Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Trenutno je i dalje što se uređaja i kvaliteta slike i ugođaja SBB tri koplja ispred MTS, MTS-ov softver na boxovima je užasan, to ide sporo i HD na SBB i MTS su neuporedivi, o SD da ne govorim, MTS po tom pitanju i dalje negdje u 2006.

Link to comment
Trenutno je i dalje što se uređaja i kvaliteta slike i ugođaja SBB tri koplja ispred MTS, MTS-ov softver na boxovima je užasan, to ide sporo i HD na SBB i MTS su neuporedivi, o SD da ne govorim, MTS po tom pitanju i dalje negdje u 2006.
Malo preteruješ, ali jeste bolji SBB osim kod mojih recimo na kakarincu koji su prešli na SBB i wifi im je tragedija i u sobi gde im je ruter, a u ostalim prostorijama ništa...
Zvali podršku i čovek im ladno kaže:
Pa gospođo nije wifi za to, normalno je da nemate signal u susednoj sobi...

Sa mts ruterom imali wifi u celom stanu.

Podrška u SBB je kriminal







... Shiit has hit the fan

Link to comment
10 minutes ago, Frank Pembleton said:

Malo preteruješ, ali jeste bolji SBB osim kod mojih recimo na kakarincu koji su prešli na SBB i wifi im je tragedija i u sobi gde im je ruter, a u ostalim prostorijama ništa...
Zvali podršku i čovek im ladno kaže:
Pa gospođo nije wifi za to, normalno je da nemate signal u susednoj sobi...

Sa mts ruterom imali wifi u celom stanu.

Podrška u SBB je kriminal







... Shiit has hit the fan
 

Govorim o sistemu kablovske televizije, kontekst priče je bio prelazak sa SBB na EON zbog EPL i slično, ne znam da li sam pominjao rutere i net.

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Trenutno je i dalje što se uređaja i kvaliteta slike i ugođaja SBB tri koplja ispred MTS, MTS-ov softver na boxovima je užasan, to ide sporo i HD na SBB i MTS su neuporedivi, o SD da ne govorim, MTS po tom pitanju i dalje negdje u 2006.

preteruješ, debelo

Link to comment

Možda kod tebe u centru i na čemu god ti gledaš, ovo što isporučuju na periferiji grada (kroz optički kabl) je sramotno.

Link to comment

WiFi je "bonus" usluga jer svi instaliraju ruter koji je ujedno i AP, pa kako koji ruter, nekad moras da kupujes one "pojacavace"  

Meni svi sporo prebacuju kanale/programe, to je multicast konfiguracija vrv

 

Ups, pricate o tveu, sbb je ok slika.

Edited by villiem
Link to comment
2 hours ago, vememah said:

 

Već mesec dana se spekuliše o tome. Ako je ova cena o kojoj se priča tačna, teško da je u pitanju samo SBB u Srbiji.

 

 

 

 

 

Nešto mi ne deluje realno ova priča, pre bih poverovao u obrnuto.

To bi moralo biti na nivou PPF i BC grupacija, kakav SBB I Yettel.

BC je platio UG 2,6 milijardi pre 4-5 godina i još su kasnije imali neke akvizicije, deluje kao nerealan iznos. Ne znam koliko se PPF stabilizovao nakon smrti vlasnika koji je vukao sve konce i da su spremni za ovakve poteze.
A ni tajming globalno posmatrano nije najbolji…

  • +1 1
Link to comment

PredragPa na RTV forumu:

Quote

Inicijalno, ideja je bila da se prodaju kompletni UG poslovi u Srbiji, BIH i Sloveniji, a da li se to sada prosirilo i na ostatak ex-yu, videcemo uskoro.


 

  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, renne said:

preteruješ, debelo

Ne znam kakav je IRIS ali ja imam EON box od kada je izašao a pre godinu dana sam uzeo i MTS Supernova <<MOVE box. 

Slika je dobro kod obe strane i zavisi od samog programa, tako da je na nekima bolja kod jednih a na nekima kod drugih, mrtva trka, ali neka bude da je na MTS-u bolja.

Ali što se tiče softvera, apsolutno nema rasprave, SBB je izmislio televiziju prema MOVE-tu. Sve je bolje. 

Na EON-u se svi kanali snimaju, svi uvek rade i nikad ne ispadaju. Sve funkcije su odrađene logično i intuitivno, dok kod MTS-a ima problema pogotovo kod premotavanja.

I prednost veća od svih je što je EON otljučan za skoro sve aplikacije, dok je MOVE potpuno zaključan i radi samo njihova aplikacija. EON mi nikada nije ni štucnuo, a ovaj MOVE moram često da resetujem (preko daljinca). A kad sam pomenuo i daljinac, EON je čudo prema ovom malom, koji takođe nije loš, ali je EON mooogo bolji.

Ne kažem da se MTS ne trudi i pogotovo sa novim apdejtom postaje funkcionalan proizvod, ali je EON mnogo bolji još uvek.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

 meni su odlični hd kanali na mts tv, povezan hdmi kablom, isti kao na SBB na kablu, ako ne i bolji

 

na Iris go preko eon boxa nararvno nema hd, ali je i to mnogo bolje od npr ne-hd SK 6 -10

kasne oko 40 sec u odnosu na tv

 

 

Edited by levi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...