appleevent.jpg

 

Zakazano je za 16. oktobar i internet bruji da će biti predstavljan retina iMac (samo onaj od 27 inča, ovaj manji sa običnim ekranom), novi iPad-ovi, mini Mac-ovi... Ali se meni ništa od toga ne uklapa u "way too long". Biću hrabra pa ću tipovati na novi Apple monitor i to, naravno, retina  :ss1: . E to je i više nego "way too long". Jedino ne znam da li će se baš uklapati sa istovremenim predstavljanjem retina iMac-a i kolika konkurencija jedan drugom mogu biti. Naravno, proizvodi nisu namenjeni istoj kategoriji kupaca, pre svega platežnoj, ali opet...

 

Link to comment

A mini je, manje-više, unakažen. Izgleda da je bio prevelika konkurencija profi mašini :fantom:. Mislim, 1,4 GHz (ulazni model) sa, kako se čini, nepromenljivom memorijom i bez četvorojezgrične varijante. Nekada bio mašina, sada je Air bez ekrana.

Link to comment

Instalirao Yosija, sve proslo izi pizi sem sto sam se sasrao kada sam video da mi trazi reinstalaciju za iPhoto, mislio sam odose fotke zdravo cao. Ali sve odlican pet za sada.

 

Zapravo se plasim da mi se ne ponovi scenario koji sa imao sa Maverickom. Par dana je zverski letelo a onda se ocigledno probudila uspavana zver u masini (sve puno 95%) i krenulo je bagovanje. Svaka nova operacija pracena pretvaranjem kursora u govance koje se vrti i cekanje da se vaspostavi normalan rad.

 

Medjutoa, sinoc sam otkrio jedan dosta bitan momenat za choking moje masine, i to slucajno, prckajuci se sa drugom. Naime ubacio sam na stari MB iz 2008 novu bateriju i odmah shvatio da se na njoj poremetio rad trackpada, o cemu na Amazonu ima dosta izvestaja korisnika zato sto zamenska baterija ne naleze knap kao oridjidji i onda divlja trackpad i kursor. S obzirom da sam MB imao u krilu brzo sam shvatio da postoje pozicije u kojima ne pritiskas bateriju koja taj pritisak onda prenosi na trackpad koji je u samom racunaru otvoren sa donje strane prema bateriji tako da je nezasticen, znaci sve zavisi u kom polozaju radis. Kada ti je MB na stolu onda je oslonjen na 4 gumene nozice i ovoga nema.

 

Zasto ovo pisem? Zato sto mi je chokovanje mog MBP bilo povezano sa drzanjem istog u krilu a da ja nisam to kapirao do sinoc. Naime moj MBP je imao pad sa metar visine na golome betonu zimus iz cega je izasao sa jednim sjebanim coskom, kuciste se na prednjoj desnoj dosta deformisalo, ali se nista nije slomilo tako da je radio normalno, ali se tu negde poklopac donjeg dela malo razlabavio. Iz toga zakljucujem da baterija (originalna) vise ne stoji knap nego ima mala pomeranja zavisno od toga kako je komp oslonjen od cega zavisi da li trackpad ludi ili ne. Elem, ostaje da vidim da li ce rad pod Yosemitom ostati ovako dobar kakav je danas ako budem obratio paznju na to da mi MBP stalno stoji na tvrdom povrsini tako da nema dodatnih pritisaka na bateriju kroz sredinu kucista odozdo. 

 

Izvinite na komplikaciji ali pisem za slucaj da neko isto uoci da mu MB ili MBP trokira kada ga drzi na butinama umesto na stolu.

 

Verujem da ima veze i sa hladjenjem, ali je to druga prica.

 

Pozdrav

Edited by gazza1
Link to comment

da, 218 naprema 220

 

onaj ko se bavi kolor korekcijom ili nekom brutalnom grafikom, verujem da će pre pazariti neki profi monitor nego ovo. a za rad koristiti mac pro.

Link to comment

Pa iMac i jeste pre svega masina za kucnu upotrebu, web dizajn, razvoj softvera i slicne, ne previse zahtevne primene. A za takve stvari kvalitet slike retina rezolucije u odnosu na ono sto nije retina je nebo i zemlja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...