Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Što se tiče distribucije medijskog sadržaja, zapalo mi je za oko, da se Pošta Srbije i dalje vodi samostalno, iako je Telekom preuzeo.

Kao i to da Yettel spada u "ostale", znači zanemarljivo tržišno učešće.

Link to comment

Evo i ja imam jedno mesto za EON van mreže Smart TV aplikaciju, pa ako neko želi zamenu za Supernova OTT Smart TV aplikaciju neka piše. :)

 

Napomena: EON svi kanali rade na svim mrežama bez VPN

Edited by Andrej19
Link to comment
1 hour ago, Andrej19 said:

Evo i ja imam jedno mesto za EON van mreže Smart TV aplikaciju, pa ako neko želi zamenu za Supernova OTT Smart TV aplikaciju neka piše. :)

 

Napomena: EON svi kanali rade na svim mrežama bez VPN

osim na telekomu. eon radi van mreze samo ako se kupi kao takav paket. ako nalog koji imas uz svoju pretplatu na sbb mrezi das nekom drugom, preko telekoma mu nece raditi svi kanali. na ostalim mrezama radi. sbb ne da neke kanale preko telekoma.

Link to comment

Brkaš SBB kablovske korisnike (na koaksijalcu) i korisnike usluge Eon van mreže (one koji imaju internet kod drugih provajdera a SBB-u plaćaju samo video striming preko neta).

 

Prvi ne mogu da potpuno uspešno dele naloge sa korisnicima Telekoma pošto gomila kanala ne radi, a drugi mogu.

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, Grunf said:

osim na telekomu. eon radi van mreze samo ako se kupi kao takav paket. ako nalog koji imas uz svoju pretplatu na sbb mrezi das nekom drugom, preko telekoma mu nece raditi svi kanali. na ostalim mrezama radi. sbb ne da neke kanale preko telekoma.

 

Pa napisao sam da je u pitanju EON van mreže koji radi na svim mrežama. Ne znam šta nije jasno. :)

Imam EON box a drugi slot za Smart TV mi je slobodan pa ako neko želi zamenu neka piše, na obostrano zadovoljstvo :D

Link to comment

Sve je OK, nije do tebe, jednostavno mnogi koji su od davnih dana na SBB-ovoj kablovskoj uopšte ne znaju da postoji ta usluga.

Edited by vememah
Link to comment
19 hours ago, Andrej19 said:

 

Pa napisao sam da je u pitanju EON van mreže koji radi na svim mrežama. Ne znam šta nije jasno. :)

Imam EON box a drugi slot za Smart TV mi je slobodan pa ako neko želi zamenu neka piše, na obostrano zadovoljstvo :D

nisam pazljivo citao, ili si upravo to ispravio u editu. svejedno, bitno je naglasiti razliku, i ja sam je tek nedavno skontao.

Edited by Grunf
Link to comment
On 2.6.2022. at 21:52, John Coltrane said:

Jel i u MTS tv imam neki uredjaj kao EON box koji običan TV pretvara u smart?

 

Kao što rekoh, ne, ali ako imaš uslove za MTS optiku, onda imaš i za Telenorovu, tj. sad po novom Yettelovu (takođe imaju Arene), a oni nude "opamećivač TV-a".

 

 

 

 

Edited by vememah
Link to comment
5 hours ago, vememah said:

 

Kao što rekoh, ne, ali ako imaš uslove za MTS optiku, onda imaš i za Telenorovu, tj. sad po novom Yettelovu (takođe imaju Arene), a oni nude "opamećivač TV-a".

 

 

 

 

Prošle godine je, novoustoličena sns vlast, obećala da će ceo grad biti pokriven optičkim internetom do kraja juna 2022. (taman pred Premier Ligu :D )

Obzirom da mi u junu ističe ugovor kod SBB, ali i kod MTS gde sam sa BOX paketa zadržao samo mobilini, malo sam počeo da gledam opcije. Sinoć sam baš pisao MTS-u, moja ulica se ne radi, ali je u planu - tako su mi odgovorili bez nekog preciznog datuma.

 

"Pozdrav, na navedenoj lokaciji optika nije realizovana. Radovi na realizaciji optike su u toku, širom Srbije, a kako je u pitanju veliki i zahtevan projekat, nismo u mogućnosti da vam ovim putem preciziramo kada će biti omogućeno korišćenje usluga putem optičke mreže. Za detalje možete se obratiti slanjem mejla na info@telekom.rs "

 

Jbg ja video neke majstore na 30m od kuće, vidim piše na onoj žutoj traci "pažnja optički kablovi" pa reko možda je to to. Sve me mrzi da odem lično u šabačku MTS poslovnicu, tamo je čovek na čoveku u svakom trenutku - užasni redovi.

 

Dakle, SBB je opcija zbog dobrog neta i dok mi šljaka lista sa AliExpresa to je OK (imam sve moguće sportske kanale na Svetu). Ali mi je sa druge strane skupo 4000din samo za 150/10 net, obzriom da na TV sem fudbala, manje više, ništa drugo ni ne gledam. Deci crtaće i za ženu serije imam svuda (FOX, HBO GO, Cinemax i ostala sranja). Problem je što MTS ne može da prebaci jebenih 50/8 plus uz MTS gubim SBB EON box za moj "nepametni" TV.

 

E, sad za Yettel sam čuo da je u planu kupovina SBB-a, kao i neki paket sa Arenama plus Sport Klubovi.

 

Ne, znam sačekaću još malo.

Link to comment
15 minutes ago, John Coltrane said:

Dakle, SBB je opcija zbog dobrog neta i dok mi šljaka lista sa AliExpresa to je OK (imam sve moguće sportske kanale na Svetu). Ali mi je sa druge strane skupo 4000din samo za 150/10 net, obzriom da na TV sem fudbala, manje više, ništa drugo ni ne gledam. Deci crtaće i za ženu serije imam svuda (FOX, HBO GO, Cinemax i ostala sranja). Problem je što MTS ne može da prebaci jebenih 50/8 plus uz MTS gubim SBB EON box za moj "nepametni" TV.

 

 

 

Ponudiće ti SBB najveći paket, eon premium, po ceni koju sada plaćaš. to znači i internet do 300 mbps (ili do 600 ako si u nekom od giga gradova).

Moja keva imala D3 i sada po istoj ceni dobila taj eon premium. Ja sam i ranije imao taj premium pa su mi ponudili smanjenje - sa 5000 na 4000.

Malo tvrde pazar, posle te sami zovu i nude pogodnosti.

Link to comment
1 minute ago, Mark Rothko said:

 

 

Ponudiće ti SBB najveći paket, eon premium, po ceni koju sada plaćaš. to znači i internet do 300 mbps (ili do 600 ako si u nekom od giga gradova).

Moja keva imala D3 i sada po istoj ceni dobila taj eon premium. Ja sam i ranije imao taj premium pa su mi ponudili smanjenje - sa 5000 na 4000.

Malo tvrde pazar, posle te sami zovu i nude pogodnosti.

 

Šabac je izopšten iz bilo koje giga/optika varijante.

Mada, kad su me kontaktirali (pisao sam o tome) da provere da li ću produžiti ugovor, rekli su mi da je "uvodjenje Šapca na mapu giga gradova u planu do kraja godine".

Ne lipši magarče....

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...