Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

jel imate neki savet kako bih moga bezbedno da procistim kuler na ljaptopu? zadnji put sam koristio kombinaciju uzasno jakog usisivaca i fena pa od tada krci jos vise. jel postoji neka normalnija metoda koja ne ukljucuje otvaranje kompa?

Link to comment
Asus UL30VT ima u Komtrejdu (to jest ima ga na njihovom sajtu), 650 evra. Nego, kako instalirati OS na ljaptop bez CD-a? Moze li sa USB-a ili treba eksterni CD?
Vidi stvarno. Ima čak i jeftinije (610e) u drugim firmama. Malo mi je čudno (sumnjivo) što se za ovaj model (ASUS UL30VT-QX050) na Guglu pojavljuju samo naše, hrvatske i makedonske stranice, ništa na engleskom. Vidim da nema OS, možda je u tome fazon. Hvala na informaciji.
Link to comment
jel postoji neka normalnija metoda koja ne ukljucuje otvaranje kompa?
Bojim se da ne. Jedini način je da nađeš šemu za održavanje laptopa koji imaš na netu (čisto da bi znao kojim redom šta da skidaš), spremiš set torax odvijača, termalnu pastu, neki mini kompresor ili slično i malo mašinskog ulja i lepo rastaviš, produvaš prašinu, promeniš pastu na cpu i gpu i eventualno podmažeš ventilatore ako je potrebno.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Nije mat, plus što ima kriminalan ugao gledanja (odnosno negledanja), posebno vertikalni. Sama slika mu nije toliko loša. Kažu da dosta pomaže mat folija za zaštitu ekrana, nisam video da ima da se kupi kod nas. Svejedno sprava je fenomenalna, zaista mogu da se rade na njoj ozbiljniji poslovi, uz veliku autonomiju i malu težinu naprave, ideja overklokovanja (po potrebi) niskonaponoskog procesora je genijalna. Tehnička podrška je sjajna, već sam uspeo da zamenim jedan, zbog jedva vidljive senke u donjem desnom uglu ekrana.

Link to comment
koliko drži baterija pri nekom normalnom korišćenju? Dakle, uključen w-less, surf i sl.
Ja imam ASUS sa panelom od 17". Baterija (8 cell), traje sa wi-fi-jem i videom i tako oko 3,5 sata, možda 4.
Link to comment

Da, i mene zanima koliko traje baterija. Na netu sam procitao 10-12 sati (bez wi-fi, overclocka i sl).I zanima me jos nesto. Nikad nisam radio na ljaptopovima dijagonale manje od 15 inca. Ul30vt je 13.4. Moze li se raditi sa malo vecim tabelama u excelu bez veceg naprezanja? I mozes li da uporedis prenosivost u odnosu na 15in laptopove? Treba mi nesto za posao, vazno mi je da moze lako da se nosi u torbi za rame ali ako nema velike razlike normalno da bih pre uzeo 15in.

Link to comment
Da, i mene zanima koliko traje baterija. Na netu sam procitao 10-12 sati (bez wi-fi, overclocka i sl).I zanima me jos nesto. Nikad nisam radio na ljaptopovima dijagonale manje od 15 inca. Ul30vt je 13.4. Moze li se raditi sa malo vecim tabelama u excelu bez veceg naprezanja? I mozes li da uporedis prenosivost u odnosu na 15in laptopove? Treba mi nesto za posao, vazno mi je da moze lako da se nosi u torbi za rame ali ako nema velike razlike normalno da bih pre uzeo 15in.
To da baterija traje 10-12 sati, mislim da nije moguće bez obzira na sve.Prenosivost je po meni ista kod 15" i 17" laptopova, pogotovu što ovaj ASUS koji ja imam teži kao oni od 15" pa ne vidim da bi bilo veće razlike izmedju 13" i 15" onda.Kod 17" najveći problem je što ima vrlo malo izbora za razne torbe, futrole i ostalo. Ja sam našao na jedvite jade jedan dobar trolly, koji može da bude i ranac.
Link to comment

Kažu (lažu) 12 sati. Zavisi od moda koji je uključen. Probao sam sa uključenim overklokom i nvidia grafikom i igrao neku igru oko 3 sata (što je u stvari odlično). Sa isključenim overklokom i Intel grafikom sam slušao muziku dva sata i potrošio 12% baterija. Tek treba da probam normalno korišćenje u battery save modu. Računam na nekih 8 sati (toliko pominju ljudi koji su ga testirali), sasvim mi je to dovoljno. Napisaću kad ga budem istestirao.

Link to comment
Da, i mene zanima koliko traje baterija. Na netu sam procitao 10-12 sati (bez wi-fi, overclocka i sl).I zanima me jos nesto. Nikad nisam radio na ljaptopovima dijagonale manje od 15 inca. Ul30vt je 13.4. Moze li se raditi sa malo vecim tabelama u excelu bez veceg naprezanja? I mozes li da uporedis prenosivost u odnosu na 15in laptopove? Treba mi nesto za posao, vazno mi je da moze lako da se nosi u torbi za rame ali ako nema velike razlike normalno da bih pre uzeo 15in.
Nisam nikad radio u Excelu, ali gledaj to s ove strane. Pre 10 godina standard je manje vishe bio 14-15" monitor i to CRT sa chuvenim nevidljivim inchom, pa su ljudi ipak radili u Excelu. A pritom su ti monitori bili uglavnom 800x600, ti na tom od 13.4" imash mnogo vishe prostora, samo je sve mnogo sitnije, jeli.Za prenosivost, tj tezinu, ti stvarno zavisi od modela do modela. Neshto od 13" moze biti slichne tezine kao 15"... konkretno taj model je deklarisan na 1.5kg, shto je dosta manje od proseka 15". Za mene je to no-brainer, ali meni laptop treba samo i iskljuchivo za noshenje, pa sam malo subjektivan.
Link to comment
Da, i mene zanima koliko traje baterija. Na netu sam procitao 10-12 sati (bez wi-fi, overclocka i sl).I zanima me jos nesto. Nikad nisam radio na ljaptopovima dijagonale manje od 15 inca. Ul30vt je 13.4. Moze li se raditi sa malo vecim tabelama u excelu bez veceg naprezanja? I mozes li da uporedis prenosivost u odnosu na 15in laptopove? Treba mi nesto za posao, vazno mi je da moze lako da se nosi u torbi za rame ali ako nema velike razlike normalno da bih pre uzeo 15in.
Sasvim je upotrebljiv za pristojan rad, normalno ne može da se poredi sa 17 inča. Ima odličnu tastaturu, VGA i HDMI izlaz. Težina mu je 1,7 kg (veoma je lak), iako naši uvoznici lažu da ima 1,5 kg. Ta razlika je zbog toga što ima osmoćelijsku bateriju, merio sam. Staje sasvim normalno u moj rančić, i veoma je tanak, tako da ga stalno nosim sa sobom, lakši je od mog fotoaparata.
Link to comment

Hvala svima na odgovorima. Manje-vise sam odlucio da bude 13.4 jer mi je ipak vaznija prenosivost. Kod velicine ekrana bitno mi je da ikonice i tekst ne budu previse sitne ali ako sam dobro izracunao ovaj asus ima rezoluciju oko 115 piksela po inchu sto i nije tako lose.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...