Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

On 19.6.2022. at 21:59, Lezilebovich said:

Nije ugovor nego ugoviorna obaveza. Oko ovoga sam se i ja natezao pocetkom godine. Ugovor je na neodredjeno, a ugobaveza je 2 godine

Upravo tako. Ugovor se potpisuje na neodređeno i moraš da najaviš 30 dana unapred, tokom kojih imaš prava da se predomisliš i nastaviš ugovor dalje.

"Ugovorna obaveza" obavezuje davaoca usluga da neće menjati uslove iz ugovora (cena, ponuda), a korisnika da neće raskidati ugovor.

 

Ovo važi kod svih operatera kako mobilne tako i kablovske.

Edited by dvb-t manijak
  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, Filozof manijak said:

A ako se mesec dana pre kraja ugovorne obaveze najavi i raskid ugovora, da li se onda poslednji mesec ugovorne obaveze računa i kao otkazni rok ugovora?

jok

 

e: pišem za sbb, kod mtsa u trenutku kada vratiš opremu je kraj, nema više dodatnih nameta kao kod šolakovaca

  • Hvala 1
Link to comment

Uh koji flashback ovo sa 30 dana nakon otkaza usluge. 

 

Pre dosta godina sam imao istu situaciju sa Sezampro. Platio im lično zadnji račun i dva dana pre kraja meseca vratio opremu, kutiju i potpisao raskid. 

 

Posle par meseci krenuli da mi traže još dva meseca da im platim, 30 dana zbog otkaznog roka a ovo drugo valjda jer dok je došlo do njih je počeo još jedan mesec a svaki započeti košta punu cenu.

 

Pokušao lepo da im objasnim da sam im opremu razdužio i da vide i sami po potrošnji da od tog dana više nisam koristio njihove usluge i što je najvažnije da se u mom ugovoru nigde ne pominje otkazni rok tj pominju se opšte uredbe koje se mogu naći na sajtu tj mogu da ih menjaju kako hoće.

 

Posle su prodali "dug" drugoj firmi koja je zvala iz nekog call centra otprilike jednom u 6 meseci i pominjali neke kazne, penale, izvršitelje ali je baš bilo očigledno da nisu upoznati sa detaljima, da je uvek druga osoba pa sve ide od početka i da vrte istu priču svima pa gde se zapati.

 

Posle par godina je ta druga firma prodala trećoj oni su jednom zvali a onda su dva puta slali neka fejk advokatska pisma, bez potpisa i pečata nego su samo pri dnu fotokopirali pečat neke advokatice. Zvao sam posle i nju, ona rekla da zna šta je to ali da vidim sa njima, ona im je samo ustupila pravo da koriste njeno ime i kancelariju ali generalno nema uvid ni u šta.

 

To je već bilo nekih 8+ godina od razduženja opreme i sve se završilo tako što mi je random poznanica rekla da to svakako zastareva posle godinu dana, da im napišem mejl da ću se pozvati na to i da u cc stavim sve firme + advokaticu. Posle toga se više niko nije javljao.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, renne said:

jok

 

e: pišem za sbb, kod mtsa u trenutku kada vratiš opremu je kraj, nema više dodatnih nameta kao kod šolakovaca


Kako gde - meni je mts banda poslala račun na 205din mesec dana pošto sam odjavio box paket i fiksni broj prebacio kod SBB.  Naravno da nisam platio nego se žalio, a oni su naknadno poslali ispravku računa na kom je cifra bila 0din.

Link to comment
14 hours ago, renne said:

jok

 

e: pišem za sbb, kod mtsa u trenutku kada vratiš opremu je kraj, nema više dodatnih nameta kao kod šolakovaca

 

Nisi u pravu, potpuno je isto. Kod SBB-a sam uredno najavio raskid ugovora nekih 32-33 dana pre kraja ugovorne obaveze, nakon čega mi je i dalje sve radilo.

Ne znam kad je tačno isključen signal jer baš tih dana nisam bio kući. Opremu sam vratio tek posle nekih 20 dana i platio sam odmah samo do datuma kraja ugovora.

Dali mi ljudi potvrdu i to je to. gotovo.

 

Kod telekoma je potpuno isti postupak (najaviš, koristiš još tih 30 dana, vrtiš opremu) s tim što poslednji račun stiže sledećeg meseca i imaš neki rok da platiš. Isto obračunavaju tačan broj dana koji si imao uslugu.

 

Kod Beotela (internet) ide naplata unapred, tako da odjavljuješ uslugu najkasnije onog dana kada ti je presek za plaćanje. Kod njih sam i naučio ovo pravilo,  jer sam bio van ugovorne obaveze, ali ništa, morao sam da platim još mesec iako nisam koristio uslugu.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

nije tačno

kod telekoma nam je 8.6. istekla ugovorna obaveza, 9.6. vratili opremu i to je kraj

kod sbb-a plaćaš mesec, plus još prvi dan trećeg meseca od raskida

Link to comment

Ka kad sam najavio raskid na sbb-u platio sam još mesec dana.pokišali si da mi naplate još mesec dana ali sam ih odjebao i rekao da probaju da me tuže.
Nisu se više javljali..



....shiit has hit the fan.

Link to comment
1 hour ago, renne said:

nije tačno

kod telekoma nam je 8.6. istekla ugovorna obaveza, 9.6. vratili opremu i to je kraj

kod sbb-a plaćaš mesec, plus još prvi dan trećeg meseca od raskida

U redu verujem ti. Čekaj, nisi najavio raskid. Mene su zezali pre par godina.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Jel exenet supernove za androide uvek onoliko los da mi zaboda zeleni ekran konstantno kad pustim i da laguje slika po 30 sekundi, ili je to samo do mene i mojih 5 razlicitih androida na kojima sam probao app :isuse: (oko 20h pocelo normalno da radi, inace je ceo dan bagovalo. Danas pod vpnom iz Nemacke, bez vpn-a, svejedno mnogo lose)

Link to comment

Jel ima neka dobra duša višak nalog za IRIS, u zamenu nudim 1 EON Full nalog - hoću da probam kakav je ako prelomim da predjem na MTS.

 

Hvala

Link to comment
32 minutes ago, John Coltrane said:

Jel ima neka dobra duša višak nalog za IRIS, u zamenu nudim 1 EON Full nalog - hoću da probam kakav je ako prelomim da predjem na MTS.

 

Hvala

 

Probaj exenet, taman da mi kazes kako sljaka kod tebe :whistle: Eo ja castovao na komp, gledam arenu 1 i pregled premijer lige. Bez vpn-a :isuse:

Link to comment
28 minutes ago, Zlurad said:

 

Probaj exenet, taman da mi kazes kako sljaka kod tebe :whistle: Eo ja castovao na komp, gledam arenu 1 i pregled premijer lige. Bez vpn-a :isuse:


Šta je to?

 

Meni šljakaju IPTV liste, ali tu nema vraćanja tekmi, jbg.

Sad dobih account za IRIS pa ću videti, imam još metar dana da sve probam i odlučim se.

Link to comment
1 minute ago, John Coltrane said:


Šta je to?

 

Meni šljakaju IPTV liste, ali tu nema vraćanja tekmi, jbg.

Sad dobih account za IRIS pa ću videti, imam još metar dana da sve probam i odlučim se.

 

Supernova, telekom valjda. Imaju sve arene osto cenim da to trazis. Jebemliga dal se placa mobilni app ako si korisnik paketa, drugaru rekli da ne, ali i da nije uracunato sa paketom ide na 3 uredjaja za 300 kinti mesecno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...